Negativen odgovor

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Okt 2007 ob 21:28

Ja saj to ti je najboljša možnost za tiste, ki imajo dosti TV-jev!

Dosti strank se potem pritožuje, zakaj nemorejo imeti 2 ali več TV...

TV porabi okoli 4-8 Downloada, HD-TV pa okoli 25 Mega... Najbolj smešno mi je, ko ima stranka na 12 mega sinhronizaciji 4 mega net in 2 TV vmesnika :roll: Nevem keri heroj jim je to naročil :roll:

Ni čudno, da jim potem šteka ko pes :(

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a markolino » 28. Okt 2007 ob 23:33

ahhaha in pomožnosti odaljena 1900M zračen linje :o :D

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 30. Okt 2007 ob 07:38

niti ni tako smešno.
Kolega ima ravno ta problem, oddaljen ni niti 1km, modem se sinhronizira 15 za DL, ima 1/1 net in 2 TV, zdej želi še 3. Klical je na helpdesk, ene parkrat že, preverili so notranjo inštalacijo ampak je isto. Nato mu na help desku sporočijo, da kar lahko ima 3TV, čez nekaj dni, dobi klic, da ne more imeti... Vsak klic je drug odgovor, pa kriv Telekom, pa kabli, pa hiša,... Vse drugo je krivo. Vsaj videti je tako :(

LP
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Mark » 30. Okt 2007 ob 17:04

Odvisno je tudi koga dobi na telefon! Vsak ki se malo spozna nemore kar tako naročiti dodaten TV, če niso zato izpolnjeni določeni pogoji! Kot rečeno je za tv potrebna dovolj dobra sinhronizacija! Drugaće šteka, ker pride do motenj!

MarkoP
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 14. Sep 2006 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 1× VoIP, 1× IPTV

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a MarkoP » 30. Okt 2007 ob 18:40

Vsak ki se malo spozna nemore kar tako naročiti dodaten TV, če niso zato izpolnjeni določeni pogoji!
Zakaj pa potem dovolijo delavcem, da odgovarjajo na klice, če ne poznajo teh pogojev?
Slika VDSL čakal 56 dni, ftth 11 dni.

poiuztrewq

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Nov 2007 ob 09:54

RobertM napisal/-a:
borutz napisal/-a: od katerega datuma naprej to velja?
Telekom mora imeti za potrebe novih narocnikov,razvezave in morebitne pokodbe bakra 25% prostih paric v kablu.
mislim,da je to predpisano v eni od odlocb APEKa-na zalost sem pozabil,kje sem to precital,so mi pa ta odgovor dali na telekomu(veckrat) ko sem hotel direktno vzeti PRD.
Je pa zanimivo kako pocasni in povrsni postanejo,ko imas povprasevanje pri vseh operaterjih xDSL :evil: -pri T-2 "samo" 4 x :mrgreen:
Evo, ko se mi končno izteče Telemachova vezava in bi rad vzel T-2,...Ni parice primerne za razvezavo.

OK, si mislim - pred 2 leti smo ob vselitvi odjavili PSTN in očitno se Telekom malo heca s T-2jem... pošljemo poizvedbo za SiOL - spet isto. Na SiOL-ovem helpdesku so nam dejansko povedali, da je centrala nabita in ne moremo priti niti do PSTN-ja, če bi ga želeli. Katastrofa. Sedaj lahko upam na dvoje:

1.) da nas bodo prebekslali na katero drugo izmed bližnjih central (menda jih je tukaj na Viču, kjer stanujemo, več v neposredni bližini)
2.) da Telekom aktivira optiko (ki so nam jo že položili avgusta) in tako nekaj naročnikov prenese na FTTH in s tem razbremeni centralo

Svašta, ta Telemach ki ga imamo ima pa itak gnilo ponudbo tako za internet kot za TV. Pa če me bo Telekom še hecal in mi ne bo "dovolil" vzeti T-2 grem še vedno raje na SiOL kot da ostanem na kabelski... v tem primeru pride v poštev zame celo Telekomova optika. Gratelove itak ne bomo videli, ker že v prvi fazi je podjetje, ki pobira podpise za Gratel (Terrain) inkompetentno in jim ne rata spraskati tistih 50%, ki Telekomu niso bili problematični...

