Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 4. Sep 2008 ob 09:47

MrTwelveTrees napisal/-a:AMIS: dinamična hitrost do 10 Mb / 768 Kbps

768 ? halo ? kam prideš s tem... amis nima niti enega paketa z hitrostjo vsaj 1Mb ven... a na to pa noben ne gleda ?
Si pač med tistimi srečkoti,ki imajo lahko več kot 768Kbps tudi sam sem bil med njimi vse do tedaj,ko me ni T-2 zaje....al in na razdelilnik priklopil še tri uporabnike,ja upload sem imel 4 mega sedaj komaj dosegam enega in sedaj sem na istem ali SIOL ali AMIS, tako da za tiste ki ne moremo dobit višje hitrosti so tele ponudbe od konkurence zelo ugodne.

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 4. Sep 2008 ob 10:10

DownTaker napisal/-a:Če mi kdo od T2 pisno garantira da dobim do 1.maja 2009 (naključno izbran datum) optiko T2 pred moja vrata v CE, potem ne bom šel h Telekomu! :beri:

Do tedaj je pa skoraj eno leto. Imam pa pred vrati optiko Telekoma. Da me pride vse skup bolje ugodneje kot imam sedaj pri T2, pa ne bom še 1x pisal.
In če imam zato še 4 mesce brez naročnine in še laptop za srfanje itd... za ceno 1 € , je pa samo še jagoda na vrhu smetane. :namrec:

Verjetno se te ponudbe nebi branil marsikdo zaposlen na T2, ki nima možnosti T2 optike. Samo priznat to tu na forumu, je pa spet drugo.

Še vedno pa pričakujem odgovor Malkeca in Komarja.
Zdravo,

Ravno sem klical slavni T1, glede njihove ponudbe.
Velja sledeče:

Če se odločiš za optiko, potem lahko izključojoče izbiraš med prenosnikom za 1€ ali 4 mesece brez naročnine.
Operater mi je zaupal, da ta odločitev velja od danes.
:mad:

Ostajam na T2 :rtmT2: .

Sieg!
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Sep 2008 ob 10:13

Če se odločiš za optiko, potem lahko izključojoče izbiraš med prenosnikom za 1€ ali 4 mesece brez naročnine.
Operater mi je zaupal, da ta odločitev velja od danes. :mad:
Ja in... njihova ponudba je, če odmislimo eno od teh dveh ugodnosti, kljub vsemu bolj ugodna kot T-2jeva! IMHO
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a 5450 » 4. Sep 2008 ob 11:26

Ja res je, pri SiLOLu se cedi med in mleko, zato pa plačujem za 4/512 38€. Kaj dobim pri T-2 za ta denar? 20/4 pa še 10€ za sixpack ostane :namrec: :mrgreen:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Sep 2008 ob 11:38

Pa zamenjaj paket :hudicek:

Trojček s 5/5 internetom (PRD) in polno programsko shemo te na Siolu pride pride 49 €, na T-2ju pa 59,49 €. Če ne verjameš, se sam prepričaj! ;-)

P.S. Pa privošči si vsak mesec en six pack, ker nisi na T-2ju! :pivo:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Heks
Uporabnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 28. Jul 2006 ob 08:25
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Heks » 4. Sep 2008 ob 11:56

Cobane napisal/-a:
Če se odločiš za optiko, potem lahko izključojoče izbiraš med prenosnikom za 1€ ali 4 mesece brez naročnine.
Operater mi je zaupal, da ta odločitev velja od danes. :mad:
Ja in... njihova ponudba je, če odmislimo eno od teh dveh ugodnosti, kljub vsemu bolj ugodna kot T-2jeva! IMHO
Res je, tudi s to razliko ostaja siolova optika bolj zanimiva.
letherhosen napisal/-a:Ostajam na T2 :rtmT2: .
To pa prica o nekih samo tebi znanih preferencah in ne logiki.

Glede tistih, ki so kritizirali prenosnike in pravli, da so jajca... prenosnik imam nekaj dni in je vec kot dovolj za osnovo rabo (3d igric in super vizualnih učinkov pa itak ne rabim). Pravzaprav sem pričakoval dosti slabse. :D

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a 5450 » 4. Sep 2008 ob 12:44

Ne morem spremeniti paket, ker je preslaba linija in je to maksimum kaj lahko imam!

Imam pa T-2 na drugi lokaciji (v MB) in že 2 leti brez kakršnih koli problemov. :namrec:

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a hartigan » 4. Sep 2008 ob 12:54

5450: pol pa zamenjaj ponudnika za 4/0.5 Pr Amisu te bo pršlo 19 al pa 22(max). Pr tušu je pa 26E. Isto adsl.
Če se kej pr siolu ne splača met je to adsl 4-10mb.
----------------
over and out
----------------

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Sep 2008 ob 13:34

T-2 je ugoden, če želiš imeti samo internet in telefonijo... če se ne motim, je edini paket, ki je ugodnejši na siolu, 20/20 in še to na optiki.

