Optika v občini Komenda

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 7. Feb 2008 ob 21:23

Lp!

Danes prijel v roke občinsko glasilo in se prijel za glavo in se skoraj "zjokal". Od veselja seveda!

Citiram: "Ptujsko podjetje Gratel bo v občini Komenda, s katero bo podpisal služnostno pogodbo, začel graditi najsodobnejše optično omrežje...
... Najprej je načrtovana gradnja omrežja pa Komendi in Gmajnici, Potoku, Bregu in Nasovčah. V Mostah, Suhadolah in na Križu pa bo omrežje gradilo vzporedno z drugimi občinskimi investicijami. Občina bo tako optično omrežje dobila v razmeroma kratkem času..."

Sem zelo prijetno presenečen. Sploh župan me je presenetil, ki meni osebno ni kaj preveč povšeči, da je dovolil gradnjo. Sicer prihajam iz vasi, ki je planirana v 2. planu, ampak vseeno. Pri meni je vse napeljano še po "luftu", tako da T1 optike še dolgo ne bo, upam da bo T-2 v 2-3 letih. Edino problem je, ker so v naši vasi občinske investicije zaključili pred 2-3 letoma. 3/4 vasi so prekopali. Kanalizacija, nov vodovod, pločniki in vse na novo asfaltirano. Ne vem kake investicije še bodo, da bodo spotoma še optiko delali?! Se bom pozanimal...

Vem pa, da je bilo v glasilu že zapisano, da se polaga optični kabel po nekem delu občine (hkrati z vodovodom), ampak ni bilo navedeno, kdo je izvajalec.

Če slučajno kdo od "insajderjev" pri T-2 ve kaj več, z besedo na plano.

Bi pa še pohvalil avtorja članka, ki je lepo napisal, da stvar ne bo nič stala ne občine ne ljudi in da nikomur ne bo potrebno nič "na mus" vzet + še kratek opis zmogljivosti in ponudbe.

lp matotej

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Feb 2008 ob 22:16

Heh, upam, da dobite Gratelovo optiko čimprej! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Feb 2008 ob 23:26

Tam od konca brnčičeve naprej je tud živa optika :twisted: (upam da nisem zamešal) -če so to te komende pri LJ

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 8. Feb 2008 ob 00:39

Malkec napisal/-a:Tam od konca brnčičeve naprej je tud živa optika :twisted: (upam da nisem zamešal) -če so to te komende pri LJ
Verjetno si zamešal. Jaz mislim na to Komendo!

http://zemljevid.najdi.si/search_maps.j ... a&tab=maps

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Feb 2008 ob 10:02

Tam kjer se je opravljala rekonstrukcija ceste, je kanalizacija za optiko že narejena. Za Križ se še spomnim. Malo poglej po jaških.
˝Let there be light˝,
and there was light!

matotej
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 5. Sep 2007 ob 11:49
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1Mb/256kb + IP TEL
Kraj: Križ / Komenda
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a matotej » 9. Feb 2008 ob 17:23

Super novica. Potem orenk dobro poznaš situacijo, ker nisem nikjer napisal, da sem iz Križa! :D
Mam samo 1 vprašanje. Verjetno pogodba določa, da se pokrije cela občina. Morm priznat, da sem jaz malo stran od vasi (3 bajte, Križ 1-2a) in pri nas niso kopali kanalizacije.
Cesto so rili za nov vodovod in še to širine kakih 40cm. Pa tudi telefon nimam na centralo Komenda, ampak na Duplica-Bakovnik (vse po luftu, T1 mi prek Amisa ne pusti več kot 1Mb, čeprav sem mel že več, dvomim da bi bilo pri T2 kaj drugače).

A je verjetnot, da izvisim glede optike?

lp

PS: Če ni skrivnost, kje gre optika od Kamnika do Komende? Po shemi sodeč, daleč od naše vasi (moje bajte) ne more it!

mtance
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 00:52
T-2: Še nimam
Kraj: Moste
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a mtance » 14. Feb 2008 ob 07:52

Sej si lahko v glasilu Aplenca prebral, da je pokrita Komenda (glavarjeva ulica) in pa Gmajnica. Moste in ostali kraji, pa bodo pokriti, ko se bo delalo še na ostali infrastrukturi - upajmo, da kmalu. Aja, Gratelovci hodjo po domovih, pri meni se še niso oglasili :cry: (Moste).

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Feb 2008 ob 19:14

Za ta konec ne vem, spomnim se samo, ko sem nadomeščal kolega, ko smo delali kanalizacijo v Križu.
˝Let there be light˝,
and there was light!

mtance
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 00:52
T-2: Še nimam
Kraj: Moste
Kontakt:

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a mtance » 15. Feb 2008 ob 08:13

Ja, na Križu so/ste delali kanalizacijo kakšno leto nazaj.

