Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Jest
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Medvode / Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jest » 15. Sep 2006 ob 18:41

bojan napisal/-a:Da zgodbo iz prejšnjega posta zaključim še s tem :D

Danes so me klicali iz T2 supporta 059 000 000 sami od sebe, da bi mi povedali ip naslov. Izgleda je normalno sistem takšen, da po priklopu traja nekaj dni, da te pokličejo in povejo ip naslov, ki ga vpišeš in potem si šele lahko nastaviš zadeve tako, da imaš delujoč internet. Tudi v redu, če bi jaz to prej vedel oziroma bi mi kdo povedal pri montaži.
Saj ne dobis takoj staticnega IP naslova... Jaz sem moral poslati po montazi se prosnjo po faxu... pa so me pol naslednji dan poklicali in mi povedali vse podatke... Do takrat je net normalno deloval... Po vpisu vseh paramterov v router pa tudi :p

Uporabniški avatar
manta
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 08:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 TV
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a manta » 16. Sep 2006 ob 09:36

statični naslov dobiš še isti ali pa naslednji dan, seveda če se tvoja prošnja ne izgubi kje na poti :wink:
je pa treba za vsako spremembo (statika, hitrost...) poslat dopis.

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Odgovor Napisal/-a bojan » 18. Sep 2006 ob 14:41

Navadni Nimda napisal/-a:@BOJAN - IP naslov je drug in ni v istem subnetu, anede? :)
Ne razumem čisto, kaj misliš s tem, da je ip naslov drug? Če misliš to, da je drug, kot prvi dan, ko mi je še delalo preko dhcp, ko sem verjetno dobil kar enega, potem drži, da je drug sedaj, ko imam statični ip.

Mene je motilo to, da mi je zadeva že isti dan popoldne/zvečer po preklopu na optiko nehala delovati. Stvar je bila v tem, da dhcp poizvedba s PCja (ali routerja) ni dobila odgovora. Šele čez tri dni so me poklicali s supporta, da bi mi povedali moj statični ip.

Seveda nisem čakal 3 dni in sem sam poklical na tehnični support
že naslednji dan po priklopu. Zjutraj sem govoril z nekom in mu pojasnil zadevo, češ da na dhcp ne dobim odgovora, pa je rekel, da imajo verjetno trenutno v kranju kakšne probleme.

Popoldne sem klical še enkrat in vprašal, ali lahko uporabljam dhcp, kljub fiksnemu ip-ju ali pa le moram vpisati fiksni statični ip v PC (ali router). Gospodična mi na to ni vedela odgovoriti, zato sem jo prosil samo za podatke o ip-ju. Na srečo je potem začelo delovati, ko sem vpisal statični ip :D

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Odgovor Napisal/-a bojan » 18. Sep 2006 ob 14:43

Jest napisal/-a:
bojan napisal/-a:Da zgodbo iz prejšnjega posta zaključim še s tem :D

Danes so me klicali iz T2 supporta 059 000 000 sami od sebe, da bi mi povedali ip naslov. Izgleda je normalno sistem takšen, da po priklopu traja nekaj dni, da te pokličejo in povejo ip naslov, ki ga vpišeš in potem si šele lahko nastaviš zadeve tako, da imaš delujoč internet. Tudi v redu, če bi jaz to prej vedel oziroma bi mi kdo povedal pri montaži.
Saj ne dobis takoj staticnega IP naslova... Jaz sem moral poslati po montazi se prosnjo po faxu... pa so me pol naslednji dan poklicali in mi povedali vse podatke... Do takrat je net normalno deloval... Po vpisu vseh paramterov v router pa tudi :p
Jaz sem že na pogodbo (po dogovoru s supportom) napisal, da želim statični ip, tako da nisem nič posebej pošiljal. Če so te naslednji dan poklicali in če ti je delovalo, potem je super :wink:

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Odgovor Napisal/-a bojan » 18. Sep 2006 ob 14:46

manta napisal/-a:statični naslov dobiš še isti ali pa naslednji dan, seveda če se tvoja prošnja ne izgubi kje na poti :wink:
je pa treba za vsako spremembo (statika, hitrost...) poslat dopis.
Kot sem zgoraj že omenil, nisem posebej pošiljal, da želim statični ip, ampak označil na pogodbi, za katero vem, da se ni zgubila.