Grr :evil:

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Scofield » 17. Nov 2007 ob 12:26

Bi mi lahko kdo razložil, kaj pomeni, da 'parica ni primerna za razvezavo'. Hvala.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Nov 2007 ob 12:46

Parica je uporabljena za več uporabnikov preko PCM naprav.
Zato jo ne morejo dati samo tebi.

poiuztrewq

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Nov 2007 ob 12:09

dpavli napisal/-a:Evo, ko se mi končno izteče Telemachova vezava in bi rad vzel T-2,...Ni parice primerne za razvezavo.

OK, si mislim - pred 2 leti smo ob vselitvi odjavili PSTN in očitno se Telekom malo heca s T-2jem... pošljemo poizvedbo za SiOL - spet isto. Na SiOL-ovem helpdesku so nam dejansko povedali, da je centrala nabita in ne moremo priti niti do PSTN-ja, če bi ga želeli. Katastrofa. Sedaj lahko upam na dvoje:

1.) da nas bodo prebekslali na katero drugo izmed bližnjih central (menda jih je tukaj na Viču, kjer stanujemo, več v neposredni bližini)
2.) da Telekom aktivira optiko (ki so nam jo že položili avgusta) in tako nekaj naročnikov prenese na FTTH in s tem razbremeni centralo

Svašta, ta Telemach ki ga imamo ima pa itak gnilo ponudbo tako za internet kot za TV. Pa če me bo Telekom še hecal in mi ne bo "dovolil" vzeti T-2 grem še vedno raje na SiOL kot da ostanem na kabelski... v tem primeru pride v poštev zame celo Telekomova optika. Gratelove itak ne bomo videli, ker že v prvi fazi je podjetje, ki pobira podpise za Gratel (Terrain) inkompetentno in jim ne rata spraskati tistih 50%, ki Telekomu niso bili problematični...

Grr :evil:
A mi lahko kdo predlaga, kaj mi preostane za TV in net, glede na to da se na vsak način želim rešiti Telemacha, s tem da:

-koaksialno omrežje je last Telemacha tako da ni alternative
-bakrena parica odpade, ker mi lahko ponudijo edino telefon brez DSL (torej so parice splitali s PCM in DSL tehnologije odpadejo)
-optika je samo Telekomova in bi z veseljem vzel raje SiOL kot da ostanem na Telemachu, vendar še ni aktivna in niti ne bo še pol leta

Hopeless, kaj? Saj vem da so drugi še na slabšem od mene, mam vsaj CATV in net ampak CATV z izborom programov ki ni vreden pol kozarca mrzle vode...

Hvala
D

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Nov 2007 ob 12:54

Če računaš, da boš čez pol leta ali leto na optiki, potrpi še toliko časa na Telemachu.

poiuztrewq

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Nov 2007 ob 12:59

Fry napisal/-a:Če računaš, da boš čez pol leta ali leto na optiki, potrpi še toliko časa na Telemachu.
To bom tako ali tako. Saj pravim, vem da nisem na slabem ker nekateri še do DSL ne morejo priti, ampak mi je po svoje žal plačevati za tole materbožjo... ;-)

LP D

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Nov 2007 ob 13:10

Ja, če ni, pa ni!
Kako pravijo. "Če ni še vojska ne vzame" :)

poiuztrewq

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Nov 2007 ob 13:19

Fry napisal/-a:Ja, če ni, pa ni!
Kako pravijo. "Če ni še vojska ne vzame" :)
Mi muloti nismo hodili v vojsko, pol nam pa taki pregovori niso znani... :D

LPD

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 20. Nov 2007 ob 15:12

Fry napisal/-a:Ja, če ni, pa ni!
Kako pravijo. "Če ni še vojska ne vzame" :)
Js sm slišu pa tega: Če ni, še Štajerc ne ukrade :) Pa brez zamere štujerci :oops:
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
slosplet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 17:31
T-2: Še nimam
Kraj: Sežana
Kontakt:

Re: Negativen odogovor

Odgovor Napisal/-a slosplet » 26. Nov 2007 ob 18:21

Več kot mesec dni je naokrog in še zdej mi niso prišli prikopit PSTN priključka. Katastrofa!!!
Slika
slosplet.net

Odgovori