uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Vse o T-2 IP telefoniji
mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a mpm » 18. Okt 2007 ob 17:09

Nimda glede na to da bodo kmalu javne SIP nastavitve bi veljalo razmisliti, da bi si naročniki T-2 interneta lahko brezplačno aktivirali številko na T-2 in potem bi si sami priskrbeli in nastavili programe/svoje sip telefone. Seveda bi bile cene klicev enake trenutnim in obračunane na položnici od T-2. S tem bi se prišparalo na opremi ki jo t-2 daje v uporabo. Samo ideja pač. Če je In.Life-u uspelo... :)

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 18. Okt 2007 ob 22:08

mpm napisal/-a:Če je In.Life-u uspelo... :)
kaj pa stejes za uspeh?

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a mpm » 19. Okt 2007 ob 07:26

da če uni lahko dajo brezplačno cifro pri detlu, potem tudi za T2 ne more biti tak problem. s tem da bi tukaj bila poraba zaračunana na položnici.

brainatwork
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Avg 2007 ob 17:36
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50
Kraj: obala
Kontakt:

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a brainatwork » 21. Okt 2007 ob 16:33

wifi4all: ne, to je se v razvojni fazi. mislim, pa da pred 2008 - marec/maj ne bo nic se predstavljeno. bomo videli, kako se bodo stvari razvile.

admiral: sem vkljucen, vendar nisem si popatchal routerja z njihovim patchem, ker imam v pisarni netgear-ovega - za katerega ni patcha (se). doma pa imam tudi jaz Paradajz firmware in tam nima ravno smisla shareat signal... ker so okol mene sami gozdovi :)

miranz
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 14:20
T-2: Še nimam

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a miranz » 2. Feb 2008 ob 04:39

Ej prijatelji zadeva dela preko sip napreve (linksys PAP2) venadar potrebuješ sip username in sip geslo, ki pa je 6 mestna
številka username lahko posnifaš z sniferjem in izgleda nekako tako "SIP to address: sip:123456@phone.detel.eu) za geslo pa modraš pognati MD5 generator in dekodirati ker je kodirano z MD5.

Vendar je tu en problem detelj uporablaja drugačne nastavitve kot običajni SIP ponidniki (n.p. voipdiscount) kajti adapter ne ostane prijavljen več kot nekaj sekund če pa zmanjšaš čas ponovne prijave pa ti bodo blokirali MAC adreso sip adapteja.

Torej morda kdo ve podrobnejše natavitve sip adapter, kolk je čas za Register Expires:ali je standarna nastavitav 3600 ali kaj manj če to spremeniš na 30 dela dokler ti ne blokirajo MAC addresee

a kdo ve kaj več kako se to nastavi?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re:

Odgovor Napisal/-a andrejs » 2. Feb 2008 ob 08:01

Navadni Nimda napisal/-a:
KoMar napisal/-a:Vse skupaj ti nič ne bo pomagalo, ker T-2 ne omogoča uporabe poljubnega SIP clienta...
Tole je samo še vprašanje časa. :wink:
Misem si mislil da gre včasih čas tako počasi
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omrežja

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Feb 2008 ob 07:50

Jaz sem si na N95 probal nastavit VoipDiscount pa mi nekako ni hotelo registrirat zadeve, da bi začela delovat! Če sem recimo prijavljen na PC me disconecta, kao da sem se prijavil drugje! Vendar na GSM zadeva še vedno ne deluje! Za kakšen Skype, itd pa je Fring ok! Je še gizmoproject! Ostale zadeve še testiram!

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omre

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 14. Jul 2011 ob 14:04

mpm napisal/-a:Nimda glede na to da bodo kmalu javne SIP nastavitve bi veljalo razmisliti, da bi si naročniki T-2 interneta lahko brezplačno aktivirali številko na T-2 in potem bi si sami priskrbeli in nastavili programe/svoje sip telefone. Seveda bi bile cene klicev enake trenutnim in obračunane na položnici od T-2. S tem bi se prišparalo na opremi ki jo t-2 daje v uporabo. Samo ideja pač. Če je In.Life-u uspelo... :)
S temi nastavitvami za SIP pri T-2 ni še nič, ne? Zdaj imajo to že SiOL, Mobitel, SiMobil, pa tudi pri Detlu ni treba več snifati, ker obstaja uradni klient za mobilni telefon:
http://www.detelfone.eu/inlife/user/downloadMobile.php

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omre

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 14. Jul 2011 ob 14:14

Načeloma dobiš SIP trunk in v paketu vsaj 4 številke (vsaj tako je bilo nazadnje) za eno domačo linijo tega ni.

shubell
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Mar 2009 ob 20:30
T-2: Že imam
Paket: 3xiptv, 20/2 net, 1xIPtel

Re: uporaba GSM aparata za IP telefonijo preko wireless omre

Odgovor Napisal/-a shubell » 27. Dec 2012 ob 01:07

je kaj novosti na tem področju? še vedno ni mogoče za eno linijo naštimat?

Odgovori