Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 2. Jul 2008 ob 11:03

Dodaj sodelavca v imenik (komplet zunanjo številko) in poglej v manualu, kako se forwardira klic na zunanje številke.

Ker če nisi na isti bazi, ne gre za interni forward. Če si pri T-2 je zunanje posredovanje itak zastonj.

LPd

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 21. Jul 2008 ob 09:00

:D No, jaz sem naročil T-2 in čakam na preklop, vmes pa bom še telefone zamenjal (tile ASCOM so prav žalostni). Ali je Gigaset 3070 in 4000 najboljša kombinacija ali je vmes za nek normalen denar prišlo že kaj novega ven (ne nujno od Siemensa). Pa da bi imela slušalka čim večje osvetljene tipke in znake na displayu, ker imamo tudi staro mamo pri hiši? Ascom je glede tega čisti podn, saj nima osvetlitve in čisto droben display.

Vnaprej hvala za informacije.

LP

Gerwasius
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Okt 2007 ob 12:01
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Gerwasius » 25. Jul 2008 ob 00:33

Sam uporabljam tudi Siemens Gigaset 3070 z eno telefonsko in eno fax linijo. Zadeva super deluje. S pomočjo uvodnega posta pa so mi uspele tudi fine nastavitve.

Velika hvala piscu tega posta. :pivo:

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 27. Jul 2008 ob 12:58

Pozdravljeni!

No, zdaj imam Gigaset opremo (3070 plus 2 slušalki 4000 Comfort) in čakam na preklop. Zanima pa me, ali lahko to opremo uporabljam že prej na obstoječem stanju (ISDN + ADSL nacionalnega operaterja) in kako? Trenutno je situacija sledeča: telefonski kabel gre v Iskratel CPF104IG razdelilnik, iz katerega gre en kabel v ADSL modem (Callisto 821+), drugi pa v Iskratel NTBA code 2B1Q, na katerega je potem priključena postaja ISDN ASCOM Eurit 525. Kam naj sedaj priključim Gigaset 3070 oz. ali ga sploh lahko?

Vnaprej hvala za pomoč.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a BOBI » 27. Jul 2008 ob 13:08

Malo si nerazumljiv in te čisto ne razumem!
Če hočeš obdržati adsl, potem ne moreš imeti še vdsl, ali v primeru, da boš dobil optiko, potem boš lahko imel še naprej tudi adsl, čeprav ni neke razumne računice :roll:
ISDN telefone boš lahko uporabljal v vseh primerih, saj ko boš naročil storitve, pod telefonijo povej, da imaš ISDN telefone in ti bodo dali vmesnik. Prvi vmesnik pri naročilu je brezplačen, če pa bi hotel imeri dve številke, pa se za drugi plačuje mesečna naročnina! Mislim da je 2€ na mesec.
To vse velja, tako za VDSL, kakor za optiko!

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 27. Jul 2008 ob 13:41

Sem bil očitno res malo nejasen - gre se za to, da bi zamenjal obtoječi telefon ASCOM Eurit 525 z Gigaset kompletom takoj, še pred preklopom na T-2, pozneje pa bi jih seveda obdržal. Zanima me samo, kako povezati zadeve.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 27. Jul 2008 ob 13:45

sploh ni tako nerazumno kot praviš.

Trenutno stanje katerega ima je ISDN + ADSL, in sedaj bi rad do takrat ko ga vrli T2 preklopi na VDSL in IP ISDN pač uporabljal gigaset katerega že ima doma.

Zdaj pa nazaj k problemu.

Zadeva z klasičnim ISDN-jem izgleda identično kot v navodilih na začetku posta, edina razlika je da imaš ti sedaj Iskra NT namesto katerega boš kasneje imel Patton ISDN vmesnik. Torej vse si priklopi po navodilik edino kabel kateri gre iz NT-ja sedaj je v navodilih prikazan kot kabel kateri gre iz Pattona do gigaseta.
Pazi edino da boš pravilno vpisal MSN številke.
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 27. Jul 2008 ob 13:48

Saj to sem probal, pa ne deluje. Bom še reštartal 3070 in NT. MSN-je sem vpisal 386537... - a je to v redu?

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 27. Jul 2008 ob 15:20

OK, dela mi slušalka ki uporablja MSN 1 - slušalka z MSN2 pa mi ob poskusu klicanja oddaja samo en čuden signal in ponudi uporabo MSN1.... Drugače so vse nastavitve identične. Ali se komu sanja kaj bi bilo?

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 27. Jul 2008 ob 15:59

No, tud to sem zrihtal... samo še en problem ostaja: če pokličem iz GSM-ja na eno ali drugo ševilko mi vrže ven in slušalki ne zvonita... oh ja, nazaj na delo, ampak zdaj se mi pa res ne sanja več kaj bi lahko bilo...Če pa pokličem z drugega (sosedovega) ISDN, pa dobim "CONGESTION"????? Če priklopim nazaj ASCOM, pa brez problema. Kakšna ideja?

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 27. Jul 2008 ob 21:05

Najhitreje: resetiraj bazo in nastavi vse iz nule.

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 28. Jul 2008 ob 21:35

Zrihtano.... hvala vsem za pomoč. Zdaj samo še čakam na preklop čez 14 dni :-).

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 27. Avg 2008 ob 18:21

Danes klical na HD2, pa so me prekinli... a kdo tukaj ve, če T-2 VoIP v navezi s Pattonom omogoča callback funkcijo?

Ko sem imel Telekomov ISDN, mi je telefon ob zasedeni liniji klicanega ponudil možnost callback in me poklical nazaj, čim se mu je linija sprostila, sedaj pa mi tega ne ponudi več.

Sumim da je to feature "ISDN centrale", ki je v tem primeru Pattonov S-DTA? Se to da ali ne?

Hvala
D

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 27. Avg 2008 ob 22:12

pomoje se da, ker patton omogoča marsikaj.

če pa T2 omogoča je pa drugo vprašanje, pomoje nimajo tega vklopljenega
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9141
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Avg 2008 ob 16:59

a ni tako da če prenesem 3 številke od Telekoma na T2, dobim lahko 3 vmesnike iz IP telefonijo na ISDN ?

se pravi 4 eur za prvo + 2 eur za drugo + 2 eur za tretjo števiko

menda pa tako dobim 3 vmesnike ... naj bi bilo to všteto v 2 eur za dodatno številko ?

sem klical 2 x na T2 pa so mi to potredili.. sam kako je to, kaj pa ve tisti študent na info liniji... samo Ja, ja ja govori :nevem:

Odgovori