Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 09:52

ne, nimam bazne postaje katera podpira 8 MSN številk

imam 2 navadna telefona ISDN vrvična
in 3com pro TA isdn modem ki mi pretvarja za v analogno številko - > stari starsi.

2. stvar, kako bom (če bi vzel IP telefonijo pri T2) definiral, da hočem 1 ISDN adapter ki mi pripada zastonj in en analogni adapter ki bi ga vzel v najem za 2 eur na mesec.

kako dobim zagotovilo, da mi T2 ne bo računal za ISDN adapter namesto analogni adapter?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 1. Sep 2008 ob 11:58

zagotovila ne boš dobil, edina možnost je veselje z reklamacijami računov če bodo obračunali napačno.

Nebi rad kompliciral vendar pazi če boš delal kombinacijo PSTN in ISDN telefonije.

Če sem prav zastopil tvojo obstoječo situacijo bi naj bila tako
-MSN1 vpisan v 3com modem (PSTN telefon) za linijo namenjena starim staršem
-MSN2 vpisan v ISDN telefon za linijo namenjeno staršem
-MSN3 vpisan v ISDN telefon in hkrati v 3com modem (PSTN za fax) za linijo namenjeno tebi

Če sem to pravilno razumel in bi ti rad uporabil pri T2 1x ISDN vmesnik in 1x PSTN vmesnik boš imel problem z zgornjo konfiguracijo. IP-ISDN vmesnik sicer podpira dve telefonski številki, ustrezne MSN-je za ti dve številki potem vpišeš v ISDN telefone, problem pa nastane ko želiš uporabiti dve analogni liniji na vmesniku IP-PSTN. V tem primeru sicer na PSTN vmesniku dobiš dva PSTN izhoda (telefon in fax), oba izhoda sicer imata vsak svojo tel. št. vendar v tvojem primeru imaš eno tel. premalo ker tvoja številka ne more biti vpisana hkrati v ISDN in PSTN vmesnik.

Edine možne rešitve
- fax uporablja identično številko kot jo uporabljata stara starša (priključen kot dvojček na linojo od starih staršev)
- fax uporablja MSN4
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 12:28

razumel si skoraj pravilno, vendar, imam 2 ISDN->analogna modema,
MSN1 > preko ISDN pro TA modema v analogno linija - stari starsi
MSN2 > ISDN telefon, moji starsi
MSN3 > ISDN telefon jaz + imam še en ISDN modem pro TA ki mi pretvarja v analogno linijo za fax
(se sprasujes zakaj 2 isdn modema v analogno linijo... lokacija... kabli... itd..)

ma, da bi starim starsem priklopil fax gor ne pride v postev, dadatna številka pa tudi ne
-
ok, kaj pa še jaz naredim tako, da najprej naročim prenos 3 številk, pa 1 ISDN vmesnik... in potem ko stvar dobim, naročim še ANALOGNI vmesnik za 2 eur na mesec,- to se pa ja nebi zmotili pri obračunavanju ? ali so taksni kekci da bi mi racunali za ISDN vmesik ?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 1. Sep 2008 ob 12:56

varijanta ko bi kasneje naročeval vmesnik bi pomoje sicer morala iti skozi vendar ti znajo komplicirati kaj boš priklopil na tretjo številko če bo naročil samo 1. ISDN vmesnik.

sem pa se spomnil kaj lahko narediš z tvojim fax-om. vzporedno z tvojim ISDN telefonom priključi modem in tako bi zadeva morala delovati.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 16:24

halo ?!? :jao: :grr:

pa te niso normalni... na telefonski liniji za T2 informacije, študenti govorijo kr neki ?!

kličem... "Ali dobim drugi ISDN vmesnik brezplačno" ..."ja gospod dobite prezplačno"... po par minut pregovarjanja mi pravi da je ISDN vmesnik (dodatni) 2 eur na mesec... kaj je zdej 4 ali 2 ??? pa mi zabije ISDN ali nalogni vmesnik vseeno, 2 eur na mesec...

