3D prenosi

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Malkec » 19. Maj 2010 ob 16:06

Sedaj je žogica na Cobane-ovi strani. Se bo šal prepričat na lastne oči ali ne.

Drugače pa mi še vedno ni jasno. En mesec nazaj se je jamralo kak ni nobene novosti, ko pa jo T-2 predstavi, pa spet ni ok zaradi miljavžent razlogov. Pač očitno nikoli nič ne bo ok...

:rtmT2:

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a susanowo » 19. Maj 2010 ob 16:08

Super, za par uporabnikov, ta tistih premožnih (drag nakup LCD 3D) in seveda na optiki se dela na 3D programih.
Naj se raje doda kakšen "kvaliteten" ne-3D kanal na TV shemo, kot pa da se igra-hvali s storitvijo za promil gledalcev ali manj !

Nič nimam proti novim tehnologijam, ampak naj se prvo uredi osnovno.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Maj 2010 ob 16:11

Susanowo je eden redkih, ki je razumel o čem govorim! Dol mi visi za 3D, Telekom in ostalo sranje!
slow_slow napisal/-a:Cobane, prosim če se malo umiriš.
Zmenjeno!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a d_g » 19. Maj 2010 ob 16:20

susanowo napisal/-a:Super, za par uporabnikov, ta tistih premožnih (drag nakup LCD 3D) in seveda na optiki se dela na 3D programih.
Naj se raje doda kakšen "kvaliteten" ne-3D kanal na TV shemo, kot pa da se igra-hvali s storitvijo za promil gledalcev ali manj !

Nič nimam proti novim tehnologijam, ampak naj se prvo uredi osnovno.
Tole je tema o 3D prenosih in 3D programih. Ne mešat hrušk in jabolk, so druge teme namenjene drugim zadevam. Bodo pa cene 3D TV-jev začele naslednje leto padati. Vsaka stvar na začetku je (pre)draga.

Kaj bi šele bilo, če bi Telekom dva dni pre T-2 jem objavil vest o 3D programih, ki jim delajo al pa tud ne. To bi bilo godrnjanja na tem forumu. Bolje :pivo:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 19. Maj 2010 ob 16:54

a paško sprejema stranke tud brez mame?

sicer pa hvala za odgovore na moje prejšnje vprašanje, ampak samo da še razčistimo do zadnje podrobnosti. Obstajajo torej televizorji, ki vsako (že posneto) vsebino prikažejo v kvazi 3D. Prednost posebnih 3D programov je le ta, da je signal že prej sprocesiran, zaradi tega je kvalitetneje sprocesiran (ali je tudi ves material na teh programih posnet z drugo tehniko?) in je zato efekt prepričljivejši in ne potrebuješ tako zelo dragega televizorja?
Ker razlika se mi zdi kar očitna, če je nekdo pripravljen dat 1500€ za 3 prave 3D programe, ki jih bo potrebno posebi plačevat, bo verjetno razmislil tudi o 3000€ vredni napravi, ki prikazuje vseh 200 programov v malo slabšem 3D. In če to drži potem tele trije programi res niso kaka huda tehnološka prednost.
Se mi je pa tale preskok na 3D televizijo (če je vsaj približno podobno izkušnji v kinu, upam vsaj da ni to Tutti Frutti type 3D) zdi kar velik korak, v velikostnem razredu barvne televizije. Tko da nekateri bomo očitno naredili dva velika tehnološka koraka naprej naenkrat ;)

Tistim ki mirite Cobana svetujem, da se polijete z lavorjem mrzle vode. V splošni apatiji (del prejšnjega tedna in čez vikend nista delala vsaj Animal in Explorer, inse sploh nben več ne razburja) vam lahko nekdo z malo konstruktivne kritike samo pomaga.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Jaka » 19. Maj 2010 ob 17:09

Z mano se ni treba norca delat. Lahko se z katerim drugim z mano ne.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 19. Maj 2010 ob 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Maj 2010 ob 17:10

Obstajajo torej televizorji, ki vsako (že posneto) vsebino prikažejo v kvazi 3D.
Ja, vendar so to 3D televizorji, ki so sposobni na 2D sliki s posebno tehniko bolj ali manj uspešno ugotoviti, kakšna naj bi bila globina in temu primerno 2D sliko pripraviti za levo in desno oko. To je 3D televizor in ne kvazi 3D. Kvazi 3D je samo slika, ki jo poskušajo "simulirati" iz 2D slike.
Prednost posebnih 3D programov je le ta, da je signal že prej sprocesiran, zaradi tega je kvalitetneje sprocesiran (ali je tudi ves material na teh programih posnet z drugo tehniko?) in je zato efekt prepričljivejši in ne potrebuješ tako zelo dragega televizorja?
Nič ni kvalitetneje sprocesiran... to sta dve neodvisni sliki HD, ki sta snemani z razdalje oči (cca 10 cm). Torej "dve kameri" (v bistvu je ena), leva snema za levo oko in desna za desno. OK, pri streamu sta obe sliki združeni, TV pa jih zna razdružiti in prikazati vsakemu očesu svojo sliko.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 19. Maj 2010 ob 18:24

kekoke napisal/-a:... Ker razlika se mi zdi kar očitna, če je nekdo pripravljen dat 1500€ za 3 prave 3D programe, ki jih bo potrebno posebi plačevat, bo verjetno razmislil tudi o 3000€ vredni napravi, ki prikazuje vseh 200 programov v malo slabšem 3D...
To ni malo slabši 3D, ampak kot je napisal Cobane kvazi 3D, ki s pravim 3D nima nič skupnega. Izkušnja gledanja je popolnoma neprimerljiva. To je približno tako, kot tisti famozni "virtual surround" na dveh zvočnikih.
kekoke napisal/-a:...Se mi je pa tale preskok na 3D televizijo (če je vsaj približno podobno izkušnji v kinu, upam vsaj da ni to Tutti Frutti type 3D) zdi kar velik korak ...
Za moje pojme je izkušnja boljša kot v kinu. Na Panasonicu P50VT20E sta ostrina in globina fantastični, o t.i. 3D ghostingu ni ne duha, ne sluha. Vsebine, ki sem jih uspel videti do sedaj, so mene osebno fascinirale. Kar pa še ne pomeni, da bom takoj zdrvel v trgovino po nov televizor. Še posebej ne zato, ker sem pred dvema mesecema kupil novo plazmo in se še ni zamortizirala ;-).

