Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 31. Avg 2006 ob 13:20

hehehe... ka si nor... :) sej bomo pršl na vrata z nasmeškom, piškoti in gajbo piva :P
Slika

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 31. Avg 2006 ob 19:52

Sej ce si v hisi ni problema bosta mela pa sam dva ane :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
manta
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 08:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 TV
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a manta » 1. Sep 2006 ob 09:20

no, v naši vrsti bajt baje en ni dal soglasja in bodo zej mogl po ulci kopat :evil:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 1. Sep 2006 ob 10:51

sce napisal/-a:Uf soglasje sosedov :shock: :? Potem se jaz lahko poslovim od optike, saj sva samo dva 'internetaša' v ulici. Vsi ostali so v pozni 'penziji' :lol:

Hehe trije ste :D Sam v Domžalah SCE midva lahko samo sanjava o optiki. Kot bi rekel Navadni Nimda partijski sestanki še zaenkrat ne podpirajo tega. Baje je občina že dvakrat zavrnila Gratel. Je pa res, da se bližajo volitve in z njimi tudi prihaja nova metla v Domžale, ki upam, da bo razmišljala drugače kot ta sedaj.
Slika


Lp, Kitl

rogue
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 03:40
T-2: Še nimam
Kraj: KR

Odgovor Napisal/-a rogue » 6. Sep 2006 ob 03:43

Hmmmmmmm tole mene malenkost skrbi, glede na to da piše da je Kranj že končan. Živim na primskovem (staneta žagarja) pa so po eni strani ceste (recimo mimo frizerije pirc in DVD-teke) že vse lepo razkopal že pred meseci, na naši strani pa še nix. Soglasij ni še noben prišel pobirat, tko da ne vem al pridemo na vrsto šele enkrat pozneje, ali pa nas Gratel ne mara :? :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 07:58

@KITL - popucat trenutne foteljaše v občini, pa izvoliti kakšne bolj naklonjene razvoju, novi tehnologiji in modernim ritmom. Vsekakor jih prisilit, da se javno izjasnejo še pred volitvami, kaj bodo naredili. Če je tako v Ameriki, na lokalnih volitvah (Schwarzenegger dela VSE, kar je obljubil), ne vidim razloga, da se tudi pri nas ne bi tako dogajalo v bodoče, če se že zdej ne.

@ROGUE - klicat Gratel, težit, težit. Pri sosedih lobirat, pojasnjevat prednosti tega, da imajo gigabitne fiberčke direktno v stanovanje. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 6. Sep 2006 ob 08:14

@Kitl, pa saj ne vem če bo kaj boljše z novo metlo, pri nas vsi k**** samo vse obljubljajo,ko pa je treba kaj narediti pa nič od njih. Tej naši županji sem pisal mail pred kakima dvema tednoma in jo povprašal po optiki in prosil za odgovor, pa do danes še nič dobil, zdaj čakam še podžupana, v sosednjem vhodu, da ga vprašam po tem...
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Sep 2006 ob 09:36

opajec verjetno misliš Dragarja ta bo tudi kandideral in upam, da zmaga :D Sicer je sedanja županja moja soseda samo oan je s tehniko bolj kot ne skregana.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 6. Sep 2006 ob 12:23

Ja njega, samo ga v zadnjem času nisem nič videl, verjetno se že pripravlja na volitve...

lp,
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Sep 2006 ob 13:00

manta napisal/-a:no, v naši vrsti bajt baje en ni dal soglasja in bodo zej mogl po ulci kopat :evil:
za kopanje po ulici lahko in vedno edino lahko da lastnik ceste, predvidevam da je občinska cesta torej mora dati občina soglasje, ta vaš neke vrste sosed pa ni dal soglasja da se njemu po njegovem mutavem vrtu z kao bio pridelki ne koplje, motim se pa edino v teh trditvah če je on lastnik ceste.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

rogue
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 03:40
T-2: Še nimam
Kraj: KR

Odgovor Napisal/-a rogue » 6. Sep 2006 ob 16:13

Sem poslal mail na Gratel, bomo videli kaj bodo povedal, če ne bo nič jih bom pa klical 999x na dan :lol:
Tkole ko mal gledam cene nas telekom odira od vekomaj in sem jih že sit.

