Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 5. Apr 2008 ob 12:38

Ejsi/Disi napisal/-a:
golldyman napisal/-a: ampak kam?

na t-2 optiko (edino pravo optiko) ali na "fabčič" optiko?
A si na T2 forumu, a si na Fabčič forumu? :mrgreen:
Čakam pač usmiljenje in da se položi optika (gratel) tudi po trebinjski. Glede na trdoglavost tega vsem dobro znanega fabčiča, pa ne vem kako bo.

Mogoče se motim ampak vseeno mislim, da je v precejšnji meri za neizvedbo optike kriv prav Fabčič in ravno zarati tega se moram tudi vedno spotakniti ob njega.

Če me kdo prepriča v nasprotno...

Skratka, da zaključim. Upam, da bo gratelovcem uspelo izvesti, kar je bilo prvotno tudi načrtovano.

:pivo:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Apr 2008 ob 13:49

Bo bo, brez skrbi.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 7. Apr 2008 ob 02:30

Friksi!

Na žalost je optika položena samo na Maroltovi (vseh 16 vhodov) in 2 stolpnice na Vojkovi (pri knjižnici)

V ostalih ulicah optike ni položene, ker je Fabčičeva in ostali predsedniki HS pozimi na MOL dosegla, da so prepovedali Gratelu izkope in polaganje cevi. Na žalost se boste morali stanovalci Puhove, Trebinjske in Reboljeve organizirati, da boste dosegli 51% soglasij, da bo Gratel začel ponovno polagati kable.

Glede polaganja kablov v bloku v obstoječe kanale, ki so od Fabčičeve ni možno in je tudi brez veze, če Gratel zastonj položi PVC kanale in kable do tvojega stanovanja.

Z monterji se moraš dogovoriti, kam v stanovanju ti pripeljejo optiko s stikalom MILAN. Od tega stikala pa se do porabnikov (TV, PC, telefon) vlečejo UTP kabli. Jaz sem ga vgradil stikalo zraven PC .

Bodoci_FTTH
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 14:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Bodoci_FTTH » 7. Apr 2008 ob 02:33

Golldyman, kje si na Trebinjski?

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 8. Apr 2008 ob 22:53

Stanovalci moramo torej zbrati 51% soglasij? Ali niso že enkrat pobirali soglasij? Ali je bilo tisto o ˝preklicanih˝ soglasjih samo umazana igra (zdaj samo ne vem koga - Fabčič & Co. ali Gratel & T-2)?

Neizpodbitno dejstvo pač je, da nihče noče položiti kart na mizo in povedati kakšna je dejanska situacija. Vsak vali krivdo na drugega. Pa od podjetja kot je Fabčič Commerce bi tako vedenje še pričakoval, da so taki pri T-2 in Gratelu, je pa res razočaranje. Zdi se mi skoraj nepredstavljivo, da v času tržnega gospodarstva in proste konkurence kupci (naročniki) prosimo ponudnika, naj nam vendar blagovoli dobaviti svoje storitve. Nisem strokovnjak in ne vem, če je optika drugih ponudnikov dejansko drugačna in slabša, vendar pa več kot očitno slogan ˝T-2 optika - edina prava optika.˝ daje možnost T-2 in Gratelu, da se obnašata naravnost mačehovsko do strank. Naj kar konkretno omenim g. Kočevarja pri podjetju Gratel, ki naj bi bil nadzornik izgradnje optičnega omrežja. Očitno je gospod tako zaposlen z nadziranjem, da niti ne uspe odgovoriti na elektronsko pošto. Pa da ne bo kdo rekel, da sem verjetno samo sitnaril glede datuma priklopa. Ne, na gospoda sem naslovil vprašanje, kakšno je de facto stanje s soglasji v našem naselju. Zanimalo me je, koliko soglasij imajo in koliko jih še potrebujejo. Pa je tudi odgovoriti očitno pretežko. Ne vem, kako si podjetje s takim odnosom predstavlja svoj uspeh oz. obstanek na trgu, ko bodo na trg vstopili še drugi ponudniki (seveda pod predpostavko da niso že) :aa:

Zato se obračam na uslužbence Gratela, ki so dejavni na tem forumu. Prosim, da enkrat konkretno odgovorite, kaj potrebujete za nadaljevanje izgradnje omrežja. Soglasja? Ali ste jih sploh že kdaj poskušali dobiti (Reboljeva ulica)? Če ste jih, to prosim povejte, da bo lahko ukrepal in se pozanimal, kdo jih je v našem imenu (imenu lastnikov) preklical.
Pričakujem torej konkretne navedbe, ne pa odgovorov v stilu ˝Jah, MOL in Fabčič so prepovedali delo, in zdaj morate stanovalci sami urediti...˝ .
Povejte konkretno:
- kje vam manjkajo soglasja oz. jih sploh nimate
- ali ste jih že kdaj pobirali
- kdaj in kdo jih je preklical

Tako se bomo tudi lastniki lahko lažje organizirali in bomo skupaj uredili zadevo, saj je konec koncev v našem in vašem interesu, da omrežje čim prej začne delovati.

