GMail Drive

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Dec 2007 ob 21:29

Skratka okoli leta 2005 če ne še prej sem naletel na zanimiv programček, ki ga pridno uporabljam do današnjega dne in ga bom tudi naprej. Sem se odločil, da to delim z vami ker marsikdo pozna to zadevico marsi kdo pa tudi ne in je tistim ki tega ne poznajo namenjeno. Skratka ta stvarca naredi iz vašega gmail email accounta navidezni disk v explorerju. Placa je toliko kolikor je velik poštni predla na gmail. Trenutno je mislim da velik 5+gb in kakor vemo se vedno veča. Edina omejitev je pač velikost fajla ki se ga lahko uplovda in to je 20 mb. Lahko pa gor kopiras 30x po 20mb ;-)

Slika

Zadeva je meni sila uporabna saj se mi to na neki način obnaša kot usb ključek katerega nemorem pozabit :mrgreen:

Cuknete si pa zadevico tule: GMail Drive

L.P. in veliko veselja ob uporabi tega programčka in svetujem vam, da si odprete popolnoma poseben account na gmail in uporabljate samo zato ga, ker tako nebo nezaželjenega spama notri ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 6. Dec 2007 ob 20:12

gut zadeva, nism poznov do zdej

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Dec 2007 ob 20:28

jap je kr uporabna ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
bojch
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 19:39
T-2: Že imam
Kraj: Celje

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a bojch » 7. Dec 2007 ob 08:37

Za Firefox je pa ista stvar Gspace.Namesti se med orodja. :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 08:39

Jap sam men je bolj komot tak da mam še en disk v explorerju :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Dec 2007 ob 08:42

Koliko so pa varni ti online storege?
Ne mislim za viruse, ampak za vdore!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 08:45

toliko kolikor je varen tvoj gmailaccount. Če maš polno key logerjev na kibli, trojencev itd ni glih varno. Drgač pa itak ne hranim nekih zelo tajnih podatkov gor ampak sam za na hitr prenest kaj iz enga računalnika na drucga ;-) drugače pa nič ni varno poglej pentagaon kokrat so že vdrli v njega ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
bojch
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 19:39
T-2: Že imam
Kraj: Celje

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a bojch » 7. Dec 2007 ob 08:50

Tudi sam uporabljam že precej časa,pa še nisem zasledil kakšnih vdorov.Sicer je pa varna,kolikor je varen Gmail. :?
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Dec 2007 ob 08:52

Zanima me že dolga leta opevano Googlovo oddaljeno namizje! Me prav zanima kdaj bo to štartalo, to je tudi zanimivo, saj boš dejansko imel kar vse na njihovih serverjih!
Mad, hvala za odgovor!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 08:56

Ja tako je ne jaz mam orginal winse, posodobljene, orginal AV, uporabljam opero, sem za firewallom pazim kam hodim po internetu pa so mi sunli geslo od gmaila in nisem mogel dostopat do računa ene 2 meseca. Res, da je geslo blo bedno sam sem se malo zamislil. Sedaj imam skoraj 30 mestno geslo popolnoma naključno sem si ga izmislil in vsebuje znake,črke velike ter male ter številke. Po microsoftem testiranju naj bi bilo geslo excelent varnosti. Videli pa bomo če je temu res tako :neutral: sam še zmeraj gmaila ne uporabljam za nič pomembnega :!:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8493
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Dec 2007 ob 13:21

madpanter to so ti ravno zato vdrli not,, ker imaš original winse :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 13:51

yo sej zato pa sem sedaj uporabnik odprte kode 8) no pa tudi mal M$ še podpiram ker se mi neda u wine ali pa cedegi drekat da mi ACAD dela :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 7. Dec 2007 ob 16:05

Ma s temi gesli je zmeri šrot. Če je prekratko ni nič, če je predolgo ali komplicirano bo sigurno na listku nalepljenem pod tipkovnico, če se pa menja na določen čas bo pa spet nalepljen pod tipkovnico ali pa v prvem predalu mize. Smo se zadnjič nekaj pogovarjali, zakaj sploh uporabljati "besede" za gesla, uporabi raje recimo kakšen stavek v idrijskem narečju. Ziher je čez 30 znakov, v slovarju ga ni, ker je narečje, pa še komot se da not skombinirat ;:_-/itditd...
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GMail Drive

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Dec 2007 ob 17:30

Ja jaz mam eno tako ime na katero se ziher nebi noben spomnil potem mam pač zaporedje nekih številk ter znakov. Skratka vse je tako pomešano da samo jaz vem kak je :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori