Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 10. Nov 2007 ob 11:56

Zakaj pa potem rabite/rabijo več kot 3+ mesece, da priklopite folk?

Mah saj ni važno, samo tako debilno se počutimo ker se že toliko mesecev ni nič premaknilo.

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 10. Nov 2007 ob 13:52

Vrjetn jih je ene "10" sam da jih 5 prinese 1 modem pol pa kavica pa to in v celem dnevu uspejo priklopt 1-2 priključka. In tko pol rabjo 1 mesec da poštimajo 1 blok in naprej zamislite si pol naselje z ene 5-10bloki pa ene 50-70 hišami maš zihr sam 1 skupina dela za vec k 1 let. Tisti ki smo pa v hišah(kjlub cevi) smo čisto na koncu verige in vsak težji privatnik+bloki se vedno urineje pred une v hišah in tko bomo pršli na vrsto čez 1-3 leta ko bojo po slovenij vse bloke pa firme priklopil pol se bojo pa spravl še na nas reveže v hišah.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Malkec » 10. Nov 2007 ob 14:06

Po izkušnjah iz Kopra ti lahko povem, da EN (1) monter priklopi na dan od 10 do 15 priključkov na optiki. To priklopi, se prižge in dela takoj. Ni tu kolebacij. Tako da ne širi napačnih informacij.

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 10. Nov 2007 ob 15:28

saj niso informacije ampak samo ugibanja, zakaj tolk dolg časa traja :)

je pa verjetno res, da so najprej na vrsti bloki, šele potem pa hiše...

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tonimona » 10. Nov 2007 ob 16:41

Malkec napisal/-a:Po izkušnjah iz Kopra ti lahko povem, da EN (1) monter priklopi na dan od 10 do 15 priključkov na optiki. To priklopi, se prižge in dela takoj. Ni tu kolebacij. Tako da ne širi napačnih informacij.
Tako je, število priklopov pa se lahko drastično zmanjša zaradi zahtevnih (sitnih) strank. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 10. Nov 2007 ob 17:21

Malkec napisal/-a:Po izkušnjah iz Kopra ti lahko povem, da EN (1) monter priklopi na dan od 10 do 15 priključkov na optiki. To priklopi, se prižge in dela takoj. Ni tu kolebacij. Tako da ne širi napačnih informacij.

Pol mi pa povej zakaj zadeve trajajo tolk časa če lohka vse zadeve tolk hitro podelajo?(po tvoje bi 5 monterjev v 1 letu ene 15k priključkov naredil(kranj ma pa ene 60-70k "prebivalcev"ne gospodinstev tud mal dvomim da ma kranj 30k gospodinstev ki so jih po tvoji računici itak že vse priklopil v 2 letih.)

Po mojem naredi 1 monter 2-3 priklope na dan (polaganje optike po stanovanju in priklop). Tko da je številka za 5 monterjev na leto par K(2-3).

Jest vidim 2 možnosti zakaj.

1. Ni interesa priklapalt hiše ker so stroški preveliki(kljub temu da je cev napelana do fasade in optika potegnena okol 50m zračne linije stran kanali pa do tja prav tako narejen tko da je treba sam od tam naprej optiko not nabasat okol 1 dneva dela da razvejas po celi ulici -ali pa se manj) Če bi bil se en blok tuki bi optiko ze pred pol leta do konca ulice potegnil tko so se pa pri blokih in šoli ustavili z optiko. Kanale prazne pa so naredili do konca ulice po vecini so hkrati tudi do hiš(fasade) potegnil cev ki pa bojo po pričanjih drugih 1 let sameval ker nismo v bloku.

2.Ne morjo podelat vse(ker zadeve samevajo tud po 1 let ker majo Bloki in Šole , težki privatniki prednost)

Zdej pa ti povej katera drži(po moje kar obe).

PS. Ali so pa bankrot pa nimajo za optični kabl da bi ga not dal pa čakajo božička.

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 10. Nov 2007 ob 20:30

No tole si pa dobr napisal :D . Samo po moje ni vse v inšterlaterjih. Je še več dejavnikov vmes :? ... na primer soglasja od lastnikov zemljišč, samih stanovalcev...

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 10. Nov 2007 ob 21:12

jah lej, če je Ahiles napisal, da so cevi že položene od glavne ceste do hiš in da v teh ceveh manjka edino še optični kabel, potem verjetno ni problem v soglasjih, niti v samih stanovalcih v tem delu...