V pričakovanju odgovora in pomoči pri skupnem iskanju rešitve vas vse skupaj lepo pozdravljam,

Gašper

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 9. Apr 2008 ob 08:07

Mogoče ti lahko malo pomagam.

Glede soglasij je najbolše če pokličeš direktno na podjetje, ki je zbiralo soglasja.
031 75 77 98 (Primož)

Vendar, da ne boš preveč vesel če imate dovolj zbrani soglasij (pri meni je bil odziv približno enak). Problem se namreč pojavi pri nadaljevanju izgradnje. Fabčič in upravniki določenih stavb so namreč dosegli sodno prepoved izgradnje omrežja.

To bi bilo v osnovi vse.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 9. Apr 2008 ob 08:37

Hvala, to sem želel. Neko konkretno informacijo, da se zadeva premakne. Zdaj bom lažje naprej urgiral.

LP

golldyman
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Okt 2007 ob 16:32
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a golldyman » 14. Apr 2008 ob 09:39

Je bil kak premik naprej?

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 22. Apr 2008 ob 12:40

Ker poskušam v našem bloku lobirat za podpis soglasij za izgradnjo optičnega omrežja (Gratel oz. T-2) me zanima, kakšna je dejansko razlika med optičnimi omrežij npr. Telekoma, T-2, predvsem pa optičnih kablov, ki nam jih je potegnil Fabčič-Commerce (v naselju BS-3). Nekateri sosedje namreč niso navdušeni nad tem, da bi vlekli še ene kable, ker pravijo, da že imamo optične kable. Sedaj pa bi rad nek strokovni odgovor, v čem je razlika med optiko, ki jo vleče Gratel in med to, ki so nam jo že potegnili. Vidim, da veliko uporabnikov tega foruma govori, da je edino T-2 optika tista prava optika, mene pa zanima, če mi lahko nekdo pove kakšen ˝tehnični˝ argument, ki ga bom lahko potem uporabil. Kaj je torej na T-2 (Gratel) optiki boljše?

Hvala.

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Apr 2008 ob 12:50

Boljše je to, da gre za vsakega uporabnika en par vlaken direktno od centrale do naprav tega uporabnika, eno vlakno za odhodni, drugo za dohodni IP promet. To je boljše od konkurenčnih rešitev, ker:

1) Ni cepljenja in združevanja, kar vedno zagotavlja maksimalno prepustnost.
2) Ni vmesnih naprav (stikal, zrcal in podobno), kar bistveno poenostavi delovanje in vzdrževanje.
3) Ker ni vmesnih naprav ni možnosti prisluškovanja in nadziranja prometa.
4) Izvedba Gratela je bistveno cenejša, kot če bi se dajalo nekim tretjim firmam za delati.
5) Omrežje T-2 je novo in dimenzionirano za 21 stoletje, vzdrževanje je enostavno, tudi, ker ni potrebno skrbeti za tisoče kosov drage in zastarele opreme, ki ima slabe performanse, visoko ceno in veliko število okvar.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Apr 2008 ob 13:49

Potrebno je dodat še to, da tudi če vam je Fabčič prenovil na FTTH sistem, še vedno ostaja vse enako, kot imate do zdaj in sistem se ne bo nikoli priklopil na T2 omrežje in sistem!

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joel » 22. Apr 2008 ob 14:35

Poleg tehničnih razlogov, ki jih navaja NN, pa so zelo pomembni tudi ekonomski, namreč: ni stroškov uporabnika ob priključitvi (vso opremo priskrbi T2), ni nobene časovne vezave, ugodna cena storitev, iz izkušenj pa lahko potrdim, da (vsaj v primeru optike) odlično deluje.

Vojak
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Apr 2008 ob 04:44
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Vojak » 23. Apr 2008 ob 05:43

Da povem še moje izkušnje...

