Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Jun 2008 ob 21:09

shocK napisal/-a:A mi znaš povedat za kateri specifičen del trga je?
Seveda. Gre za oddaljene kmetije z veliko prebivalci! :)
Optika 100/10

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a Tody » 1. Jun 2008 ob 21:31

Heh, revolucije res ne morejo delat. No ubistvu so jo samo ne na tistem delu, na katerem bi človek hotel. 10/2 paket za 10 eur (simobil 20, mobitel še več) je hudo dobro, v primerjavi z tem koliko stane investicija.

Zdaj se morajo samo še razviti mobilne vsebine (pa ne sam t2), jest razen gmail in mobitelovega Portala ne uporabljam nič, mam sicer nokio 6120 classic.
Slika

shocK
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 18:01
T-2: Že imam

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a shocK » 1. Jun 2008 ob 21:41

Navadni Nimda napisal/-a:
shocK napisal/-a:A mi znaš povedat za kateri specifičen del trga je?
Seveda. Gre za oddaljene kmetije z veliko prebivalci! :)
a veš da 90% prebivalstva ima možnost dostop do spleta peko xdsl tehnologij in da nevem koliko taužnt priključkov je v sloveniji. In ja tudi kmeti imajo internet dandanes.

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a iElectric » 1. Jun 2008 ob 21:42

Samo jambrali bi. Če je TUŠ dobil 80k uporabnikov s svojo ponudbo, nevem zakaj je T2 ne bi.
Slika

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a jogy » 1. Jun 2008 ob 21:44

TUŠmobil ima vse po 1€... :mrgreen:

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a pikoli » 1. Jun 2008 ob 21:51

:mrgreen:
Slika

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a Veron » 1. Jun 2008 ob 23:26

Samo vprašanje, bo tako mot instant in tist simobil dobil le nek lokalni ip ali dobiš svoj zunanji ip? (search nisem vedel kako bi iskal, če je slučajno že povedano)

spirit1
Faca
Prispevkov: 123
Pridružen: 23. Mar 2007 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: FTTH 20/20, 2xTV (1xHD), VOIP
Kraj: Koper

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a spirit1 » 1. Jun 2008 ob 23:29

japanac napisal/-a:No, če sem pošten moram pa že priznati, da sem kar malce razočaran (beri negativno presenečen) od objavi tega cenika T-2 mobilne telefonije. Glede na napovedovanja (100.000 uporabnikov do konca leta) sem pričakoval pravi boom. Glede na ponudbo bo težko zbrati 30 % te številke. Pa ne da Vam ne privoščim, ampak sem realist.

Tudi sami smo s tremi naročninami, ki jih imamo pri si.mobilu in pri katerih nam je aneks potekel v polovici maja čakali na ponudbo T-2 mobilne telefonije. Sedaj pa vidim, da se bomo v tednu, ki prihaja lepo odpravili podaljšat anekse in vzeti nove telefone po simbolični ceni.

Ne vem, meni naročnina med 5-imi in 6,26 eura + 2 eura opcija mobilni, ter pogovori za 0,02 eura do 0,10 eura v mobilna omrežja čisto zadostuje. Skupni mesečni zneski se nam vrtijo med 20 eurov do 25 eurov.

Pa ne da bi delal reklamo, ampak res sem .... razočaran.
japanac, js pa tebe ne razumem. Če še ste s temi kolegi pred podaljšanjem aneksov, zakaj pa potem ne greste vsi trije na T2, pa se med seboj zastonj pogovarjate z še nižjo naročnino 4€, brez nobenih opcij bla bla. 20€ je 20€, manj pa pa vedno dobrodošlo.

Kaj pa bi sploh rad? pogovore 0€, naročnino 2 centa, telefone zastonj, da ti še oni plačajo ker si pri njih naročnik,...? Sploh ne vem kaj si ti pričakoval...T2 je dal dobro ponudbo, ki je v večini cen nižjih od simobila, kar pa spet ne pomeni, da se ti splača, če imaš veliko kolegov na simobilu. Ampak začetek je vsekakor dober. Zaenkrat se T2 upa več kot simobil, najbolj sem pa vesel, da bo moral tokrat tudi mobitel pokleknit, če ne takoj, pa čez nekaj časa, ker uporabniki bodo samo še odhajali, odhajali in odhajali, še v večji meri kot so do zdaj in jaz sem eden izmed mnogih, samo vezava da mi še poteče, pa grem.

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a japanac » 2. Jun 2008 ob 01:19

Ne gre za kolege, ampak za družinske člane, na T-2 ne gremo, ker veliko kličemo v druga omrežja in ob vsakem novem podpisu aneksa si "otroci" zaželijo novega telefona, da lahko parirajo vrstnikom, nakup le tega pa je pri T-2 enak kot v navadni trgovini brez vezave. Če vzamem v obzir telefon + cene pogovorov je rezultat nekje enak.

