GPS na mobitelih

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a Constantine » 4. Jul 2008 ob 10:17

Ne najdem nobenega podobnega topica in zato odpiram novega. Razmišljam da bi vzel Nokio N95 8GB in po pregledu ponudbe sem opazil da je treba za Nokia GPS treba plačevati storitev. In ker se do sedaj nisem pretirano zanimal je moje vprašanje ali je to treba vedno plačevati da lahko uporabljaš GPS?
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Jul 2008 ob 10:43

gps kot gps je zastonj bolj je pomoje to vezano na mape. Kupiš garmina pa ga gor na nokijo daš pa je, samo še zmeraj moraš plačevat nadgradnje če jih želiš
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a buneech » 4. Jul 2008 ob 10:44

Daš Garmina ali pa TomTom gor in plačaš samo karte - enkratno plačilo (seveda tu govorimo o legalnih rešitvah).
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Jul 2008 ob 10:52

jap se jih da dobit. Sam sem iskal za e61i pa nisem našel nič pametnega :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Jul 2008 ob 11:05

Jaz sem sam nekaj vlekel dol, kar preko e61, samo so slabe in površne mape!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Jul 2008 ob 14:06

GPS navigacijo, ki je orginal nameščena je potrebno plačati (Nokia Maps)! Plačati je potrebno torej vodenje, samo browsanje po zemljevidih pa je free!

Jaz sem imel na N95 Garmina, sedaj sem pa zraven N95 8GB dobil free 30 dni uporabe nokia navigacije! Bom preizkusil, zgubit ne morem nič! Kasneje pa pride nazaj Garmin XT!

poiuztrewq

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 7. Jul 2008 ob 23:58

TomTom ni slaba varianta... uporabljam na PPC in me je zaenkrat pripeljal še povsod.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a NoName » 8. Jul 2008 ob 06:32

ja.. vendar je v tej temu govora o gpsih na umts aparatih, torej kake nokie navigator ali n95, e90, ...kjer pa ne vem, ce tomtom deluje. drugace pa, kot je rekel ze nekdo pred mano.. bojda je garmin xt ultimativna resitev za take mobilne telefone. sicer sem ga enkrat pri kolegu bezno videl, se nisem kaj dosti poglabljal vanj...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a Malkec » 8. Jul 2008 ob 07:37

Garmin je odličen, samo se mu zmeša če pelješ ZELO mimo poti kjer te vodi :owned:

poiuztrewq

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 8. Jul 2008 ob 10:14

NoName napisal/-a:ja.. vendar je v tej temu govora o gpsih na umts aparatih, torej kake nokie navigator ali n95, e90, ...kjer pa ne vem, ce tomtom deluje. drugace pa, kot je rekel ze nekdo pred mano.. bojda je garmin xt ultimativna resitev za take mobilne telefone. sicer sem ga enkrat pri kolegu bezno videl, se nisem kaj dosti poglabljal vanj...

TT dela tudi na Symbian...;)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a NoName » 8. Jul 2008 ob 11:25

pol se pa opravicujem za sirjenje krive vere.. js mislil, da obstaja samo x86 pa ppc verzija.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a andrejs » 20. Jul 2008 ob 10:56

NoName napisal/-a:ja.. vendar je v tej temu govora o gpsih na umts aparatih, torej kake nokie navigator ali n95, e90, ...kjer pa ne vem, ce tomtom deluje. drugace pa, kot je rekel ze nekdo pred mano.. bojda je garmin xt ultimativna resitev za take mobilne telefone. sicer sem ga enkrat pri kolegu bezno videl, se nisem kaj dosti poglabljal vanj...
Tom tom in Gaarmin delujeta super na telefonih. Vse kar potrebuješ je telefon z symbianom. V primeru da GPS ni vgrajenega v telefon super deluje z bluetooth GPS-om. Edino kar še nisem ugotovil če že obstaja kakšna novejša verzija TomToma katera bi delovala z vgrajenimi GPS od telefona. Drugače pokritost po EU super na obeh platformah, Slovenija z Jugo pa na TomTomu malo peša.
Slika

poiuztrewq

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Jul 2008 ob 19:32

Ja v Srbiji TT odpove.... tam je zelo uporaben MioMap, ostalih programov razen teh dveh pa žal ne poznam oziroma jih nisem uporabljal.

Po Italiji je TomTom odličen, po Sloveniji prav tako.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a andrejs » 20. Jul 2008 ob 20:34

kaj že ima TT uradno mapo za SLO ker one zadnji dve sta bile v beta izvedbi in izven večjih mest neuporabne.

garmin deluje super po celi jugi, sploh sedaj ko je prišla ven mapa Adria route SCG katera pokriva srbijo in črno goro
Slika

poiuztrewq

Re: GPS na mobitelih

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 21. Jul 2008 ob 11:47

TT naj bi bil od lani nekje uradno dobavljiv v SLO, tako da so pomoje naredili uradne tudi mape (zgolj sklepam)

LPd

Odgovori