Nedelovanje določenega programa (staro)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 4. Jan 2008 ob 09:08

Prej sem bil samo jezen, sedaj ko sem vse preveril sem super jezen. NN bo rekel, da ni vredno, da se nam dviga pritisk zaradi nesposobnosti T-2ja. T-2 verjetno pravi, da nismo vredni da nedelujoče porihtajo. Sem preveril pri sinu, ki ima satelitsko in Rete 4 dela, ni kodiran. Ima tudi Digitale terrestre in tudi to mu dela. Mi smo pa že več ur brez. Na T-2 piše stanje omrežja normalno. Vsi, ki pljuvate čez Telecom in Siol, ste bili že kdaj pri njih več ur (cel popoldan in dopoldan naslednjega dne) brez telefona, interneta...? Pri T-2 sem bil več kot mesec dni brez telefona, Tv je to kar je in po njihovem odnosu se sprašujem, ko bo kaj zaštekalo pri internetu, koliko časa bom brez. Kot sem že povedal danes montiram anteno, pri Siolu bom preveril kako je z njihovo optiko na moji lokaciji. Tega mi je dovolj. Imam potrpljenje, ampak vse ima svoje meje. In takšen ponudnik internetnih storitev mi ne daje nikakršnega zaupanja. In razmišljam še, da v vseh možnih časopisih bodoče uporabnike T-2 ja opozorim v kaj se spuščajo.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Jan 2008 ob 10:10

sicer tudi jaz nisem zadovoljen z odnosom t-2 do nas uporabnikov
vseeno pa moram povedat glede telekom,siol
enkrat sem bil brez telefona in interneta cele 3 dni, prvi dan ko sem jim javil napako mi so rekli da njim kaže linija OK da naj preverim telefone če ni kateri v defektu, seveda sem vse odklopil in pričel z priklaplajnem enega za drugim vendar stvar še vedno ni delovala oni pa znova da njm kaže linija OK
naslednji dan mi sami ugotovimo da je nekdo pretrgal telefonski kabel ki je šel preko ceste prenisko, pokličem ter povem kaj je resnični problem in mi rečejo da bo prišla ekipa ki bo to porihtala, seveda klical sem zjutraj prišli so pa naslednji dan okoli poldneva
na vprašanje kako je lahko on govoril da je skozi linija OK pri pretrganem vodu seveda odgovora nisem dobil
LP Robert

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2008 ob 10:22

primo napisal/-a:Prej sem bil samo jezen, sedaj ko sem vse preveril sem super jezen. NN bo rekel, da ni vredno, da se nam dviga pritisk zaradi nesposobnosti T-2ja. T-2 verjetno pravi, da nismo vredni da nedelujoče porihtajo. Sem preveril pri sinu, ki ima satelitsko in Rete 4 dela, ni kodiran. Ima tudi Digitale terrestre in tudi to mu dela. Mi smo pa že več ur brez. Na T-2 piše stanje omrežja normalno. Vsi, ki pljuvate čez Telecom in Siol, ste bili že kdaj pri njih več ur (cel popoldan in dopoldan naslednjega dne) brez telefona, interneta...? Pri T-2 sem bil več kot mesec dni brez telefona, Tv je to kar je in po njihovem odnosu se sprašujem, ko bo kaj zaštekalo pri internetu, koliko časa bom brez. Kot sem že povedal danes montiram anteno, pri Siolu bom preveril kako je z njihovo optiko na moji lokaciji. Tega mi je dovolj. Imam potrpljenje, ampak vse ima svoje meje. In takšen ponudnik internetnih storitev mi ne daje nikakršnega zaupanja. In razmišljam še, da v vseh možnih časopisih bodoče uporabnike T-2 ja opozorim v kaj se spuščajo.
Prosim, da niste hudi. Plan akcije je začrtan, oprema je na voljo, baje se bo drug teden testiralo na Štajerskem koncu, do cirka 14 dni kasneje pa bodo stvari nameščene na Primorskem. Torej pade novi datum Giorno-D 18.1. Če ne bo bebavih zapletov, bo takrat zadeva dejansko operativna. Osebno sem sedaj govoril z odgovornim za ta projekt.
Optika 100/10

iaasm
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 2. Sep 2007 ob 11:19
T-2: Že imam

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a iaasm » 4. Jan 2008 ob 10:44

Z 18.11 na 18.1. Mogoče si pa takrat predolgo držal tipko in se je izpisala 1 enka preveč. Držimo pesti, da bo res tako. Ali velja to samo za RAI ali pride tudi Mediaset kdaj na vrsto?

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a tonimona » 4. Jan 2008 ob 10:45

Testirali boste na Štajerskem Slika. Verjetno bodo izsledki ažurni in kredibilni. Skoraj tako, kot če testirate madžarske programe na Obali. :shock:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2008 ob 10:48

Da, ORF1 in ORF2. Gre za tehnologijo, ki jo je treba obvladati. Če ne bo težav, bo zadeva hitro gor. Težave so lahko, jih pa skoraj gotovo ne bo. Saj vsi vedo, da smo maherji na tem področju! Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a tonimona » 4. Jan 2008 ob 11:05

Sem mislil, da boste RAI testirali. :cry:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2008 ob 11:16

Tisto bo šlo direkt gor, baje so plac in drogovi že nared. Fantje, ki to delajo so iz Štajerskega konca. Ko bodo postavili ORF in bo tam vse 100%, letijo še na Primorsko. Menim, da je to pravilen plan akcije, kajti že tako se lahko vedno kaj zalomi, po Murphyu, kakopak. :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a cakani » 4. Jan 2008 ob 11:42

js nestekam kaj ma zdej orf tukaj veze? Govor je biu o italjanskih programih zdej pa kr o orf govorimo?
Slika

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 4. Jan 2008 ob 12:03

NN, nam lahko končno razložiš, za kakšno tehnologijo gre, da si bomo na jasnem. Boste signal sprejemali preko digitale terrestre in ga predvajali naprej? Ker vsaka drugačna rešitev bo še zmeraj nedelovanje kodiranih programov. Kljub vsemu pa bi lahko na T-2 namesto omrežje normalno, napisali, da so težave z Rete 4 in da se napaka odpravlja. Pa tudi, če ne bi dodali, da se opravičujejo, bi bilo manj jeze z uporabnikove strani.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2008 ob 12:17

Na Rete4 ni nobenih težav, se pa rihtajo Travel Channel in bo morebiti kateri kanal dol (MTV, Hallmark, itd.). Treba jih je prestavljati po sprejemnikih gor-dol, levo-desno. Za ORF in RAI1-3 bo DVBT, ja.
Optika 100/10

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 4. Jan 2008 ob 12:22

Kakšna bo prednost ORF na DVB-T? Slika na satelitu je namreč zelo kvalitetna, škoda bi bilo če bi se šlo na slabše...
Slika Optika od 30.5.2008

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2008 ob 12:24

Baje bo slika boljša!
Optika 100/10

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a primo » 4. Jan 2008 ob 13:30

NN, rete 4 sedaj res ni težav, ni pa bil viden od včeraj popoldan do danes dopoldan. Praviš, da bo RAI1-3 preko DVBT. Kaj pa Mediaset?

iaasm
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 2. Sep 2007 ob 11:19
T-2: Že imam

Re: Nedelovanje določenega programa

Odgovor Napisal/-a iaasm » 4. Jan 2008 ob 13:45

NN, ali veš mogoče, zakaj RAI lahko sprejemate na digitale terrestre, Mediaset pa ne morete?

Zaklenjeno