Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 30. Dec 2007 ob 13:13

Samoprispevki :lol:. Saj nismo leta 1980.
Jaz pa ne vem, zakaj se vsi tako borijo proti polaganju optike. Jaz, ki nimam nobenih posebnih interesov, mi po pravici prav dol visi kdo kje kaj vleče. V zadnje pol leta so isto zelenico pred bajto razkopali 2x. Najbrž jo bodo še tretjič (ko in če se bo kablaš zbudil iz zimskega spanja). Telekom mi je razbil pol zida, ko je bila zamašena telefonska cev...Pa kaj? Trava zraste nazaj v 14 dneh, zid so zagipsali nazaj, iz mojega žepa ni šel niti evro, jaz pa bom imel kar 2 možnosti za izbiro najsodobnejših telekomunikacij. Če to ni vredno več, kot izgubljanje živcev in boj proti eni ali drugi strani pa res ne vem. Konec koncev, če bi bil interes s strani T-2 ali kogarkoli drugega, da s kom sklene pogodbo, bi se to že zdavnaj zgodilo. Ziher jih pride ceneje kot razkopavanje asfalta...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a cakani » 30. Dec 2007 ob 13:50

fulgur napisal/-a:ja v ceno gotovo ne bo vključeno vzdrževanje optike, ker bo ta naša, zato bo cena nižja
ze mogoce ampak vzdrzevanje optike tudi ni lih 1€ nevem kako lahko samo na to gledate, pa ce pride do poskodbe itd, ce mate npr gratelovo optiko placate tistih 14€ za 10/10 internet to je sigurno nizja cena kot jo sedaj pri amisu placujete pa tudi ce se sestejejo stroski je nizje placevanje samo narocnine, kot pa malo znizane narocnine + vzdrzevanje optike...
Slika

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a sss » 30. Dec 2007 ob 15:44

Me pa res zanima, če boste za 10/10 pri t-2 plačali namesto 14€ samo 10 npr :D


Če vam to uspe, vsa čast :)
čisto prava optika

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 1. Jan 2008 ob 11:52

fulgur napisal/-a:kakšna najemnina kablov če smo stanovalci lastniki kablov, sami sebi pa tudi ne bomo zaračunavali najemnine (stanovalci zaradi tega ne bomo na slabšem, ponidniki bodo pa tekmovali med sabo in zniževali cene)... res ne vidim potrebe da bi T2 imel lastne kable, poleg tega svoje optike T2 ne bo dajal v najem drugim ponudnikom internetnih storitev in ne bo prave konkurence... na Fabčičevi optiki pa boš lahko izbiral med ponudniki in boš izbral boljšega
Ampak eni ste res naivni, ali res misliš, da ponudniku optike ne bo potrebno nič plačati zato, da bo lahko preko ''naših'' kablov prišel do naročnikov...kar se pa tiče izbire med ponudniki; če jih bo več bodo morali imeti enako ceno, ker ljudje se bodo odločili za cenejšega in na koncu sem prepričan, da bomo imeli enega samega ponudnika....in to bo Amis...več ko bo kablov nižje bodo cene storitev ...pri enem kablu - monopol...

KanonFuter
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 8. Jun 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: T-4 100/10 edina prava optika
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a KanonFuter » 1. Jan 2008 ob 17:43

Pa ke ti veš kuk bi vas koštala taka oprema za vse to :shock: (sej ideja je dobra, v bistvu je skoraj briljantna, sm če napeljete T-2 optiko vas pride DOSTI ceneje in z DOSTI manj komplikacijami, pa še vedno lahko potegnete svojo optiko... )
Slika

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 1. Jan 2008 ob 18:36

Fulgur, kaj za enga hudiča hočeš ti tule sploh povedat? A zdej če T2 napelje svojo optiko pol ne bo konkurence? Zakaj že ne? Sej drugi ponudniki lahk še vedno uporabljajo tako imenovano "našo optiko". T2 pa zarad mene naj potegne svojo, bota pač 2 optiki. Mislim zakaj bom js zdej na slabšem, če bomo meli pač po bloku razpelani 2 optiki, dej mi to razlož prosim??? Zarad mene lahk pride pol še telekom pa še oni nardijo svojo in bomo meli 3 optike, tako rekoč lahk mamo zarad mene 10 optik, če jih operater hoče napelat nej napelje, sej napeljujejo na svoje stroške, tisti beli kanalčki v kotu stene me pa res zlo motijo... NOT :D

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 1. Jan 2008 ob 18:42

fulgur napisal/-a: Mi vsak mesec plačujemo Fabčiču kot upravniku in tako bomo mi lastnik te optike.... Kolikor sam vem ne bo treba optičnih delilnikov, ker v en optični kabel spraviš hudiča in pol.

Pa še to, js nimam nobenga interesa temle fabčič whatever plačevat neko faking upravljanje, ker če ti še ni jasno T2 od mene za razliko sploh ne zahteva nobenega denarja za upravljanje, popravila itd. Torej je še sploh bolš da si vsak operater nardi svojo optiko, ker pol men ne bo treba NIKOLI NIČESAR plačevat, ker je to njihovo in bojo mogli oni to rihtat.