Pričakoval sem enotno tarifo za T-2 in ostala omrežja + konkurenčno ponudbo telefonov, očitno preveč. Priznam da je glede prenosa podatkov naredil ne en korak ampak dva naprej, po drugi strani pa moram priznati tudi to, da kljub velikemu krogu poslovnih partnerjev, prijateljev in znancev zaenkrat ne poznam nikogar, ki bi to storitev uporabljal.

Glede odhajanja od mobitela pa je moje mnenje naslednje in velja enako tudi za telekomov siol; dokler se ne bo družba sprivatizirala ne bo nič drugače, vse skupaj izgleda tako kot da namenoma "naganjajo" uporabnike k konkurenci, da bi podjetju padla vrednost in bi ga nato za čim nižjo ceno kupili.

Sami smo prestopili z mobilno telefonijo k simobilu v trenutku ko je bilo mogoče prenesti številko in ni bilo več tistih nadležnih sporočil glede omrežja.

Z internetom pa k T-2, no saj se vidi pred dobrimi 100-timi dnevi. Zadeva je neprimerno boljša kot je bila pri Siolu, vseeno pa je kar precej "zastojev", tako da nisem ravno navdušen, da pa o IP TV-ju sploh ne izgubljam besed. Stroški so se p res prepolovili.

S klasičnim telefonom pa verjetno ne bomo nikoli saj mi pri T-2-ju pripravljajo ponudbo že 3 mesece in tudi če mi jo danes zjutraj dostavijo si glede na časovni okvir ne upam prestopiti k njim.

Glede vprašanja "Kaj bi pravzaprav rad?" recimo optiko v Mariboru, ne pa da je potegnjena na redko poseljenem Jeruzalemu mimo vikendic že kar nekaj časa pri nas pa je še ni.
Slika - čakal 30 dni

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Jun 2008 ob 08:15

Če veliko kličeš v druga omrežja je najcenejši T-2. Poleg tegfa, da je T-2 -> T-2 brezplačno (tudi stacionarno)! Da ne govorimo o najnižji naročnini. Ne razumem tega, da želite plačuevati ogromno stroškov in ste hkrati vezani.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a eurodj » 2. Jun 2008 ob 08:26

Če veliko kličeš je najprimernejši Tušmobil. Recimo paket z zakupljenimi minutami tušmobil50, če ne porabiš SMSov in MMSov vseeno kličeš za 0,06 €/min v vsa omrežja (če porabš vseh 1000 minut).

Tukaj je ista fora kot pri Simobilovem paketu Smart20. Dali so 1000 zastonj pogovov stacionarno omrežje. Samo kdo sploh še klice na stacionarne telefone? Jaz že 2 let nisem nobenga klical na staiconarno.

Da ne bom zmeraj paket tušmobil50 primerjal.

primerjajmo Tušmobil20: vključeno je notr 200 minut pogovor v vsa omrežja po 0,10 €/min in SMS 0,08 €
  • 200 minut pogovor: 200x0,10€/min= 20 €
  • 100 SMS: 100x0,08€= 8 €
    -----------------------------------------
  • skupaj: 28 €
  • naročnina 20 €
pri paketu tušmobil50 pa če vse sms, mms, in 1000 minut porabš, ti pride okol na minuto 0,03 do 0,05 €/min v vsa omrežja

no kdo je za klice v tuja omrežja najcenejši? :)
Slika Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Jun 2008 ob 08:42

Nekateri veselo izkoriščajo tole za oglaševanje svojih firm :hudicek:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Jun 2008 ob 08:50

Klic iz T-2 v Telekom je 1,25 CENTA! In v ostala stacionarna omrežja je tudi zelo nizka cena.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a joel » 2. Jun 2008 ob 09:19

Seveda, to so dejstva, ki pa jih nekateri nočejo priznati ali pa videti! Ali imajo pa preveč denarja.
Meni so se stroški telekomunikacij od lanskega novembra prepolovili, pri tem pa ne smem zanemariti dejstva, da so ob polovičnih stroških tehnične možnosti neprimerljivo večje - par desetkrat hitrejši internet, pri telefoniji prikaz klicev, pregled stanja preko servisnih strani, neprimerno nižje cene klicev, TV z neskončno veliko izboljšav - veliko več programov, možnost snemanja, EPG, da omenim samo nekaj izboljšav. Pri tem pa popolna preglednost stroškov! Niti ne pomislim na to, da ne bi prav kmalu vsa familija (in upam tudi na čimveč znancev) prešla tudi na mobilno telefonijo pri T2.
Samo čestitamo lahko T2, da v tem neenakopravnem boju z monopolisti uspeva tehnično tako napredovati!

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Na trg prihaja četrti mobilni operater T-2

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 2. Jun 2008 ob 09:39

Ta z brezplačnimi klici znotraj T2 je še bolj tako, ker je pokritost sorazmeroma majhna.
Tako da se meni osebno T2 telefonija nikakor ne izplača. Ko pa bo pokritost vsaj 50% in ko bodo pokrita vsa večja slovenska mesta, potem bo pa to že druga pesem :)
Slika

Zaklenjeno