Skype tezave

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Skype tezave

Odgovor Napisal/-a Anubis » 11. Avg 2008 ob 22:06

Ze nekajkrat se mi je zgodilo, da mi preko Skype-a ni uspelo vzpostaviti zveze z drugim uporabnikom, ki je tudi na T2. Problem se kaze tako, da tisti, ki odgovori na klic, ne slisi klicatelja (tudi ce se vlogi zamenjata).
Ce v tistem trenutku poskusim klicati echo123, deluje vse OK (slisim pozdravno sporocilo in mene v redu posname/predvaja). Ce poklicem koga, ki ni v T2 (npr. na SIOL), se lahko normalno pogovarjava. Problem cez cas "izgine".
Je se kdo naletel na kaj podobnega? Heartbeat.skype.com pa seveda stalno kaze vse OK.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Skype tezave

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 12. Avg 2008 ob 07:06

Pomoje T-2 tako hitro dodaja subnete IPjev, da nimajo poštimanega routinga znotraj mreže. Drugače sem opazil jaz podoben primer...imam server na optiki (100/100) v šiški, sam sem za bežigradom. Včasih se zgodi da kar na lepem povezava vmes pade. V tem času na obeh lokacijah internet deluje normalno! (ta server ima za backup siol...lahko se povežem na server preko siola in normalno pingam, traceroutam internet preko T-2 povezave...le do mene ne pride nič).
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Skype tezave

Odgovor Napisal/-a Anubis » 13. Avg 2008 ob 21:37

Evo, tezava se je danes ponovila. Magicno se je razresila sele po tem, ko je "nasprotna stran" govorila s Skype uporabnikom drugega omrezja in PO tem poklicala mene. Pred tem se nismo mogli niti pod razno slisati v obe smeri.
Izgleda, da je workaround za T2-T2 Skype uporabnike ta, da v primeru take tezave najprej poklicejo nekoga, ki je izven T2 omrezja.

Odgovori