VDSL-2 Katastrofa

Vse o T-2 internetu
Odgovori
heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 12. Dec 2007 ob 14:51

Že kar nekaj časa mam T-2 inštalacijo doma (10/2 + telefon) Vse je delalo brez večjih problemov.Hitrosti so bile zadovoljive! Pred par dnevi probam poklicat prijatelja ki ima telefon prek lokalnega ponudnika internet storitev (telesat).Nikakor ni bilo mogoče da bi ga dobil.Vedno me meče ven. Naj povem da druge uporabnike istega operaterja kličem brez problema. Sprobamo njegov telefon,kličemo z vseh možnih mobitelov,kličejo iz Nemčije,vsi ga dobijo.Torej problem pri meni(T-2) Pokličem na HD,napiše prijavo. Včeraj pride operater pa pravi da so zaznali neka nihanja pri meni in da mi bo zamenjal modem in VOOD. Res to nardi,merijo linijo,ne sinhronizira se več tko kot bi se moral.Menja profile,pride do profila 13,ni izboljšave. In potem probamo poklicat frenda ki ga prej nikakor nisem mogel poklicati,isto sranje. Telefon ne zvoni Na koncu mi serviser predlaga naj zamenjam paket na 10/1 Zdaj pa vprašanje. Kako je možno da je nemogoče vzdrževati nekaj kar sem nekoč že imel? Torej zakaj zdaj kar na enkrat ni možno spraviti uploada nad 1Mb? Človek bi pričakoval da bo kvečjemu obratno,da se bodo te hitrosti večale in večale,ne pa padale? In zakaj je nemogoče klicat na nekatere številke Hvala!!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Dec 2007 ob 15:05

Če ti linijo prekinja, ti med tem, ko ni povezave, utripa lučka LINK na modemu. To seveda nima prav nobene veze s tem koga kličeš. Če se ti ne da naštimati paketa, ki ga hočeš, potem moraš iti na nižjo hitrost.

Sicer pa: a si probal še kam klicati?
Optika 100/10

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 12. Dec 2007 ob 16:53

Sploh ni bil problem v tem da telefon nebi delal. Vse je ok delalo le te številke nikoli nisem mogu poklicat in jo še vedno ne morem. Kar se pa tiče hitrosti pa tole. Kako da kar na enkrat ne gre več če je pred kratkim delalo. So premaknili centralo? Jest se nisem nikamor selil.Razdalja od centrale do mene je še vedno ista,nekaj metrov manj od kilometra!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Dec 2007 ob 17:54

Morebiti je kak spoj na parici oksidiral, ipd. Če ti ne delajo stvari 100%, moraš zahtevati monterja. Če so ti dali že VDSL-2 in ti ne deluje kot mora, moraš zmanjšati paket. A linijo so ti kaj merili?

Ali lahko kličeš v katero drugo tečefonsko številko od tega operaterja? A se da od njega poklicati tebe?
Optika 100/10

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 12. Dec 2007 ob 19:13

Sej pravim,druge ljudi ki imajo telefon pri istem operaterju kličem brez problema. Zaenkrat sem ugotovil da samo tega tipa ne morem klicat. On mene kliče brez problema. Monter je bil včeraj in mi je zmeril da se modem sinhronizira na 14/1,4 Sej ni problem zmanjšat paket sam čudno mi je da se je modem včasih postavil veliko višje,zdj pa kar na enkrat slabo Od kar so znižali cene paketom,sem mislil presedlat na višji paket pa bom zgleda moral na nižjega. In čudno mi je to da določenih številk ni mogoče klicati. Res čudno čudno. Maš kakšen predlog Nimda kaj mi je storiti in koga poklicati?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Dec 2007 ob 20:03

Ali je monter kaj meril? Pregledal interno inštalacijo?

V ponedeljek mi lahko tule napišeš na Zasebna sporočila svojo "številko priključka" in tudi polno telefonsko številko, ki je ne moreš priklicati. Bom dal ustreznim organom v preverbo.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Dec 2007 ob 20:06

To kličeš v telemach omrežje? mogoče je kaka napaka v povezovanju med tabo in njim ;) kar se pa tiče hitrosti interneta pa je res možno da je kaj zoksidiralo in zaradi tega pade tudi sinhronizacija.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a Mark » 12. Dec 2007 ob 20:32

Včasih se lahko kaj na sami liniji dogaja... Imajo ti merilci vse potrebne naprave, da lahko ugotovijo kje je problem!

Začne se z napako na HD, ki se da potem dalje v postopek!

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 12. Dec 2007 ob 21:25

slow_slow napisal/-a:To kličeš v telemach omrežje? mogoče je kaka napaka v povezovanju med tabo in njim ;) kar se pa tiče hitrosti interneta pa je res možno da je kaj zoksidiralo in zaradi tega pade tudi sinhronizacija.


Ni telemach omrežje. Ta naš lokalni operater ima pogodbo z Voljatel-om za trženje VOIP telefonije,tko da je ta številka od Voljatela.Če je pa res kaj zoksidiralo,se da to popraviti in kdo mora to storiti? Telekom ali T-2? Hvala za odgovore

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Dec 2007 ob 21:33

Pride T-2 monter naredi vse potrebne meritve in poskuša prvo on rešit napako, če ne gre drugače pa se napaka prijavi še na TS. Da ne bi šlo v Voljatel telefonirat pa mi je novo :(

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 12. Dec 2007 ob 21:44

Druge številke ki so preko Volje dobim gladko,te pa ne morem in ne morem. Sej ni tolike panike,mamo vsi mobitele,sam vseeno,če dobim številko v Hondurasu na primer,a da ne morem dobiti tisto ki je 1km oddaljena od mene :) Bodo moral to mal prečekirat po moje. Ni od muh to da kar na enkrat ne dela telefon tako kot je treba in še hitrost neta kar na enkrat pade za toliko :shock:

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a Alex » 13. Dec 2007 ob 08:57

Ah, nič novega. Jaz imam že nekaj časa probleme s klicanjem v omrežje Amis. 3x pozvoni nato pa me, v primeru, da klicani v tem času ne dvigne, vrže ven in dobim znak zasedeno. Napaka prijavljena že večkrat, vendar ni "skoraj" nič bolje (občasno mi kakšen klic celo uspe). Iz Amisa me kličejo BP.

Dreamwalker
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 13:08
T-2: Že imam
Paket: 8Mb/1Mb

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a Dreamwalker » 14. Dec 2007 ob 18:38

to da lahk vse druge kličeš tega pa ne, je čudno. jaz bi prej pomislu da je pri njemu kkšna napaka kot pa na t2 povezavi.

sprijazni se, temu kolegu greš na kurac in te je blokiru :lol:

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: VDSL-2 Katastrofa

Odgovor Napisal/-a heeroy » 14. Dec 2007 ob 19:03

Hehe dobra ti je ta!Preverjeno,ni me blokiral :)

Odgovori