Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori

Kdaj mislite preklopiti na T-2 mobile?

Čimprej
35
18%
Še ta mesec
15
8%
Do jeseni
15
8%
Do konca leta
32
17%
Zaenkrat me T-2 mobile ni prepričal
95
49%
 
Skupaj glasov: 192

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 8. Jun 2008 ob 22:07

Jaz pa bom še počakal da t 2 ponudi sprotno preverjanje porabe kot ima mobitel "monitor", ker precej pride prav,za ostale storitve ki jih ima mobitel jih pa tako malo uporabljam da nisem več pripravljen še naprej plačevati mobitelu toliko višjo naročnino.

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

ghdgfdhsf

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 8. Jun 2008 ob 22:33

Odgovor na vsa vprašanja je zlo simpl vsaj za iračune se ne matram kot vi ostali in :
Ko sem bil na mobitelu sem imel mesečne račune od 100 do 150 €
potem sem prešaltal na simobil računi so od 70 do 90€
zdaj sem vzel za še t-2 in bomo videli če se bodo računi zmanjšali ali ostali isti v obeh primerih prešaltam na t-2 .
sms ne uporabljam in interneta zaenkrat ne bom uporabljaj dokler se ne poveč pokritost T-2.
Tušmobil pa me ne prepriča pa čeprav dajejo tel. zastonj ker ne maram vezav !!
LP

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Jun 2008 ob 22:38

Privat (osebni) telefon: "Zaenkrat me T-2 mobile ni prepričal". Razloge za mojo odločitev sem pa zapisal v drugih temah.

Služben, ki ga uporabljajo zamo za klicanje in SMS in je "stacionaren" (redkokdaj gre iz lokala na teren). Maybe in near future. Najprej moram narediti izračun, koliko bi ob polletnem klicanju sploh privarčevali in koliko nas pride nesobvencioniran telefon napram subvencioniranemu. Računati moram tudi s tem, da se bodo ob tej "agresivni" politiki nekoliko prilagodili tudi ostali operaterji in ni razlogov za hitenje s prenosom številke k drugemu operaterju.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a borut » 8. Jun 2008 ob 22:41

Zaenkrat me še ni prepričal. Imam itak že dva operaterja, tko da kombiniram klice kolkr se da.
Jest že dost pršparam, če kupim subvencioniran telefon.

Če se bo pa kasnej pokazal, da se mi splača, pol pa valda prešaltam.. 8)
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Jun 2008 ob 22:41

N7 napisal/-a:odgovor "Sem že preklopil" manjka...
Tega sem tudi jaz pogrešal!

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Jun 2008 ob 00:06

doublemp napisal/-a:@mitja_i
1. telefon moram zamenjat iz osebnih razlogov, ker je moj crknu in uporablam en 5+ let star telefon od punce, ki nima niti normalnega interneta (samo WAP), niti foroaparata, in baterija zdrži 1 dan.
2. no saj, je cena mesečne naročnine, ki je glede na mojo načrtovano porabo (~1MB/mes) previsoka
3. prilagam moje klice za mesec Maj. Na eno številko pri mobitelu imam 70% popust + 30% na eno iz Tuša, zdaj plačam manj kot bi za iste pogovore pri T-2. Pri tem sem upošteval obračunski interval 1s za T-2. Dodatnih €10 za internet sploh še ni vštetih!
Lepo da si zračunal da te ITAK paket pride ceneje. Zakaj pa te pride ceneje ??

- 77,9% klicev (1h40m) imaš opravljenih na dve številki kateri kličeš z popustom kar znaša pri mobitelu 6,26€ pri T2 bi te pa stalo 14,19€
- ostali klici v mobitel omrežje so narejeni v času vikend tarife kar ti pri mobitelu zneša 0,15€ pri T2 bi te pa stalo 2,15€
- vse ostale postavke na računu te pridejo pri mobitelu dražje kot pri T2 pri bobitelu te stanejo 15,16€ pri T2 bi te stale 13,12€

Torej kaj nerediti v tvojem primeru
- obe številki kateri kličeš pri mobitelu z popustom preneseš na T2, s tem si strošek pri T2 znižaš na 52% zneska katerega bi plačal pri T2 kar pa je cca 8€ manj kot plačuješ sedaj pri mobitelu
- 8€ koliko te pride ceneje sta pa dve naročnini, če lastnikoma obeh telefonskih številk plačaš naročnino pri T2 ti imaš tako strošek 8€ katere si pridobil zaradi brezplačnih klicov v omrežju T2.
- Torej za enak denar kot sedaj si pri T2 dvema oseboma plačal mesečno naročnino, obe osebi tebe kličeta zastojn kakor tudi ti te dve osebi. Prav tako si dobil možnost da se z obema oseboma pogovarjaš v neomejenih količinah in to kadarkoli, Večino teh klicev sedaj opraviš med vikendom ali ponoči po nižji tarifi.
- Skratka za enaki denar si osrečil dve osebi, z katerima se pogovarjaš kadarkoli brezplačno
- vse ostale klicne storitve pa so tako cenejše pri T2.