Uporabniški avatar
sorenson
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Apr 2008 ob 09:33
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Komenda

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a sorenson » 3. Apr 2008 ob 09:45

Objava iz marčevske številke (2008-03-31) občinskega glasila Aplenca:

Slika

Uporabniški avatar
blackbird
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 10/10 3X telefon in 2TV

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a blackbird » 7. Apr 2008 ob 20:24

Hja sej je fajn da bomo dobili optiko od T-2..
Ampak ceste in ulice so pa take da bi se človek zjokal (tokrat od žalosti) :D
PS:
Sem iz same Komenda (novi del)
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Apr 2008 ob 07:38

T2 je le uvod v delo v vašem koncu. Zagotovo tudi pri vas še kaj manjka v tleh.

+kanalizacija, +plin, + elektrika, +javna razsvetljava, +voda, +T1 (v našem koncu nimajo v kanalih), +,+,

Se je kar treba sprijaznit, da se občinarji z visokimi apetiti (po sredi seveda tudi in prevsem finance) in izvajalci niso sposobni uskladiti in zadeva zna na konkretni lokaciji trajat in trajat. Vsakih par mesecev presenetijo s prekopom in ko pripelješ pkoli 9h izza vogala presenečnje. O obveščanju le sanje. Da o sanacijah že narejenega niti ne govorim (puščanje vode zaradi usedanja ob kanalzizacijskih jaških, itd..). Pri nas se sedaj že tretje leto koplje, pa še ni vsega v ulici (Moste). Kolikor pa mi je jasno sedaj manjka le še T2. Problem nastane tudi, ko v ulici zaradi dela na pamet zmanjka prostora! Cel sklop cevi za elektriko (7-9) so v enem delu dali dobesedno nad "vodo". No kakorkoli, važno, da se premika, čez nekaj let bomo na nevšečnosti pozabili. Da bodo le vso infrastrukturo s potrebno rezervo spravili v tla preden bodo asfaltirali...

Kolker sem videl so izvajalci, ki delajo za T2 optiko kar OK glede na večino izvajalcev, ki so se sukali okoli nas.

Uporabniški avatar
blackbird
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 10/10 3X telefon in 2TV

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a blackbird » 8. Apr 2008 ob 22:18

roCkY napisal/-a:T2 je le uvod v delo v vašem koncu. Zagotovo tudi pri vas še kaj manjka v tleh.

+kanalizacija, +plin, + elektrika, +javna razsvetljava, +voda, +T1 (v našem koncu nimajo v kanalih), +,+,

Se je kar treba sprijaznit, da se občinarji z visokimi apetiti (po sredi seveda tudi in prevsem finance) in izvajalci niso sposobni uskladiti in zadeva zna na konkretni lokaciji trajat in trajat. Vsakih par mesecev presenetijo s prekopom in ko pripelješ pkoli 9h izza vogala presenečnje. O obveščanju le sanje. Da o sanacijah že narejenega niti ne govorim (puščanje vode zaradi usedanja ob kanalzizacijskih jaških, itd..). Pri nas se sedaj že tretje leto koplje, pa še ni vsega v ulici (Moste). Kolikor pa mi je jasno sedaj manjka le še T2. Problem nastane tudi, ko v ulici zaradi dela na pamet zmanjka prostora! Cel sklop cevi za elektriko (7-9) so v enem delu dali dobesedno nad "vodo". No kakorkoli, važno, da se premika, čez nekaj let bomo na nevšečnosti pozabili. Da bodo le vso infrastrukturo s potrebno rezervo spravili v tla preden bodo asfaltirali...

Kolker sem videl so izvajalci, ki delajo za T2 optiko kar OK glede na večino izvajalcev, ki so se sukali okoli nas.
Kanalizacijo, javno razsvetljavo mamo "že" ene 22 let (čeprav je župan označil to kanalizacijo za "kvazi kanalizacijo"
Voda je v zemlji še dlje (vmes so se zamenjali ene 4 koncesjonarji)
Elektrika je tut že dolgo
T1 pa tudi.
Plin pa kopljejo hkrati.

Kar se pa tiče vode je pa tako da so včasih vodo polagali po terenu. Teren pa se je posedel, oziroma so naredili kakšno novo cesto, pa niso položili vodovodne cevi na "posteljo" iz peska, ampak kar na "kugle"- čez 15 let pa pušča voda.


PS: V Komendi živim še iz časov pred izgradnjo kanalizacije
PSS: Zanima me (morda ni za to temo) pa tudi če obstaja kakšen osebek, ki nadzira izvajanje del.
Slika

Uporabniški avatar
blackbird
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 10/10 3X telefon in 2TV

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a blackbird » 25. Apr 2008 ob 21:27

No pa imam novice...
Danes so nam potegnili do hiše CEV.
Kdaj bo pa prišel še kabel in sam priklop pa ne vem (na žalost)
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v občini Komenda

Odgovor Napisal/-a BOBI » 26. Apr 2008 ob 08:53

Še malo bo za počakat in verjetno bo optika že letos, ali pa spomladi naslednje leto!
Kakor koli obrneš, dobili boste optiko :pivo:

Odgovori