Ja, opažam, da je hitrejše, če pošiljam dopis, kot pa kaj povprašam po emailu. (npr. danes sem dobil odgovor po emailu na moje vprašanje en teden nazaj 11.9. :lol: )

Uporabniški avatar
m1h4
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Sep 2006 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m1h4 » 23. Sep 2006 ob 14:58

T-2 imam ze 4 mesece in mi dela vredu do sedaj mi je net vrglo dol 2-3x kar je sprejemljivo :d V sredo sem dobil še tv in telefon, televizija mi deluje odlična na telefon pa še čakam da mi T2-jevci dajo začasno številko, ker sem naredil prenost iz telekoma:D


lp
Slika

reno
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 15:57
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a reno » 27. Sep 2006 ob 16:12

ja mene pa neki zanima ce kdo kej ve...pac tle v kranju ka so napelval optiko so samo v bloke otpiko spelal in ne v hise. So pa napelal optiko mimo moje bajte in mam ubistvu vozlišče al koko se unmu reče na cesti 5 metrov od bajte in me zanima ce to lahko v primeru da se narocim na optiko spelejo k men v bajto.
Sm pa poklicov na T2 informacije in prav jooj jaz pa to nc ne vem dej poklic na gratel...sam na gratel pa nocm klicat...a mi mogoce zna kdo odgovort pa ce ve ce je treba to kej dodatno placat v primeru da bi k men napeljeval.

Hvala za odgovore!

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Sep 2006 ob 16:20

Ja, pa boš mogel kar na Gratel klicat. Saj oni vlečejo optiko in ne T-2.

Me pa prav zanima kaj je tako hudega na Gratelu, da jih nočeš poklicati :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 27. Sep 2006 ob 16:24

Kaj imate tak odpor do tega klicanja? res ne razumem :lol:

Skorc, ziher ga je kšna tok očarala :twisted:

Poklič pa se zmen, vse se da...I'm living proof :wink:
Slika
Slika<-- Optika LJ

reno
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 15:57
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a reno » 27. Sep 2006 ob 16:26

mah...nimam odpora sam nobene cifre za informacije nimajo razn vodja, tajništvo (ka trenutno zgleda ne delajo vec), itd...

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 27. Sep 2006 ob 20:18

reno: ce si res 5m stran od jaska pol ti bojo sigurn napelal do hise :D
Slika
Slika

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 27. Sep 2006 ob 20:21

lahko mi pa sporocis naslov pa bom jest prasou :D
Slika
Slika

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 16. Okt 2006 ob 11:43

Jest sm se pa že kšn mesec nazaj prjavu kr prek strani od T-2 za optiko v Kranju, pa mi je še vedno niso prklopili(pogodba vrnejena podpisana). Prjavu sm se pa prek t-2 strani, ker že takrat nisem mogel priklicati Gratela. Potem sem prejšn teden klical na t-2 pa mi je tip reku, " a vi še niste prklopleni?". Reku mi je tudi, naj pokličem na Gratel (vodjo izgradnje opt. omrežja), a jih kličem že kak teden po 5x na dan in nikoli ne dvignejo slušalke. Naj grem kar do Gratelove izpostave v Kranju?

Se mi zdi pa podn, da Gratel objavi neke tel. številke in e-maile za kontakt, a jih sploh ne j***.

Kdo ve kaj naj naredim?

Uporabniški avatar
manta
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 08:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 TV
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a manta » 16. Okt 2006 ob 12:18

pejt na info t2 v kran pa jim reč da čakaš na priklop tok pa tok doug, pa bodo pol oni posredoval na gratel. tako je najhitrej, verjem :wink:

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 16. Okt 2006 ob 12:48

DixieFlatline: dej mi sporoc naslov pa ime pa priimek da se preveri :D
Slika
Slika

Odgovori