Partis

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Partis

Odgovor Napisal/-a toni » 10. Avg 2008 ob 20:14

Sej ne vem če paše tema sem, samo mam en problem. Zanima ma če kdo ve kako naštimam da bodo vrata na qtorrentu prav odprta. Za vsako ko ga odprem so drugač nastavljena, nikoli pa prav. Mam občutek da mi UL ne dela prav, saj mi razmerja kljub iskalcem ne deluje. Upam da sem razumljivo napisal kar me zanima :hmm:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a matevzp » 10. Avg 2008 ob 21:03

zamenjaj na kak bittorrent al pa kej kar je opisan na partisu, pa sledi navodilom za nastavitve na njihovi strani.
Slika

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a nSk » 11. Avg 2008 ob 06:45

1. Prepričaj se če imaš nastavljeno NIZKO varnost (pokliči na HD in se pozanimaj). Če imaš nastavljeno VISOKO varnost prosi če ti lahko razložijo kako spremeniš na nizko varnost (poslati boš moral po faxu dopis).
2. Če imaš router moraš na routerju odpreti port katerega uporablja tvoj bittorrent klient. Če imaš router ti svetujem da pogledaš katere znamke in kater model je in ga najdeš TUKAJ, kjer imaš celoten postopek kako odpreti port.

P.S.: @matevzp torrent klient nima kaj pri portforwardingu. Meni osebno in veliki večini malo bolj ali manj zahtevnih uporabnikov p2p omrežja najbolj odgovarja uTorrent :)

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a matevzp » 12. Avg 2008 ob 00:10

jst osebno nimam odprtega nič glede port forwardinga in tudi nimam upnp pa zadeva dejansko deluje. Pomojm port forwarding ni tok važen, glede na to, da nimam problemov (kot nekateri kakor sem bral na partisu) da mi ne bi štelo uploada in podobno. Mi vleče polno.
Slika

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a nSk » 13. Avg 2008 ob 00:13

Maš mogoče samo en računalnik priklopljen na router (možno da router potem avtomatsko pošilja na EDINI računalnik), ali pa sploh nimaš vklopljenega NAT. Port forwarding je pa še kako pomemben saj router zaenkrat še ni tako pameten da bi vedu na kateri računalnik pošiljati podatke če mu tega ne poveš prej. Deluje samo v primeru da ti pošlješ poizvedbo in on potem odgovori. That's it.

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a matevzp » 13. Avg 2008 ob 23:23

hm.. sm še enkrat čekiral ampak nimam, mam pa 4 compe na routerju. verjetno je zihr delujoča pot port forwarding. Drugač pa nimam problemov in mislm, da si router lahko zapomne da če po enmu portu vn pošilja iz enga notranjega ipja, potem lahko tudi od zuni notr avtomatsko preko istega porta pošilja na ta isti comp. čist moje mnenje, nič preverjenga. Se pa seveda strinjam, da mora bit neki z forwardingom.
Slika

djz3l3
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 26. Dec 2007 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 20/2 + 2×IP TV + IP TEL

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a djz3l3 » 1. Sep 2008 ob 05:51

če imaš problme z u7plovodm na partisu sepravi da sejes in dejansko uplovdas nekaj to se pa ti na partisu ne belezi naredi takole. Predn začneš sejat oz uplovdat zmeraj pojdi prej na partis in se samo vpiši notr pa zapri firefox pol pa odpri mirkotorrent pa bi mogl delat
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Partis

Odgovor Napisal/-a KoMar » 1. Sep 2008 ob 14:05

djz3l3, dvomim, da ima to kaj učinka + zakaj si šel obujat staro temo?

Zaklenjeno