Radio - pa ne preko TV

Vse o T-2 IP televiziji
rayman
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 18:16
T-2: Že imam
Paket: 2 x IPTV + VoIP

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a rayman » 12. Feb 2008 ob 16:23

dpavli napisal/-a:Še vedno lahko pošlje št. kanala kot kombinacijo cifer namesto CH+... če ne pritisneš pa help, ane? 8)
Res je, ampak sm spet pri istem problemu...če govorimo o sledenju...potem bi moral vedno pritiskati cifre, da bi blo kaj efekta (torej zadeva spet pogojno (ne)uporabna)...saj veliko hitreje iz kanala 120 prideš na kanal 121, če pritisneš CH+ kot pa, da greš tipkat...sicer pa niti s tem ne rešiš problema od prej (kaj če naprava ne dobi signala...)

Drgač pa se meni zdi Help funkcija čisto brezvezna in je nikoli ne uporabljam (samo prvič sm probal kaj je to)...saj veliko hitreje pritisnem Devices ali Activities in si nato izberem željeno...kot pa da odgovarjam na vprašanja...še sploh če so 3 ali več naprave v igri...

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a lithium » 12. Feb 2008 ob 16:32

Jaz sem nekaj časa nazaj iskal tole http://www.play.fm/playfm_articles_tech.php?n_id=129
Ampak je bila cena še previsoka.

Internetni radio, ki ima wlan in vse potrebne izhode, da ga obesim na yamaha ojačevalec.
Seveda si dodaš svoje (SLO) radijske streame..

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

rayman
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 18:16
T-2: Že imam
Paket: 2 x IPTV + VoIP

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a rayman » 12. Feb 2008 ob 17:02

v What Hi-Fi so za svoj denar zelo pohvalili Logik IR100, zadeva je še toliko bolj zanimiva, ker je "hekabilna" klik, klik.

Lahko pa si omisliš to, pa imaš HD network media player z diskom, ki predvaja tudi radio stream-e... podobno kot KISS.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 12. Feb 2008 ob 19:00

Prav tako uporabna zadevca od Netgear-a
- podopra za HD video
- podpora za več enakih predvajalnikov v več sobah (party mode - predvaja se na vseh isto, pravtako z eno komando upravljaš vse predvajalnike, Follow Me - kateri omogoča da recimo v dnevni sobi stiisneš pavzo, greš v spalnico prižgeš TV in nadaljuješ tam kjer si končal)
- omogoča funkcijo PVR (v kombinaciji z TV sprejemnikom kateri je nameščen v PC (celotna podpora timer funkcije ), preveriti bi bilo treba če mogoče namesto TV kartice lahko uporabiš celo VLC player
- prikaži desktop od PC-ja direktno preko WiFi-ja na TV-ju
- predvajanje BitTorrent vsebin direktno na TV-ju
Zadnjič spremenil andrejs, dne 13. Feb 2008 ob 15:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

poiuztrewq

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 13. Feb 2008 ob 13:37

Čeprav rabiš z Netgearom vžgan TV (in nisi nič razumu glede OSDja na sami napravi in izklopljenem TVju) pa je ful huda zadeva... seveda če podpira simultano povezana LAN in Wi-Fi... zato, da ga preko LAN-a daš v T-2jevo TV omrežje (pobiraš radijske streame) in preko Wi-Fija v svoje lokalno omrežje (pobiraš lokalne video fajle).

Lpd

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 13. Feb 2008 ob 14:57

Pomoje ga direktno preko LAN-a ne boš mogel priklopiti na T2, ker neverjam da je kompatibilen z T2 omrežjem. (res je IPTV sem videl samo enkrat preko pulta v MB na T2-ju, ga ne uporabljam. Samo glede na to da ga lahko uporabljaš za prenos desktopa iz PC-ja na TV bi ga lahko uporabil tudi za gledanje IPTV-ja. Saj če na PC-ju zalaufaš VLC in potem to sliko spraviš na TV je to to. (ostane še vedno problem krmiljenje VLC-ja če imaš računalnik v drugi sobi, in kaj se ti zgodi z kvaliteto slike ko računalniško resulucijo spraviš na TV ekran). Možno pa tudi da deluje normalno, bi moral to malo preštudirat nekdo z znanjem iz IPTV-ja.
Slika

poiuztrewq

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 13. Feb 2008 ob 16:48

A ga ne moreš vključit v multicast port in vnest vanj URLje streamov? :idea:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 13. Feb 2008 ob 17:00

nevem ker mi IPTV zadeve še niso čisto jasne.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a Fry » 13. Feb 2008 ob 17:46

Tudi jaz mislim, da to ne deluje s T-2.

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Radio - pa ne preko TV

Odgovor Napisal/-a lithium » 16. Feb 2008 ob 17:02

A kdo pozna tole Yamaho?
Podpira tudi internetni radio!!!

http://www.yamaha.ca/av/Receivers/HTRN5060B.jsp

Pa pri nas se dobi za 299€

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Odgovori