Verjetno bi bilo veliko manj teženja in vroče krvi, če bi se enostavno položilo karte na mizo in ljudem direktno povedalo, da še pol leta ali leto z optiko ne bo nič. Ker tole čakanje in ugibanje kdaj bo, je pač nadležno :)

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tonimona » 10. Nov 2007 ob 21:21

Premalo je kadra glede na potrebe.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Nov 2007 ob 22:59

Do kar drži. Sej se vedno bolj šola in izobražuje ljudi, ampak so potrebe velike. Vedno večje. In ko bodo velemesta pokrita bo inercija pripeljala optiko tudi ven iz urbanih središč. Sam ne paničarite mi, pa bo vse v redu! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 10. Nov 2007 ob 23:04

tomko036 napisal/-a:No tole si pa dobr napisal :D . Samo po moje ni vse v inšterlaterjih. Je še več dejavnikov vmes :? ... na primer soglasja od lastnikov zemljišč, samih stanovalcev...
Glede soglasji razen občine se ne rabijo nobeni drugi ker gre zadeva 100% po občinski zemli. Zgleda more gratel prosit občino(MOK) da dovoli gratelu da da v cev/kanal optiko? ( Če vrjameš v pravljice)

-Cela ulica je bila razkopana, polozene so bile cevi in jaški, zadeva je bila sanirana nazaj v prvotno stanje(nov asfalt), do vsake hiše ki je le malo jim zajamrala da bi mel so zadevo položil do fasade(tuki bi jih"gratel" pohvalil so bili zelo prijazni in so celo zadne 3-4m skopal na roke) tko je blo približno z vso ulico.
-Na začetku ulice kjer so bloki je večina priklopljena "sem gledal tist obrazec k ga majo na netu k ti izpiše" prav tako se mi zdi da je šola vrjetno tudi. Od tam naprej pa so hiše ki pa jih razen prijaznih delavcev ki so položil cevi ne povoha noben več.

Zato bi bil izgovor da rabijo "nekakšna soglasja" larifari (rabil so jih sam so jih dobili že dolgo nazaj)

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 10. Nov 2007 ob 23:22

Navadni Nimda napisal/-a:Do kar drži. Sej se vedno bolj šola in izobražuje ljudi, ampak so potrebe velike. Vedno večje. In ko bodo velemesta pokrita bo inercija pripeljala optiko tudi ven iz urbanih središč. Sam ne paničarite mi, pa bo vse v redu! :)

Hm od kdaj pa Kranj ni več velemest (manj ko 1km od centra in še vedno strjen del mesta Kranj) (aja velemesto so sam velika spalna naselja aka fužine in podobno? če je pa vmes pol ulice hiš je pa že ven iz urbanih središč na kmetih?).

Sej men je jasno zakej nimamo še optike zato ker so hiše čeprov so del "Velemesta" čisto na koncu spiska in vsak blok do katerega pride cev od gratela je postavljen pred vse ostale luzerje na spisku iz hiš ki so na "kmetih" pa četudi majo cev na fasadi Že pol leta al pa 1 let.

Na jetra mi gre samo zadeva da rabijo manj ko 1 DAN da položijo optiko po ceveh do konca(kot sem že rekel pol ulice kjer so bloki je že vse fertik in jim že laufa) potem pa lahko začnejo priklaplat(ki bo seveda trajala neki cajta)

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 11. Nov 2007 ob 08:42

Jao, kako eni vse posplošujete, optika ni koaks, ki ga lahko kar prekineš pa doštukaš kar počne Tele-Tv.

Vsak spoj (vsako vlakno) je treba spajati in nato tudi testirati. In na posameznih jaških tako spajanje in testiranje optičnih vlaken (24 in več) lahko traja nekaj ur. Jaški so pa skoraj pred vsako ulico.

Seveda je problem v delovni sili. V Sloveniji je bolj malo podjetij, ki imajo ustrezno opremo in spajanje/testiranje opravijo kakovostno. Zakaj jih je malo, zato ker pred leti je bilo le majhno povpraševanje po optičnih spojih. (Telekom, SŽ, Eles in Dars so večinoma uporabili svojo delovno silo)

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 13. Nov 2007 ob 13:45

Ravnokar sem v stražišču, na delavski cesti podpisala soglasje gratelu za napeljavo optike...

Baje naj bi bili priklopi februarja - marca naslednje leto :)

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 13. Nov 2007 ob 18:49

Je že kakšen časovni okvir za izgradnjo priključka - Primskovo - Tomažičeva ulica?

Odgovori