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 1. Jan 2008 ob 18:54

http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_2_ ... ?Stran=bs3

Prav smešna ponudba je tole ja :lol:

Če smo napeljevanje optike res plačali lahk rečem samo, da je najbol pametno, da fabčiče skenslamo in ponudimo vse cevi, ki so se v namen optike polagale, vsem zainteresiranim operaterjem, da jim olajšamo zadevo in da ne bo potrebno večkratno razkopavanje.

Zdej bojo fabčiči verjetno rekli, da je pa vseeno potrebno upravljanje cevi :lol: To vseskup men smrdi in sem 100% prepričan, da je fora v tem da tile fabčiči služijo na stvari.

fulgur
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Dec 2007 ob 23:32
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fulgur » 3. Jan 2008 ob 17:06

mi že mamo cevi, tako da ni bilo in ne bo treba razkopavanja, optika je že v ceveh, v blokih je pa še ni

drugače pa ne vem, zakaj bi moral vsak ponudnik svojo optiko napeljevati, pa vse na novo razkopavati, to je bedarija na kubik

fulgur
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Dec 2007 ob 23:32
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fulgur » 3. Jan 2008 ob 17:14

fiti38 napisal/-a:
fulgur napisal/-a:kakšna najemnina kablov če smo stanovalci lastniki kablov, sami sebi pa tudi ne bomo zaračunavali najemnine (stanovalci zaradi tega ne bomo na slabšem, ponidniki bodo pa tekmovali med sabo in zniževali cene)... res ne vidim potrebe da bi T2 imel lastne kable, poleg tega svoje optike T2 ne bo dajal v najem drugim ponudnikom internetnih storitev in ne bo prave konkurence... na Fabčičevi optiki pa boš lahko izbiral med ponudniki in boš izbral boljšega
Ampak eni ste res naivni, ali res misliš, da ponudniku optike ne bo potrebno nič plačati zato, da bo lahko preko ''naših'' kablov prišel do naročnikov...kar se pa tiče izbire med ponudniki; če jih bo več bodo morali imeti enako ceno, ker ljudje se bodo odločili za cenejšega in na koncu sem prepričan, da bomo imeli enega samega ponudnika....in to bo Amis...več ko bo kablov nižje bodo cene storitev ...pri enem kablu - monopol...
no vidiš in tako bodo med sabo tekmovali znižali ceno, mi pa manj plačevali (čeprav je verjetno da se T2 sploh ne bo priključu temu, ker mu ni v interesu da se bo kregu in zniževal ceno - raj bo nekje drugje položu optiko in čavlučka)

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 4. Jan 2008 ob 07:04

fulgur napisal/-a:no vidiš in tako bodo med sabo tekmovali znižali ceno, mi pa manj plačevali (čeprav je verjetno da se T2 sploh ne bo priključu temu, ker mu ni v interesu da se bo kregu in zniževal ceno - raj bo nekje drugje položu optiko in čavlučka)
Bojim se, da bo na koncu tekmoval samo Amis s svojo omejeno ponudbo (kar se televizije tiče)...

fulgur
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Dec 2007 ob 23:32
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fulgur » 4. Jan 2008 ob 15:36

sej fabčič nam TV signal pošilja, ne bo pa nujno da bomo morali imeti internetno TV, Fabčič bo digitalni TV signal kupil in nam ga lifral po optiki

fiti38
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: tv+internet

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a fiti38 » 6. Feb 2008 ob 10:25

Če sem prav opazil, Gratel zopet nekaj dela ob Vojkovi (Končna postaja 20)...morda pa le bo kaj....o fabčičevi optiki oz. ponudbi ne duha ne sluha....

doublemp
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 09:40
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a doublemp » 19. Feb 2008 ob 21:20

Od sorodnikov v BS3 sem izvedel, da na hišnem svetu glavni akterji (eni starčki) pumpajo ljudi, naj ne podpišejo soglasja, sicer bo njihovo ime na oglasni deski kot "sramotilno" in da oni ne rabijo optike, "saj jo že imajo" (not) in "ker preveč so preveč vsiljivi" in "ker preveč razkopavajo".

Bi napisal komentar, ampak bi moral uporabiti več kletvic, kot jih sploh obstaja. :roll:

martin
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Feb 2008 ob 02:15
T-2: Že imam
Paket: 8/1, IPTV

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a martin » 20. Feb 2008 ob 02:22

Prijavil sem se na forum samo zaradi te teme. Sam imam t-2 internet že kar nekaj časa na vojkovi in čakam na optiko. Ne morem verjeti kaj se dogaja in kašni so razlogi da nimamo še optike. Ne vidim res nobenega razloga zakaj t-2 ne bi prišel z optiko v naše bloke, tako kot je naredil povsod drugje. Ce je res kar je napisano v zgornjem postu, kar nekaj lepih bi lahko padlo na ta odbor.

In fulgur nehaj ga srat no, kar dela gospod Fabčič je totalen nateg.

Zelo lepo da nategujejo ljudi s tistim oglasnimi sporočili po TV, da mi pa ne potrebujemo posodobitev, ker bo trenutni upravnik za vse poskrbel :evil:

pa lep pozdrav vsem

Odgovori