TV kanali za doplačilo

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 29. Maj 2008 ob 23:19

Navadni Nimda napisal/-a:
ally12 napisal/-a:Pričakujem, da bom junija še bolj razočaran, saj mi bodo izklopili vse programe, ki bodo prenašali Euro08 razen TV3 (ki pa je žal negledljiv).
Jaz sem skoraj 100%, da bodo zatemnitve po celi Evropi in tudi pri nas.
NN, tebe sicer spoštujem, ne spoštujem pa tvojih nerealnih postov, s katerimi braniš svojo firmo. Predlagam ti, da poskušaš objektivno ocenit zadevo. V glavnem sem zagovarjal T-2 (preglej moje prejšnje poste), ki pa me v zadnjem času z razširitvijo ponudbe ni prepričal. Še več, razočaral me je.

V zvezi z zatemnitvami - jaz sem siguren, da zatemnitev po evropskih pravnih demokratičnih državah NE BO. Tako kot je bilo v času SP2006 bomo v istem košu kot gledalci iz Bosne. Kot je že napisal nSk, problem je v zahtevi. Ekskluzivne pravice za posamezno državo - to pomeni, da nihče v tej državi ne more odkupit pravic za ta dogodek. To pa žal ne vključuje ponudnikov iz drugih držav. Gre samo za interpretiranje besedne zveze "pravice za področje Slovenije". In zato (to je moje skromno mnenje, kakor tudi celoten tale odgovor) nosilec pravic nima nobene pravne osnove zahtevati zatemnjevanje tujih ponudnikov. Ker mu po kmečkem logičnem razmišljanju tuji ponudnik ne predstavlja nobene konkurence. Ker je EU uradno eno tržišče, si lahko kdo spet izmisli svojo interpretacijo. Ampak Hrvaška pa ni članica EU - mu lahko odgovorim.

Vsi vemo, v čem je problem. Program TV3 v času Euro08 bo polomija, to je jasno. In ker uporabniki v pravni državi tega ne želimo gledat, želimo pa gledat to, kar si zaslužimo, se mora TV3 poslužiti najbolj demokratičnega ukrepa - zatemnjevanja. Če pogledate Ustavo RS, boste videli, da so aktivnosti TV3 in SAZAS-a v tem primeru v nasprotju z vrhovnim dokumentom naše države, kateremu morajo biti podrejeni vsi ostali.

@NN
Vprašal te bom, zakaj ni zatemnitev v času dirk Formule 1, ki je eden najbolj striktnih športov, kar se tiče avtorskih pravic. In še - zakaj bodo Avstrijci gledali v času Euro08 vse programe? Ker se med drugim zavedajo, da imajo pripadniki manjšin tudi svoje pravice. Predvsem pa, ker si nihče ne more privoščiti razprodaje ugleda, kar povzroči zahteva po zatemnitvi v posamezni državi. Saj so resni ponudniki.

P.S. Se opravičujem za offtopic, tole bi moralo biti v drugi temi...
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Maj 2008 ob 23:28

Ally12: ti se lahko boriš na vse načine proti tem zatemnitvam (tu te podpiram tudi jaz). Če pa firma dobi legal papir, da mora skiniti neke vsebine, potem jih bo skinila. Če bodo to naredili tudi drugi ponudniki, ne boš smel nikogar kritizirati konkretno, ampak splošno drobljenje Evropske celine in postavljanje kretenskih barier okoli vsakega na pol zapuščenega gnezdeca.

Pustimo ob strani dejstvo,da bi morala te bariere podirati Evropska komisija, ki naj skrbi za enotni trg delovne sile in kapitala ter razvedrilnega in informativnega prostora.

Glede ponudbe TV: sej tega bo še kaj kmalu v prihodnosti. HBO je le en od luksuznih dodatkov, ki ga je pripravljena plačevati izrazita manjšina ljudi. In ravno zato je tako drag. Zato se bomo še naprej borili z vsemi sredstvi za dodatne vsebine na vseh področjih. Fula je še zadev, ki se nasmihajo uporabnikom T-2 televizije! :namrec:
Optika 100/10

DaG1
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 1. Okt 2007 ob 22:20
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a DaG1 » 30. Maj 2008 ob 00:19

Vredu to Nimda. Vendar poglejva realnost, ki je ta hip. Novi kanali so vsi po 4 €, ali pa so Powerpoint kanali. Nobenega spodobnega kanala po normalni ceni. Tu vas konkurenca šiša sto na uro. In ja, to da se trudite ni dovolj, trudite se v napačni smeri in štejejo rezultati. Zakaj nočeš komentirati politike T2, do uporabnikov trojčka?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Maj 2008 ob 06:05

Kaj pa če bi namesto ostalih programov zatemnili TV3? Kaj pa če bi ga celo vrgli iz sheme?