- Če pa obe osebi prepiričaš da naj preideta na T2 si pa privarčeval dodatnih 8€ in prav tako se lahko z obema pogovarjaš kadakoli brezplačno in z temi 8€ imaš po pokrit skoraj v celoti internet v rednosti 10€.

Ti pa priznam da glede na trenutno stanje z signalom internet ni ugoden.

1.jpg
Slika

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 9. Jun 2008 ob 00:14

Jaz ne bom presedlal na T2, ker imam službeni telefon :P

Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a morphx » 9. Jun 2008 ob 00:43

@andrejs

dobr ti to, mrežni marketing....o ne ne, ni to kar vi mislite, samo 3 prpeljte :D mogoče pa mi uspe prepričat vseh 450 v imeniku, da bi prešaltali na T2. Pol bi pa sploh zastonj klical je res? :D Ne moreš delat takih računic brez krčrmarja.

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a iElectric » 9. Jun 2008 ob 00:45

Tako, pri nas v družini tudi ne. Zakaj? Predvsem zaradi monete. Zemljiška knjiga jo rabi, POS terminal pa tudi. weeee.
Slika

doublemp
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 09:40
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a doublemp » 9. Jun 2008 ob 00:55

Sicer hvala za lepo tabelico, ampak bo kar nekaj vode in vezanih mesecev preteklo, preden bom lahko predlagal, da ostali pridejo k T-2. Sicer bi bilo idealno, da bi bili vsi na t-2ju, ampak kaj ko 99% Slovencev ne ve da ste šli v UMTS... :jao:

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a buneech » 9. Jun 2008 ob 07:04

Zaenkrat me T-2 mobile ni prepričal...
  1. ...ker je moja ciljna skupina klicateljev še vedno na Si.mobilu in imam tako 2 centa/min.
  • ...ker pošljem na mesec 100+ sporočil, in imam tako ceneje na Si.mobilu po 2 centa/SMS.
  • ...ker T-2 UMTS signal niti na šihtu ne ujamem(center ljubljane, res je, da sem v kleti, vendar Mobitel in Si.mobil UMTS lovim).
  • ...ker je flatrate malo preveč zame, bi hotel en omejen prenos podatkov, ga pa imam pri Si.mobilu sedaj.
Torej, ostajam na Si.mobilu (pa še nova podoba s starim napisom mi je všeč). :)
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
aci2
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 23:37
T-2: Že imam
Paket: VSE
Kraj: Kranj

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a aci2 » 9. Jun 2008 ob 08:37

Sem se odločil da malo sprobam. Dobim simko in seveda veselo z njo v telefon. :D
Kaj se zgodi potem ne morem klicat na prenešene št. vsaj na izmobil ne, iz simobila me ne morejo poklicati, mms ne deluje :nevem: . Kličem 059000002 pa mi ne znajo povedat ničesar, niti to kako naj nastavim za mms, :jao: ker seveda nastavitveni sms ne deluje dobim odgovor
You are not a registred user. Please call helpdesk!!!
No pa grem čez viken na morje - HR in glejga zlomka pri nobenem od operaterjev se ne morem prijaviti :plosk:
Kar se pa tiče pokritosti v sloveniji se pa ne rabite obremenjevat dokler se bo dalo po mobitelovih šlepat. Dokler je tako lahko uporabljate "stare gsm " mobitele, ni potrebno da je mobilnik umts. ;-)
Če se bo tako nadaljevalo kakor se je začelo, se bo tudi hitro končalo.
Vendar upam da bodo napake odpravili čimprej. :car:


Več kot 1m jih ne bom čakal!!!! :hmm:

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a mahi » 9. Jun 2008 ob 08:39

Zaenkrat ne:

- Nekje enako količino minut opravim v Mobitelovo in Simobilovo omrežje, tako da bi bil po mojih izračunih TUŠ najblj ugoden
- Ni možno prenašat podatke. Sej tega ne rabim veliko, včasih mi pa prav pride, saj na mesec prenesem ene 15 MB
- Vezava me drži k M@
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Alex » 9. Jun 2008 ob 09:22

Pridem na T2 po dopustu (OK, pridem tudi prej, ker mi T2jeva oprema crkuje kot po tekočem traku).

Sedaj sem na Simobilu in bom ostal še vsaj 14 dni, ker grem na dopust na Hrvaško. Tam ima S! dobre cene.

Glede na to, da malo kličem in sem raje veliko klican :owned: mi ne bo težko prestopit na T2.
Glede na to, da pri nas v LJ še ni T2 signala, bom pač na N95 stalno gledal napis Mobitel in užival v pogovorih only.

Pogrešal bom:
-občasen prenos podatkov
-hitra vstopnica (kino)

NOD 32
Navdušenec
Prispevkov: 523
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 09:28
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IPTV + IPTEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a NOD 32 » 9. Jun 2008 ob 09:47

Čimprej boste uvedli predplačniške pakete, čimprej se bom priključil ;-)
Na T-2 sem spravil že 1250 uporabnikov :cool:

Odgovori