priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 14. Jan 2008 ob 02:48

najprej lep pozdrav vsem!
zanima me, kako je kaj s T2-jem v tacnu, bolj točno soseska tacenski dvori (novi bloki). kolkr sem gledal t2 stran, optike v tistem koncu zaenkrat ni, torej ostane klasika. kako je naslednjim:
a) priklop čist na frišno v prazno stanovanje: a morjo še kaj dodatno kable vlečt ipd in kolk to dodatno košta? aja, kolk se čaka, da vse skupaj poštimajo?
b) kolk vpliva dolvleg na kvaliteto tv slike, sploh na hd ipd? sem zasledil tu v eni temi, da se pozna..
c) to je bolj butasto, ker ne poznam, ampak vseeno: kako je s tem ip telefoniranjem, a lahko kličem na stacionarce, mobitele ipd?
d) kje je sploh centrala v tacnu, to bi v bistvu moral takoj vprašat, a so dvori sploh v "dosegu"?
še posebej bi bil vesel nasvetov in odgovorov iz prve roke (beri od folka iz tacna).
hvala.

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a dbx » 14. Jan 2008 ob 10:56

d) centrala je v dosegu :D T2 optika pa sploh še ni v planu :( ... baje pa pride optika od T1 ... konec leta
a) dodatni kabli niso potrebni, od podpisa pogodbe do uporabe storitev pa traja cca. 4 tedne; priporočam obisk Brnčičeve in podpis pogodbe neposredno pri njih, ker tako pridobiš nekaj dni (če se ti mudi seveda)
b) načeloma naj DL ne bi vplival na kvaliteto slike, vsaj pri meni je v 99,9% tako; kvaliteta slike je pa prva liga čeprav nimam HD-ja. 1-2 krat na teden mi slika sicer "zmrzne" ali postane "kockasta", ampak po parih sekundah je ok; s tem sem se sprijazil in me ne moti več
c) lahko kličes kamorkoli, pa še poceni je

Pa še nekaj me je na začetku motilo... Pri paketu 1Mbps bi človek pričakoval prenos vsaj 125KBytes/s, v realnosti pa težko prideš prek 115KBytes/s. Tako je pač zaradi "overhead-a" in ta tematika je že bila obdelana v drugih temah. Mene je to motilo, ker sem prej na drugi lokaciji uporabljal SiOL in redno dosegal hitrosti 125-130KBytes/s, pri T-2 pa na treh lokacijah vedno 110-115KB/s. Pri T-2 je očitno vse "na tesno", pasovna širina za DL/UL in za TV.

Mogoče vse res ne deluje BP, ampak jaz sem v celoti gledano zadovoljen z njihovimi storitvami.
Slika

izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 14. Jan 2008 ob 14:06

aha, tako je s tem, super. hvala!
sej verjetno bi vzel 4/1 paket, čeprav imam zdej siol 1/256 na ruter in dva pc-ja in ne vem če rabim več, ja pa najbrž zarat tv signala boljš malo več vzet, ker bi rad recimo tist disvovery imel v hd, da bi lahko kakšno oddajo posnel ipd. itak me največ od teh tujih kanalov zanima samo ng, discovery ipd.
samo še to:
najbrž je izmed telemach-a in t2 pri enakih prenosih recimo in trio kompletu (net+tv+telefon) bolj vzet slednjega, al kako?

edit:
sem se spomnil še čist eno splošno vprašanje glede tv signala:
kako je z menjavanjem kanalo: baje pr teh digitalnih zadevah prek modemov ni tolk odzivnosti oz malce dlja traja, ko hočeš preklopit iz enega kanala na drugi? sej vem, da je malce mimo, ampak jst precej "štrocam", hehe in bi me znalo motit, če bi mogu ful čakat vmes.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Jan 2008 ob 14:47

Zaradi signala ni bolje "več vzet", ker ti bodo dali točno kot je treba - če bo možno, kakopak. Če boš imel paket 1/256 in 2xTV, potem rabiš cirka 15 mega v downloadu.