Volk sit in koza cela!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Schime » 30. Maj 2008 ob 06:33

Kaj pa če bi vrgli iz sheme vse ostale programe, ki bodo prenašali euro 2008? Tako se nebi mogli pritoževat, da so zatemnjeni.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Maj 2008 ob 07:54

DaG1 napisal/-a:Vredu to Nimda. Vendar poglejva realnost, ki je ta hip. Novi kanali so vsi po 4 €, ali pa so Powerpoint kanali. Nobenega spodobnega kanala po normalni ceni. Tu vas konkurenca šiša sto na uro. In ja, to da se trudite ni dovolj, trudite se v napačni smeri in štejejo rezultati. Zakaj nočeš komentirati politike T2, do uporabnikov trojčka?
A to je zate realnost? Imamo samo 1 kanal po 4 EUR, Discovery HD, in to je za ta kanal več kot normalna cena. Cenejši je kot pri konkurenci (tu je mišljena cela Evropa).
Optika 100/10

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 30. Maj 2008 ob 08:55

Se strinjam, Discovery HD se ponuja po pošteni ceni za ta čas.

Klaudi
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Apr 2008 ob 15:49
T-2: Še nimam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Klaudi » 30. Maj 2008 ob 09:08

Zakaj pa T2 predvaja potem program OBN,kjer Bosanci veselo krsijo zakon podoben kot pri EURO 2008,pa ja ne boste rekli ,da imajo pravice za Slovenijo za NBA,pa razne nogomete...
Samo OBN ni kriv za moje pojme,krivi ste Vi ki jih imate v shemi in nam jih zaracunavate....ko pa nekdo zahteva zatemnitev npr.TV3,se pa zgovarjate na zakon.
Zdaj bo finale NBA na Šport TV,a boste zatemnili OBN????Ker ste v primeru HTV in DSF dejali ,da morate spostovati zakon.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 30. Maj 2008 ob 09:12

Sedaj jim daješ pa še ideje :jao: OBN je kar kvaliteten "športni" program. Pa gledljiv je v nasprotju s Š1, pa boljše komentatorje ima. :D

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a celloak » 30. Maj 2008 ob 09:17

Klaudi: Simpl -- ker noben lastnik pravic za področje tega športnega prenosa v Sloveniji ne zahteva zatemnitve.

Če bi zahteval, bi T-2 to moral zatemniti, ni druge.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Klaudi
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Apr 2008 ob 15:49
T-2: Še nimam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Klaudi » 30. Maj 2008 ob 09:34

Torej T2,Kabli,Siol TV predvajajo nekaj kar ne bi smeli,v upanju,da nihce od lastnikov avtorskih pravic za Slovenijo ne bo zahteval zatemnitve.Ce pa do zahteve pride,pa enostavno zatemnijo,ker je tak zakon in oni zakon spoštujejo.
Tole je pa vse skupaj malo cudno.
In potem nam pa se taksne storitve zaracunajo.
Jaz v zakonsko zatemnitev ne verjamem,in kot kaze sem edini bedak.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 30. Maj 2008 ob 10:36

kaj pa če bi vsi ponudnik televizije podali TV3-ju dopis da ga boste vrgli iz programske sheme, pa bomo pol vidli kolk bojo imeli gledanost in s tem oglaševalskega denarja, pa če si bojo lak prvošli ekskluzivo :hmm:
LP Robert

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Maj 2008 ob 11:03

Kwa si žleht! :lol: :owned:
Optika 100/10

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a d_g » 30. Maj 2008 ob 11:05

Včasih nekatere komentarje na tem forumu res težko razumem. Pa res ne moremo pričakovat, da bomo v osnovnem paketu gledali vedno več dragih kanalov. Pa Discovery HD za 4 € (poglejte si mal ceno tega progama v drugih evropskih dražavah, pa boste potem vsi tiho). Pa Šport 1 pa TV 1000. T-2 vam nudi vsaj možnost izbora in kdor želi to gledat naj dodatno plača, kdor ne pa ne....

Res smo zaradi piraterije filnmov na intenetu vsi malce preveč razvajeni. Avtorske pravice so pač avtorske pravice in hvala bogu, da se T-2 pogaja za čimnižje cene programov. Kaj smo včasih gledali na kablski: par programov in to je bilo vse... Poglejte mal cene posameznih kanalov za direkten sprejem za posameznika s statelita, ki so kodirani. Saj ne boste verjeli, da so tako visoke.

Pa ne pravim, da je na T-2 shemi vse idealno. Gre pa le v določeno pozitivno smer. Kdor pa res ni zadovoljen, pa naj gre na Siol...(pa prej poglejte mal na njihov forum - tud tam imajo velike težave ...)

Sicer je pa to le moje osebno mnenje.

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a VonArx » 30. Maj 2008 ob 11:07

Glede Discovery HD pa ti primerjaj tudi plače v Nemčiji ali Sloveniji pa boš videl kje si. Ni jedro problema v Discoveryu HD problem je v tem, da se na veliko obljublja obnovaljanje programske sheme z pay paketi, ki pa so že v štartu obsojeni na "propad", ker so enostavno preslabo zastavljeni in predragi.
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

Zaklenjeno