vprašal sem še; "ali lahko priklopim svoj IP telefon gor, ki sem ga kupil v prosti prodaji" ... "ja gospod vse se da, ni problema"... ko mu omenim da sem slisal da nebi delovalo, on meni "gospod zakaj pa ne, mora delat"... pol malo neha in reče, "mate prav, samo T2 telefoni dežlajo" :beri: :jao: :grrpc:

pa še to, tip mi je reku, da če bom prenesu 3 številke lahko dobim 1 ISDN vmesnik + 1 IP telefon brezplačno ???? :nevem:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Sep 2008 ob 19:35

Pošlji mi na ZS kdaj si klical in ime operaterja prosim. Takšne zadeve se NE SMEJO dogajat. Drugače bi bilo pa dobro o takšnih bolj tehničnih zadevah klicat na tehnično podporo na 0590 00 002.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 19:41

mitja.. res, nisem si zapolnil ime operaterja...

pa še to; včeraj sem poslal mail na info@t.... in vprašanje o ip telefoniji... cenah itd... je že skoraj 24ur pa še ni odgovora

ko sem to povedal operaterju, da čakam odgovor na mail, mi je reku "ja... trenutno noben ne odgovarja na mail, dajte mi svoj e-mail pa vam takoj odgovorimo" .... od tega je ze nekaj ur pa še nisem dobil maila

ej res ne vem.... se samo meni to dogaja :nevem:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Sep 2008 ob 20:59

Sprijazni se, nisi edini!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 22:14

evo sem naročil...

sem izpolnil obrazec.... upam da mi ne bodo izklopili internet ker sem na obrazcu izpolnil -brez internetnega prikljucka-

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Sep 2008 ob 22:22

Ali maš dve fizični liniji v stanovanju?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Sep 2008 ob 22:25

Se strinjam z Mitjo! Takšne stvari se nikakor nebi smele dogajati. Sicer pa važno, da si sedaj dobil odgovore na vsa zastavljena vprašanja. Če še te pa slučajno kaj zanima pa lahko vprašaš kadarkoli. Bolje se prej dobro informirati, da ne pride do nezadovoljstva zaradi napačno izpolnjenega zahtevka! :namrec:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 22:34

mitja_i napisal/-a:Ali maš dve fizični liniji v stanovanju?
ne nimam... samo ena linija, ni mogoče dobiti še eno "parico" ker so že vse zasedene...

poleg tega se zmeraj nisem dobil e-maila s strani t-2

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Sep 2008 ob 22:38

Ob takšni uri ga boš težko dobil... Za morebitna vprašanja lahko pokličeš direkt spl.informacije ali tehnično podporo 24 ur na dan... Lahko pa, kot že rečeno vprašanje zastaviš tule na neuradnem forumu, ki ga obiskujemo nekateri T-2jevci prostovoljno!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 22:40

Mark napisal/-a:Se strinjam z Mitjo! Takšne stvari se nikakor nebi smele dogajati. Sicer pa važno, da si sedaj dobil odgovore na vsa zastavljena vprašanja. Če še te pa slučajno kaj zanima pa lahko vprašaš kadarkoli. Bolje se prej dobro informirati, da ne pride do nezadovoljstva zaradi napačno izpolnjenega zahtevka! :namrec:
zdej mi že tako dol visi, če sem kaj narobe izpolnil, ker sem jih klical že 10x pa mi vsak drugače govori..
sorry kar je preveč je preveč
če kaj ne bo uredu na zahtevku pa naj me pokličejo...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2008 ob 22:45

Mark napisal/-a:Ob takšni uri ga boš težko dobil... Za morebitna vprašanja lahko pokličeš direkt spl.informacije ali tehnično podporo 24 ur na dan... Lahko pa, kot že rečeno vprašanje zastaviš tule na neuradnem forumu, ki ga obiskujemo nekateri T-2jevci prostovoljno!
že res, ampak če primer vzamem Siol (čeprav ga NE maram) sem dobil zmeraj odgovor zelo u kratkem, ne glede na uro ali dan..
če že ne, bi lahko oseba ki je odgovorna za maile info@t-2.net sedela doma v naslonjaču in preko RDP iz službe odgovarjala na maile
kako težko je to ?

Odgovori