Takoj, ko pa želimo imeti trojčka, se pa slika ravno obrne... če si prej (samo na internetu) prišparal 10 €, ko si bil na T-2ju, lahko sedaj prišparaš 10 €, ker si na Siolu! ;-)

Ja, T-2 se bo moral hudo stegniti, da bo lahko dohitel Siolovo ponudbo... da bi jo pa presegel, pa lahko samo sanjamo. :namrec:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Abigor » 4. Sep 2008 ob 15:59

Spet nekaj novega :hudicek:

04.09.2008
Ugodnosti in koristi za vse naročnike SiOL širokopasovnih storitev
V Telekomu Slovenije postavljamo svoje uporabnike vedno v središče. Tako nove kot tudi tiste, ki ste z nami že dlje časa.

Odziv na jesensko trženjsko akcijo, v kateri novim naročnikom širokopasovnih storitev ponujamo možnost nakupa prenosnega računalnika po ugodni ceni, nas je zelo pozitivno presenetil.

Že v oktobru bomo v okviru prenovljenega programa zvestobe tudi obstoječim naročnikom pripravili različne ugodnosti kot nagrado za zvestobo SiOL storitvam Telekoma Slovenije. Pri tem bo veljalo, da bo višina ugodnosti pri določenem izdelku odvisna od uporabnikove zvestobe, torej časa, kako dolgo je uporabnik naših širokopasovnih storitev.

Spremljajte naše spletne strani www.telekom.si ali www.siol.net in informacije na hrbtni strani računov ali pa nas pokličite na našo brezplačno številko za informacije o storitvah 080 8000.

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a jery » 4. Sep 2008 ob 19:55

mali-40 napisal/-a:
MrTwelveTrees napisal/-a:AMIS: dinamična hitrost do 10 Mb / 768 Kbps

768 ? halo ? kam prideš s tem... amis nima niti enega paketa z hitrostjo vsaj 1Mb ven... a na to pa noben ne gleda ?
Si pač med tistimi srečkoti,ki imajo lahko več kot 768Kbps tudi sam sem bil med njimi vse do tedaj,ko me ni T-2 zaje....al in na razdelilnik priklopil še tri uporabnike,ja upload sem imel 4 mega sedaj komaj dosegam enega in sedaj sem na istem ali SIOL ali AMIS, tako da za tiste ki ne moremo dobit višje hitrosti so tele ponudbe od konkurence zelo ugodne.
Ja tudi pri meni se hitrost uploada ustavi pri 512Kbps, tako da mi vsi ti številni paketi, ki jih T-2 ponuja ne pomenijo čisto nič.
Razdalja je tam okol 1300m po luftu + kokr je kabla še zraven.
Menim, da večina uporabnikov, ki so preveč oddaljeni od central (1000m ali več) ne more dosegati 1Mb v uploadu, tako da konkurenca že dobro ve zakaj ponuja manj uploada. Imam net+telefonijo, če pa bi hotu še tv vzet pa bi moral iti na paket 1/256.
Tako mi je zatrdil tehnik na podpori t-2.
Vseeno bom ostal pri t-2, ker mi že leto in pol dela dobro, no če pa zrihtajo še kakšen bombonček za zveste uporabnike se pa tudi ne bomo pritoževali 8)
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Sep 2008 ob 20:02

Samo po razdalji ne moreš soditi koliko se ti bo modem pobral v uploadu (Tudi, če se ti pri konkurenci ne poveže toliko ne moreš vedeti kako bo pri T-2)! Meni se na enem priključku postavi modem v uploadu čez 1Mbit (Razdalja malo nad 2000 m in T-2 VDSL 2)!

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a jery » 4. Sep 2008 ob 20:08

Modem se mi postavi ravno na toliko kot ponuja konkurenca, sem se pozanimal na teh. podpori, je pa dejstvo da večja kot je razdalja manj uploada bo. Tudi jaz imam vdsl2 modem.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 4. Sep 2008 ob 20:38

Mark napisal/-a:Samo po razdalji ne moreš soditi koliko se ti bo modem pobral v uploadu (Tudi, če se ti pri konkurenci ne poveže toliko ne moreš vedeti kako bo pri T-2)! Meni se na enem priključku postavi modem v uploadu čez 1Mbit (Razdalja malo nad 2000 m in T-2 VDSL 2)!
Mark ne serji meni se na 850 metrih postavi z 1 mega prej na začetku ko se je t-2 vzpenjal se mi je povezal z 4 mega ampak politika t-2je čim več za čim manj

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Sep 2008 ob 20:40

Dobro veš, da za tistole ni kriv T-2. ;-)
Optika 100/10

Odgovori