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 6. Sep 2006 ob 16:30

@ kitl ti pusti našo županjo prezaposleno samo s seboj, mi2 bova pa izvolila nekoga ki bo delal z nas :) Seveda mu bomo dali povdarek (kak fax, dopis) kaj bi bilo potrebno zrihtat
Slika

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Odgovor Napisal/-a bojan » 12. Sep 2006 ob 14:20

Včeraj sem še jaz dobil internet preko optike. Hitrosti so lepe (zaenkrat v poskusnem obdobju bi naj imel 10Mb/s, potem boš šel na nižjo varianto), prej sem imel (no še imam) ADSL (1024kb/s).

Zahteval sem statični ip in včeraj je lepo delovalo tudi, ko sem na vmesnem routerju nastavil Dynamic IP, potem pa ne več (vmes sem nekaj še s IP-TV delal). Po vseh možnih variantah in tudi brez mojega routerja vmes se stanje ni izboljšalo.

Danes pa malo prej ponovno pokličem support in med pogovorom še pridem do ideje, da mogoče bi pa le moral nastaviti fiksni ip, da bo delalo. Punca na supportu mi pove moj statični ip, masko in gw ter to poskusim in potem res začne delovati :)

Če je res, da pri statičnih ipjih preko optike v kranju ne deluje drugače, kot da nastaviš fiksni ip na routerju ali pcju (če nimaš vmes nič), potem je sramota, da teh podatkov ne dobiš na kakšnem papirju in da je to omenjeno. Še ko sem ji postavil vprašanje, ali je obvezna nastavitev statičnega ip-ja, ni vedela odgovora.

A vam, ki imate uradno zahtevan statični ip, a ga dobite po dhcp ali si ga zapečete v pc (ali router)? Če si ga zapečete, kje ste ga dobili (s klicem na support ali kot kak papir zraven montaže). Možno je, da tudi tisti, ki imate dinamično dodeljevanje, istega dobite, samo mene zanima prvi primer.
Jaz sem sicer dobil en papir, a tam je le nekaj za emaile in dns omenjeno.

Drugače pa mi je slika po 2 urnem gledanju zelo všeč. Prej sem imel kabelsko in je razlika v kvaliteti očitna, pa še to spremljanje, kaj gledaš in kaj sledi oddaji mi je všeč.

Tako da če bo vse še kakšen teden ok, odpovem telekom isdn, adsl siol in kabelsko :wink:

Sicer sem že v en drug topic postavil, a še vseeno tule vprašam, če je slučajno kakšna varianta, da bi ip-tv amino škatlico priklopil na router namesto na tisti switch, ki sem ga od tv dobil. A ima kdo tako narejeno?
Meni bi zaradi kablovja bolj ustrezalo, ker imam do routerja že vse speljano.

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Odgovor Napisal/-a bojan » 15. Sep 2006 ob 17:40

Da zgodbo iz prejšnjega posta zaključim še s tem :D

Danes so me klicali iz T2 supporta 059 000 000 sami od sebe, da bi mi povedali ip naslov. Izgleda je normalno sistem takšen, da po priklopu traja nekaj dni, da te pokličejo in povejo ip naslov, ki ga vpišeš in potem si šele lahko nastaviš zadeve tako, da imaš delujoč internet. Tudi v redu, če bi jaz to prej vedel oziroma bi mi kdo povedal pri montaži.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Sep 2006 ob 17:43

@BOJAN - IP naslov je drug in ni v istem subnetu, anede? :)
Optika 100/10

Odgovori