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a nemo » 19. Maj 2010 ob 21:56

Vsem tistim, ki bi šli takoj v trgovino po nov 3d TV: kaj boste pa gledali?
Mislim, trenutno imamo na voljo okrog deset HD programov, pa je tehnologija znana že nekaj let. Kje so torej šele uporabni 3d programi?
Plačaš 100, dobiš 90.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a The Menace » 19. Maj 2010 ob 22:09

Moje mnenje je da je res kot ste nekateri že napisali bi lahko t-2 investiral oz. preusmeril svoj denar drugam kot pa v te 3D kanale, ampak.... glede na to da so to kot vidite promocijski kanali, so verjetno zastonj ponujeni ponudnikom tv storitev katerih oprema in omrežje je dovolj zmogljivo za predvajanje le-teh, lastnikov teh programov te kocke in kratki klipi nič kaj preveč ne stanejo, se pa pripravljajo na to da bodo ljudje začeli počasi začeli kupovati 3d televizorje in takrat kasirati za te svoje programe, in takrat bo na njih kaj več kot je sedaj... Tako da po mojem mnenju nima smisla pizdit kaj vse bi lahko t-2 storil namesto uvedbe teh kanalov, saj jih ne stane nič kaj več časa kot uvedba enega novega navadnega kanala.
"Kako je lepo biti glup "

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 19. Maj 2010 ob 23:26

konverzija 2d v 3d je dokaj brezveze, ker sliko vidiš nekako v plasteh, ni pa realističnega 3d prostorskega občutka, kot npr. pri Avatarju. Pravi občutek dobiš le pri vsebinah, posnetih s stereo kamero.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Maj 2010 ob 07:52

The Menace napisal/-a:Moje mnenje je da je res kot ste nekateri že napisali bi lahko t-2 investiral oz. preusmeril svoj denar drugam kot pa v te 3D kanale, ampak.... glede na to da so to kot vidite promocijski kanali, so verjetno zastonj ponujeni ponudnikom tv storitev katerih oprema in omrežje je dovolj zmogljivo za predvajanje le-teh, lastnikov teh programov te kocke in kratki klipi nič kaj preveč ne stanejo, se pa pripravljajo na to da bodo ljudje začeli počasi začeli kupovati 3d televizorje in takrat kasirati za te svoje programe, in takrat bo na njih kaj več kot je sedaj... Tako da po mojem mnenju nima smisla pizdit kaj vse bi lahko t-2 storil namesto uvedbe teh kanalov, saj jih ne stane nič kaj več časa kot uvedba enega novega navadnega kanala.

Končno je nekdo dojel poanto. Kanali so označeni s (P), kar pomeni, da so poskusno v shemi in so zastonj. Po enem mesecu se zna zgoditi, da o njih ne bo več ne duha ne sluha.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a nemo » 20. Maj 2010 ob 11:14

Vseeno pa so morali - vsaj tako se hvalijo pri fori - prilagoditi programje. Tudi to nekaj stane. Nisem proti uvedbi 3d programov, se mi pa zdi, da bi jo lahko bolje izkoristili, če bi jo bolj spromovirali in predvsem če bi bili na uvedbo pripravljeni - z ustrezno veliko zalogo HD STB. Sicer je to res metanje (manjših količin?) denarja skozi okno.
Plačaš 100, dobiš 90.

CPonline
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 20. Maj 2010 ob 10:33
T-2: Že imam

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a CPonline » 20. Maj 2010 ob 12:37

Kolk enga jamranja glede vsebin, tehnike, prenosov, cen.... Dejstvo je da smo lahko srečni, da imamo dovolj močno konkurenco, da se trudijo in sledijo trendom. Če nebi bilo T-2 bi še vedno gledali na navadno anteno. 3D je čisto nova tehnologija, ki bo potrebovala kar nekaj časa da se prime, da se razvije itd... Cameron pravi da naj bi trajalo cca 25 let http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno/1042360101, da bo vse kar gledamo prešlo na 3D.
KAr se pa cen tiče pa po moje čist preveč jamrate, Blueray 3D lahko kupite že za 200€, verjetno bodo kmalu tudi na torrentih 3D filmi. Koliko bodo cene LCD TV sicer ne vem, vem pa da če želiš imeti pravo 3D izkušnjo kot je bila v kinu rabiš projektor kjer je slika 100''+. No pa da ne bo panike tak projektor stane pod 1000€ razlika v doživetju filma LCD vs. projektor pa je že v 2D ogromna.
Skratka počasi in brez panike vse še pride, pa mislim, da moramo najprej sploh razširit FullHD signal, da ne bomo gledalci na tej strani alp še vedno v 20 stoletju.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a nik2 » 20. Maj 2010 ob 13:35

Zamima me kakšna 3d očala bi potreboval za gledanje 3d tv preko vlcja?

Lep pozdrav

Odgovori