Konec Mediaset

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Sep 2008 ob 07:00

dal napisal/-a:Pred leti so Italijani celo pošiljali dopise na ITU in zahtevali zmanjšanje oddajne moči, če se je kakšen slovenski program videl / slišal v Trstu. Ne vem, če to še počnejo. :neutral:
No, to je zelo pretirno napisano.
Vsaka država ščiti svoj radiofrekvenčni prostor. Zato se postavitev oddajnikov vedno mednarodno dogovori.
Poleg tega so še dvostranski in večstranski dogovori s sosednjimi državami.
Če je potem kljub dogovorom na nekem področju več signala sosednje države kot bi moralo biti po dogovoru, se ima pač tisti ki je moten pravico pritožiti.
Na upravičeno pritožbo je potem treba zmanjšati moč oziroma obrniti antene, da so motnje čim manjše.
Pritožbe niso samo italijanske, ampak se tudi Slovenija pritožuje. Žal so slovenske pritožbe običajno prepozne in neuspešne.
Kdor pozna italijansko državo in prebrisanost italijanov, da obidejo razne odločbe in predpise, pa mu je lahko takoj jasno zakaj je Slovenija neuspešna.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Sep 2008 ob 07:44

Ne razumem, zakaj bi bila slovenska pritožba prepozna in neuspešna, če je italijanski signal na slovenski strani premočan!?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Sep 2008 ob 11:17

Pol leta, da se ugotovi motilca in da Slovenija preda Italijanskim kolegom pritožbo.
Glede na hitrost italijanske birokracije še eno leto, da obdelajo pritožbo in da predajo motilcu nalog za ukrepanje.
Rok za ukrepanje je recimo nekaj mesecev.
Po preteku roka motilec obvesti državo da je odpravil motnje (ugasnil oddajnik, zmanjšal moč, obrnil antene, ....).
Nakar Italijanska država po nekaj mesecih izvrši meritve i obvesti Slovenijo, da je ukrepala, ter motilca, da je izpolnil zahteve.
Medtem motilec proda oddajnik drugemu (ali samemu sebui pod drugim imenom) in vzpostavi prvotno stanje.

Slovenija nato opravi meritve in ugotovi, da ni več motilca A, temveč je motilec B.
In zgodba se ponovi v nedogled .......

Seveda so roki izmišljeni, ampak poanta zgodbe pa drži!

Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a morphx » 18. Sep 2008 ob 16:30

Močno upam, da izklopijo MEDIASET in RAI. Oba. Tako, da se odklopi 90% primorske s T2 TV. Pol pa nej ponudijo Š1 in Š2 v osnovni ponudbi, ker drugače bodo krepali. Nezadovoljstvo raste.

P.S.: Radijska shema je tudi postavljena tako, da te prime srat. Ni radia KP ni radia Capris, nič ni. Bedarija živa.
Slika

chips
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:45
T-2: Že imam

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a chips » 18. Sep 2008 ob 17:38

Nevem, če je bilo že omenjeno, ampak po pregledu Telemach sheme ugotoviš, da njihova shema analogne TV vsebuje Mediaset programe, digitalna pa ne. :owned: Vprašanje za 1 MIO ojrov: zakaj ne? :beri:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Sep 2008 ob 19:36

Ker so cigani, that's why :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

fox89
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10. Jul 2008 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 1mb/1mb ip tv
Kraj: Koper

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a fox89 » 18. Sep 2008 ob 21:53

morphx napisal/-a:Močno upam, da izklopijo MEDIASET in RAI. Oba. Tako, da se odklopi 90% primorske s T2 TV. Pol pa nej ponudijo Š1 in Š2 v osnovni ponudbi, ker drugače bodo krepali. Nezadovoljstvo raste.