Za HDTV pa rabiš cirka 25 - samo za 1 HDTV. Če mi napišeš točno ulico + številko (+ morebitno črko) bom preveril okvirno razdaljo in s tem okvirni obseg možnih storitev.
Optika 100/10

izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 14. Jan 2008 ob 15:34

kolkr sem na hitro preletel na njihovi strani, je pri "manjših" aka 4/1 ipd dovolj za en hd kanal. no, mogoče sem narobe videl..
v glavnem, vzel bi verjetno net+tel+1x tv, kakšen prenos potem rabim, če je stanovanje v bloku na tem naslovu:
Tacenska ulica 125 E- II faza, Ljubljana

p.s.
malo sem po forumu bral in nisem več tako navdušen nad tem t2, očitno je precej problemov z čakanjem, izpadi, občutljivost na kvaliteteo kablov ipd. še najhujš se mi zdi to, če kaj crkne, gre vsa troje k k vragu (tako telofon kot ostalo). teka pr kombinaciji kabelske in neta prek telefon linije pač ni, pa tudi takšnih izpadov ni, vsaj iz mojih ozkušenj. cenovno je pa res dražje.

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a dbx » 14. Jan 2008 ob 15:48

Ker je to nov blok imaš kvaliteno napeljavo, verjemi. Naroči storitve, ki jih želiš, T-2 pa ti jih bo poskusil zagotoviti. 125E je po žici cca. 700m oddaljen od centrale (vsaj meni so tako rekli), tako da boš imel dovolj "močno" linijo za 1xHDTV+4/1+TEL .
Kar se tiče izpadov.. ja, če se sesuje modem, potem NIČ ne dela, to je res, ampak jaz sem bil brez storitev v zadnejm letu cca. 1h, vse skupaj, tako da ...

Če ne boš zadovoljen, pa lahko kadarkoli odpoveš sodelovanje. Priklop in odklop sta brezplačna, oprema tudi (dana je v uporabo).
Slika

izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 14. Jan 2008 ob 16:04

no, to me je že bolj pomirilo, pa tudi drugje sem dobil informacije, da dela ok tam, le do so morali precej časa čakat za priklop, vendar baje to zdej ni problem, da hitro uredijo.

izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 17. Jan 2008 ob 15:14

tako, sem poklical na T2, punca pravi da:
-centrala je 100m stran, tako da glede ne bi smelo bit problemov.
-čakalna doba 3-4 tedne
-tv je neodvisen od net signala. če prav razumem, je potem vseeno, kak prenos naročim, vendar: a je optika pogoj za hdtv (vsaj en kanal recimo) ali ne?
-baje,da je na 125e že kr nekaj t2 naročnikov, tako, da najbrž štimajo zadeve.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Jan 2008 ob 15:16

Na 100m je vseeno kakšen internetni paket naročiš, hdtv bo možen. (ok, pri 60/25 bi blo vprašanje :mrgreen: )

came2die
Model
Prispevkov: 229
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 17:55
T-2: Že imam
Paket: 20/1, telefon
Kraj: Kranj

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a came2die » 17. Jan 2008 ob 16:27

-tv je neodvisen od net signala. če prav razumem, je potem vseeno, kak prenos naročim, vendar: a je optika pogoj za hdtv (vsaj en kanal recimo) ali ne?
Kabel je isti. Torej če se ti modem sinhronizira z 20/1 Mb, ne moreš imeti HD TV, saj televizija v tem primeru porabi okoli 25 mega.
Slika--> čakal 333 dni

izo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 02:31
T-2: Še nimam

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a izo » 18. Jan 2008 ob 13:53

se pravi, da šele ko postavijo zadevo, veš, kaj lahko in kaj ne. :roll:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: priklop na T2- tacen (tacenski dvori), ljubljana

Odgovor Napisal/-a NoName » 18. Jan 2008 ob 14:08

ja... sele ob priklopu se vidi kaksna je maksimalna sinhronizacija modema. pred tem so samo ugibanja, glede na to, da je 'oddaljenost' od dslama ne pomeni nujno dolzino kabla... ampak pri 100m pa priklopu na vdsl2 dslam je zlo malo moznosti, da bi se modem postavil slabse kot recimo 40/15, kar pa je nekak dovolj za vecino ljudi... sedaj poznam le en primer stranke, ki je v sosednji hisi od centrale, kabel je pa ocitno zapeljan cez vec ovinkov, saj je izracunana oddaljenost ene 60m, izmerjena ene 100m - za primerjavo pa je dejanska razdalja med hisama kaksnih 10m.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori