Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 8. Apr 2008 ob 18:12

Ejsi/Disi napisal/-a:
No dej ne žlobudraj nebuloze.

Drugače pa če imate kable v hiši morate podpisati pogodbo s T2 in potem vas pridejo priklopit. Malo se pa tudi sami znajdite, ne morejo vam vse k riti prinesti.
Takole je, dragi Ejsidisi. Na T-2 pravijo, da Gratel še ni dokončal razvoda in da oni nimajo kaj. Pogodbo mi bodo sicer poslali, ampak smo odvisni od dobre volje Gratela, da postavi stvari do konca. V kleti gledajo kabli ven iz luknje v steni, ni pa še narejen interni razvod.

Če si z Gratela, potem bi bilo super, da pridete do nas v Šenčur in porihtate tistih zadnjih 10m do mojega stanovanja in dam vsem za pivo!

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Apr 2008 ob 18:28

Odisej napisal/-a: Vem, da ne poznaš cen in politike...ne se sekirat. Ko se je kopalo pri nas ni bilo Rešeta.
:mrgreen: he, he kaj hočeš s tem povedat. Samo pazi da se ne zapleteš.

Drugače pa če ni možno, potem še ni možno. Verjemi, da bi vsi radi, da se čimprej trži.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 8. Apr 2008 ob 20:30

OrionLady napisal/-a:Sej razumem, da se je občina spet neke nove stvari spomnila in teži z dovoljenji... in jasno mi je, da Gratel (al pa Rešet al pa kdor koli drug) brez dovoljenja razkopavat ne sme. Ampak ni mi pa jasno, zakaj so se "dela" ustavila kmalu po tistem, ko so se ceste (ulice, zelenice...) razkopale, cev se je dala notri, vse skupaj se je zrihtalo v prvotno stanje, zdaj pa vse skupaj stoji. Edina stvar, ki še manjka je optika v teh ceveh in pač priklop naročnikov.

Nisem tečna, niti ne težim... ampak ni mi jasno, izgradnja tega "delnega"omrežja je stala kar nekaj €€€, zdaj pa vse skupaj sameva že skoraj eno leto. A ni T2ju in Gratelu na koncu vseeno v interesu, da če se je že nekaj delalo, da se naredi do konca, da se celotna stvar začne priklapljati in da začnejo €€€ pritekati v podjetje, da se pač sama investicija sploh splača?

sej pravim, ne težim...samo na glas razmišljam in ugotavljam, da mi ni nič jasno :)

Evo primer zame k sem si zračunal kolk bi prišlo

Vrsta dostopa: Optika do doma omogoča storitve interneta, televizije in telefonije v poljubni kombinaciji. Nobena od storitev NI obvezna.
Internet: 28 €(20/20)
Telefonija: 4 €(1)
Televizija: 16 € (3x)
Skupaj cena z DDV (mesečno): 48 €

Tud jest ne zastopim njihove politike prazne cevi gledam že od okol septembra po zgornji postavki bi v 8 mescih dobil skor 400€(rabl so ene 2-3 ure da so cevi potegnil do bajte). Na jetra mi gre pa le to da nimajo skor nic vec dela ostaneta 1-2 dneva da povlečejo optiko zadne 100-200m(ene 50m zracne)po ceveh pol pa nevem X ur za vsak priključek.

Pa kot sem slisal jih je total zastihal in so brez kesa + focus na lj in druge kraje tko da je tistih k optiko not polagajo premalo in se jim jebe. Aja pa gratelu se vrjetno jebe itak vrjetno dobijo naročilo kje cevi polozit izstavijo racun t2 in grejo naprej t2 veselo plača za vsak m2 izstavlen racun in nic ne sprasuje ce je bla zadeva sploh do konca polozena vazn da so cevi not pred T1.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Apr 2008 ob 21:43

Politika je taka, da je treba kable najprej sprojektirat in to na zgrajeno omrežje. Se boš na luft priklopil, ali kaj?
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 8. Apr 2008 ob 22:31

Ejsi/Disi kolkrat sem ti ze reku de pejt ti nekam drugam flance prodajat. Vsake pol ure mas drug izgovor Sej ne recem v vsakem je mal resnice.

Sam ne bos pa govoru da morte magisterij naredit za 200m naprej kako bojo sli kabli(nekaj je treba ja sam ne 1 let. Na pol sposobn projektant ma narejen projket za 100 his v enem dnevu seveda ce ve kje je centrala. V tem primeru garantiram da ne bojo postavljal nove centrale ampak bomo priklopljen na isto kot so ostali bloki na kokrski) na levi strani kjer so bloki majo ze optiko na desni kjer so pa hiše pa ne(krizisce kokrskega odreda/xxx1divizije je meja) (in politika je da vas boli kurac za hiše vazn da ste cevi not ruknl pred t1). Potrebne dolžine optičnega kabla in projekt so naredili ze septembra ko so delali izmere in načrte.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 8. Apr 2008 ob 22:56

No lepo prosim, da ne pametuješ, če ne veš kako stvari potekajo. Razlagal na dolgo in široko pa ti ne bom, ker je to :jao: .

In naj ti bo - imaš prav. Jaz pa mir. :owned:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Odisej » 9. Apr 2008 ob 08:40

Ahiles napisal/-a:Sam ne bos pa govoru da morte magisterij naredit za 200m naprej kako bojo sli kabli(nekaj je treba ja sam ne 1 let)
če tako delajo kot telekom, potem vse razumem in je rok čisto "normalen" :nevem: :lol: :lol: :lol:
Slika

pier
Faca
Prispevkov: 173
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 14:58
T-2: Že imam
Paket: FTTH 105/15
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a pier » 9. Apr 2008 ob 17:18

No, v Straziscu naj bi se spet pocas premaknil, v kratkem, bomo pa vidl kako bo.

Badazz
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Okt 2007 ob 18:15
T-2: Še nimam
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Badazz » 10. Apr 2008 ob 02:26

Hm no učer so začel po Orehku spet mal praskat,... zgleda da se neki premika.

Odisej
Faca
Prispevkov: 136
Pridružen: 1. Okt 2006 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Odisej » 10. Apr 2008 ob 08:04

V "našem" koncu so že zaključili z deli in nehali praskat že kar nekaj časa nazaj.....pa še vedno ni nič...tudi Orehek bo še čakal...verjemi, je cev pa omarca na hiši že 3 mesce.
Slika

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a krho » 10. Apr 2008 ob 14:43

Odisej v stari Drulovki so omarice na hišah že od oktobra....

Uporabniški avatar
moll74
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 16:20
T-2: Še nimam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a moll74 » 11. Apr 2008 ob 19:09

"T-2 z optiko prvi v Kranju"ma ja.Berem te komentarje pa mi gre kar na smeh k se pritožujete,da ni optike po raznih vaseh okol Kranja.Vam nekaj povem še v strogem centru je NI pa so tut cevi not(ne po vseh ulicah) že nekje od jeseni.
Mi je pa gratelovec povedal,citiram"ko bomo spet začel kopat še ene pol leta pol pa bo"to mi je rekel pred štirimi meseci :hmm: Potem bodo pa še arheologi kaj najdl in se bo zavleklo še za vprašanje za koliko časa.
Rekel pa je še,da napeljava po mestu že je ni pa povezana s centralo.Sedaj me pa zanima.Kje nameravajo potegnit optiko v mesto,če bodo letos prenavljali do konca le Tavčarjevo in Tomšičevo ulico in še enkrat zakaj čakamo,če je napeljava pred hišo(stanujem v že obnovljenem delu Tomšičeve ul.)
Ob tem pa apeliram tudi na mestne veljake,ki se tako trudijo oživiti mestno jedro naj ukrepajo ob takih stvareh,ker priklop interneta po kablu v mestnem jedru ni mogoč,poizvedbo sem oddal tudi na siol pa je centrala prezasedena.
Sem pa bil uporabnik t-2,ko sem bil na Planini med prvimi in je bilo razen manjših porodnih težav vse uredu :D tako,da upam,upam da se bodo glede na nezadovoljne komentarje VSI odgovorni bolj zavzeli,da bo Kranj res 100% pokrit :plosk:

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 12. Apr 2008 ob 17:10

Mogoče kdo od Gratelovcev lahko pove, kdaj naj bi bilo možno dobiti optiko v Kovačičevi ulici na Primskovem(cevi in omarica so že pri hiši)? Bo treba čakati na kako novo centralo ali bomo priklopljeni na obstoječo(planina/zlato polje)?

Hvala.
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a ervins » 15. Apr 2008 ob 18:34

Evo danes se je tudi na Jezerski cesti končno pojavil model, ki je pobiral soglasje za optiko. Zgleda da se nam bližajo bolj svetli dnevi na tem koncu :pivo: :pivo:
Slika

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 16. Apr 2008 ob 12:58

Med leti 2010 in 2015 Tko da ne se prehitr veselit. Med soglasji pa cevmi pa položitvijo optike in priklop je ene 5 let po njihovi brzini.

Odgovori