Uporabljam jebeno počasen in nestabilen kabelski internet od AMISA.
za 1mbit so mi zaračunavali 30eur....ko sem jih klical, da bi pač želel zamenjati paket, ker je pač po TVju bila reklama za 16eur... so mi rekli ,da to jaz nemorem, ker imam staro pogodbo in da moram plačevati 30eur!?"#?"#"?? cel dan sem jih moral klicat in jim jebat mater kaj se grejo, da so mi koncno zamenjal ta pofukan paket... za primerjavo pri t-2 bi me optika 10/10 prišla 14eur. Sedaj pa plačujem 16eur amisu za 1mbit. 10krat hitrejši internet za manj denarja HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.

Kadar kličem na ta sm..ljiv fabčič in vprašam kdaj bo na voljo optika od T-2 mi odgovorijo, da gradijo oni omrežje in da bo prek AMISA najbolše... To te sv...e pohlepne govorijo po hišnih svetih... da t-2 (gratel) uničuje blok, kažejo tam slike nekih preluknjanih sten ITD. Propagirajo ta svinsko oderuški kabelski internet, da od T2ja optike ne rabimo... ker že imamo kabelsko televizijo in najbolj kvalitetni kabelski internet.
Da bo t-2 napol podru blok, ko bo gradil svojo optiko ITD ITD ITD. Po celem bs3ju so bili letaki, naj jih takoj opozorimo če zagledamo gratelovce, ker oni ne smejo polagat kablov, da oni nimajo dovolnjenj, da oni delajo škodo.................. in pa pozivi naj ne podpisujemo soglasij,,,,
V glavnem lažejo starčke po HS, ki seveda da ne dovolijo izgradnje potem....
Kokr sm "kulturn" še zmeri vem, da se temu reče NELOJALNA KONKURENCA.

Pri vsem tem se vsak normalen vpraša... zakaj ena fabčička ne pusti drugih zravn??? Enostavno, če bi T2 zgradil svojo optiko bi Fabčička lahko svoje kable samo vn iz kanalov potegnila in se obesla z njimi, ker bi firma propadla, ker nebi mel več koga nategovat. In to je glavni razlog, da se grejo tako propagando (strašit starčke pred bav bavom ki ima ime T-2) Seveda ona bi rada preko krovne pogodbe, da bo cena T-2+fabčička provizija. Samo t-2 gradi svoje optično omrežje, če ne drugega že zaradi tega, da se znebi telekomovih provizij pri vdslju (to je ze druga zgodba) in zakaj bi eni fabčički dajal provizijo pol ????!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Poleg tega njihov najbolši kabelski internet ob vsaki spremembi vremena CRKNE.
Leta 1996 je bil DIAL bolj stabilen kot s sedanji super kabelski internet... Pustimo vse fabčičeve in amisove debilnosti v smislu resetirajte modem, resetirajte računalnik, na novo si naložite windowse in še pun kurac ostalga sranja "prišlo je do izpada.........." Vse izgleda normalno ITD ITD ITD hahaha.

V glavnem če se bo to sranje nadaljeval bom mogu ukrepat na lastno roko in fabčički na vsakih 10 metrov prerezat kabel in to delat tok cajta, da jo bo folk pred unim blokom na puhovi kjer se skrivajo ČAKU IN fajn NATEGNU tko kot ona njih nateguje vsa ta leta. Mogoče ima pa tudi tukaj prste vmes pri katerem hišniku hahahaha. samo o tem ne morem pisati ker ne vem lahko samo ugibam...


Naj vam še povem, da drugje kjer imam k sreči na voljo t-2 optiko pri paketu 20/20 dosegam hitrosti 2.2MB/s = 2200KB/s kar pomeni, da imam film dol v 5 minutah.... pri amishu pa nekaj ur do nekaj dni:P


:)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Apr 2008 ob 07:32

VOJAK, dobro povedano. Imam pa eno opozorilo: ne lotevaj se problematike na silo, ne rezati kablov in delati škode. To tej mutibarići samo čakajo, da bodo lahko spet svoje kretenizme širili naokoli med nič hudega slutečimi delovnimi ljudmi in občani. Potrebno se je iti to igro z mirnimi živci, strpno lobirati med ljudmi, in dobronamerno širiti Resnico o Gratelovi optiki FTTH (edini pravi optiki)! :)
Optika 100/10

Vojak
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Apr 2008 ob 04:44
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Vojak » 23. Apr 2008 ob 15:39

a je kdo iz t-2 tukaj gor, da mi nekaj pomaga... ker te optike še nekaj let ne bo izgleda...da vzamem vsaj vdsl...

nimda tebe bolj skrbi, da ne bom kakega napačnega cvikal heheheheheheheh. ne skrbi fabčičeve kable zavoham ker smrdijo... :)

Odgovori