P.S.: Radijska shema je tudi postavljena tako, da te prime srat. Ni radia KP ni radia Capris, nič ni. Bedarija živa.

kj maš kaj proti primorcem ???
mediaset pa rai so čisto u redu programi pa dobri filmi so gor
če pa ne razumeš italjansko ne rabiš jih gledat

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a ally12 » 18. Sep 2008 ob 22:44

Od ponedeljka je Mediaset sramota:
1. T-2 ni nikjer komentiral tožbe ali uporabnikom predstavil, kaj se bo zgodilo s paketom.
2. Od ponedeljka vsi trije programi kockajo. Nikjer nobene reakcije. Že štiri dni. Verjetno zato (če povzamem izjavo neuradnika s tega foruma) ker teh programov ni v shemi in jih T-2 tudi uradno ne oglašuje.

Še en dokaz, da je odnos podjetja T-2 do uporabnikov mizeren.
Slika

Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a morphx » 18. Sep 2008 ob 22:46

@fox89 dej preberi malo moje prejšnje poste in ne seri na prazno. Sem čistokrvni primorc s poreklom, ampak kar se dogaja mi gre na k#"%&#$%. Da se za 6 italjanskih programov ne da zagotovit stabilnosti in nekriptiranosti, e pol nej vse odklopijo, da se pokaže pomembnost teh programov bomo pa mi poskrbeli z odpovedjo IPTV. Zdej pa še enkrat brat od začetka preden se spuščaš v debate z nami. Ajde pridno bit!
Slika

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a tonimona » 18. Sep 2008 ob 22:51

Zato moji dragi, pustite klasične antene na strehah, saj nam s takimi ponudniki pridejo še kako prav. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

poiuztrewq

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Sep 2008 ob 11:04

Sem zapravil en dan z podaljšavanjem coaxev od anten, da sem prišel do filtrov in bom posledično lahko gledal nekaj, kar mi moj provider (ki ga plačujem za to) ne more zagotovit... :jao:

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 19. Sep 2008 ob 11:15

Jest ne vem, kako imate nekateri take probleme, meni vse lepo deluje...........pustimo čas T-2, da uredi zadeve, če pa vsaj do novega leta ne bo sprememb, potem pa vzdignite alarm!!!!!!!
Imam pa občutek, da so začeli veliko svoje moči posvečati mobilni telefoniji in ostalim zadevam v vezi tega, tako da imajo že probleme v programski shemi (je pa zanimivo, da mi včeraj ni deloval Motors tv).


T-2 še imam upanje, hope dies last :rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a tonimona » 19. Sep 2008 ob 11:19

Ti si pa verjetno svež na tem področju. Veš mi čakamo 18.11.2007. Kaj bi se pa po tvoje moglo zgodit do novega leta, kar je bilo do sedaj nemogoče?
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 19. Sep 2008 ob 11:34

Thja veš, sm malo gledal Siolov forum in tudi ni tako bleščeče, tudi videl sem recimo kvlaiteto IPTV-ja, definitvno na strani T-2, boljša in lepša slika,manj kockasta, ne vem sicer kako je na VDSL, na optiki je ok.............če pa neko podjetje dela na novi storitvi, se pa zavedajte, da vrjetno ena stvar trpi, toda nekoč bo že bolje ;)

lupastro
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 6. Nov 2006 ob 11:11
T-2: Že imam
Paket: 10/2, 6x telefonija, 2x IPTV
Kraj: Izola

Re: Konec Mediaset

Odgovor Napisal/-a lupastro » 19. Sep 2008 ob 13:07

Za info, u*c ima res samo na obali oz. verjetno na primorskem v analogni programski shemi mediaset programe.
V digitalni jih pa ne bodo ponujali. Drugje po sloveniji se jih tudi naj nebi dalo dobiti.
Danes sem dobil še info, da bo z oktobrom možno digitalno dobit tudi v Izoli preko e*te.
Za cene poglejte na netu, je pa za ta denar vkljucen tudi analogni signal zaradi nove in mediaseta....
Io sto veramente pensando di lasciare sta diavolata di iptv

Zaklenjeno