IP telefon preko routerja

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
BatujC
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 22:21
T-2: Že imam

IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a BatujC » 25. Okt 2007 ob 22:28

Imam sledeco situacijo: v enem nadstropju imam modem, asus wl500g router in IP telefon. V drugo nadstropje imam speljana dva ethernet kabla, enega za tv in enega za net. V tem drugem nadstropju bi rad imel se en telefon. Na T-2 so mi dali VOOD in Panasonica, vendar mora biti VOOD priklopljen direkt na modem. Torej bi moral IP telefon v drugo nadstropje. Se en kabel (kakrsenkoli) v drugo nadstropje ne gre. Se da na kak nacin skonfigurarti, da bi bil v 2. nadstropju en telefon (bodisi VOOD+analogni ali IP telefon).

Gledal sem siproxd, vendar bi moral verjetno vnesti kake nastavitve od T-2. A mogoce kdo ve IP in port od SIP centrale od T-2?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a pack » 26. Okt 2007 ob 00:02

A Panasonic ti ne nese do drugega nadstropja? Lahko si pa kabel, ki ga uporabljaš recimo za net, razcepiš in na proste parice priklopiš telefon.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

markym
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Mar 2007 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: vdsl ki dela kot žmigovc
Kraj: log

Re: IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a markym » 26. Okt 2007 ob 10:49

-panasonic preverjeno nese tudi 4 nadstropja (v bloku kjer je samo armiran beton).

- kako sta kabla "vgrajena" (zazidana?, v cevi? nadometno?), je zelo pomemben podatek.
za internet bi lahko mogoce uporabil brezzicni ruter in imas en utp kabel prost za telefon?
če je zadeva narejena nadometno, ni vrag da ne bi bilo se prostora za eno telefonsko parico (dve zici) ali pa ploščat telefonski kabel.

-nisi napisal v kaksni stavbi stanujes (privat hisa, blok?)- v hisi ce ima elektricno insatalcijo v ceveh se lahko najde resitev skozi te cevi (rabiš foršpon-električarska zajla(najbolje iz plastike, da te ne ubije še kaj), kabel,klešče za konektorje ali pa dve nadometni telefonski vtičnici če ne želiš da ti iz elektricne vtičnice visi nek telefonski kabel)

-obstaja tudi še ena rešitev: zamenjas vso telefonicno kramo, vzames na t2 isdn vmesnik, na bolhi nabavis dva identična isdn telefona, od katerih ti bazna postaja prvega sluzi tudi kot bazna postaja drugega, drugo bazno postajo pa uporabljas le kot polnilno enoto v zgornjem nadstropju.
pri isdn baznih postajah si lahko tudi razsiris doseg, tako da bazni postaji med seboj skonfiguriras katera je master in katera slave.
to zadevo sta imela zrihtano dva moja soseda in deluje perfektno.

BatujC
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 22:21
T-2: Že imam

Re: IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a BatujC » 26. Okt 2007 ob 20:50

Razne variante s kabli ne grejo. V drugi stuk sem komaj zvlekel en ethernet kabel, po katerm furam TV + net. Torej, 2 parice za eno in dve za drugo. Da bi baza bila pri modemu, tudi ni sprejemljivo, ker sta stanovanji loceni => ni sprejemljivo, da se hodi v drugo stanovanje polnit baterije ali, se slabse, da bi baza zvonila ob dohodnem klicu.

Bolj se usmerjam v varianto routanja SIP protokola preko NATa, torej lokalnega omrezja. Ce mi kaj uspe, bom objavil tu. Upam pa, da me kdo prehiti in pove shortcut.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a Fry » 28. Okt 2007 ob 17:08

Verjetno bi bilo bolj enostavno, da se potrudiš speljat še tisto eno parico, ki jo rabiš za telefon.

markym
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Mar 2007 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: vdsl ki dela kot žmigovc
Kraj: log

Re: IP telefon preko routerja

Odgovor Napisal/-a markym » 6. Nov 2007 ob 22:22

BatujC napisal/-a:Razne variante s kabli ne grejo. V drugi stuk sem komaj zvlekel en ethernet kabel, po katerm furam TV + net. Torej, 2 parice za eno in dve za drugo. Da bi baza bila pri modemu, tudi ni sprejemljivo, ker sta stanovanji loceni => ni sprejemljivo, da se hodi v drugo stanovanje polnit baterije ali, se slabse, da bi baza zvonila ob dohodnem klicu.

Bolj se usmerjam v varianto routanja SIP protokola preko NATa, torej lokalnega omrezja. Ce mi kaj uspe, bom objavil tu. Upam pa, da me kdo prehiti in pove shortcut.
kako pa si potegnil tisti bogi kabel v svoje stanovanje?

Odgovori