IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 5. Sep 2007 ob 19:54

obi napisal/-a:Ja naročiš amino in iz amina preko RF kabla na TV kartico. Dela preverjeno.
prek rf pozab na stereo zvok...
torej t-2 prodaja meglo...
prek vlc pa vse to deluje brez pdoplačila za amino-ta... :D
a bo t-2 konkurenca na tem področju mal popapala ?
bi rekel da ja....
Heca ni več !

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 5. Sep 2007 ob 20:18

To je približno tako, kot da bi na vooda priklopil modem in surfal preko dial-upa (ki bi seveda laufal na vdslu). LOL
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a obi » 5. Sep 2007 ob 20:34

Ravno zaradi švercanja je to nareto. Glede stereo zvoka pa je takole. Amino ima digitalni avdio izhod, s tem pa se reši zvok. Če pa se kdo hoče poglobit lahko iz scart kabla kateri gre iz amina potegne avdio_out in preveže na stereo konektor pa dela (problem je le da je scart kabel v lasti T2 in če se uniči ni preveč lepo ko pride kdo popravljat kabel :P).
Če kateri hoče vedet bolj podrobno kako se to naredi pa naj me kontaktira na PM.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Sep 2007 ob 07:58

obi napisal/-a:Ravno zaradi švercanja je to nareto.
Mislim, da imate malo preveč fobije glede tega. Kakšna pa je razlika, če stream "krade" preko Aminota ali pa preko VLCja?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MiKi » 8. Sep 2007 ob 11:43

aLO, KDAJ BO PLAYLISTA POPRAVLJENA IN DODANI NOVI KANALI=?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a obi » 8. Sep 2007 ob 13:41

Cobane napisal/-a:
obi napisal/-a:Ravno zaradi švercanja je to nareto.
Mislim, da imate malo preveč fobije glede tega. Kakšna pa je razlika, če stream "krade" preko Aminota ali pa preko VLCja?
Predvsem bode v oči tale beseda.Če je preko aminota potem ne krade pač plačuje TV storitev. Če pa ima model doma plazmo katera ima PC vhod pa zadevo hitro spleje tako da mu revežu sploh ni treba imet naročnine za TV. Lej ga zlomka na mesec 12€ lahko grev druge namene. Bi bilo tebi vseeno? Če bi vedel da se ti nekdo ruga v glavo pa krade pasovno širino če je ni kupo al pa plaču, bi tudi ti reku eh kaj pa pol naj bo. Nevem če.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 8. Sep 2007 ob 14:17

Saj če nimaš naročene TV, ne moreš sploh gledati prek VLC, če se ne motim... ;-)
Slika
Slika - FTTH optika

Malajlo
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 21:19
T-2: Že imam
Paket: 10/4+2TV+2tel
Kraj: Domžale

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Malajlo » 8. Sep 2007 ob 15:10

Imam silno željo uporabljati nekakšen HTPC (čeprav ni nič pametnega narejenega na IPTV področju), ampak bi bilo dobro imeti še EPG.
In tukaj imam problem, ker čeprav sem spremenil MAC adreso na mrežni (na isto kot jo ima amino), ne dobim nič od DHCPja. Prav tako pa se tudi Amino ne prijavlja na moji lokalni mreži.
Kaj je torej z IPji, ki jih dobi amino? In ali kdo ve, na katerem naslovu so EPG in ostalo?

Sicer pa drži, da pretakneš kabel v PC in zadeva brez menjav IPja (pravzaprav brez nastavitev!) deluje. Čeprav mi ni jasno, kako (misilm... gw je na WiFi kartici, tista za IPTV pa sploh ni konfigurirana!). :?:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 8. Sep 2007 ob 18:02

obi napisal/-a:Predvsem bode v oči tale beseda.Če je preko aminota potem ne krade pač plačuje TV storitev. Če pa ima model doma plazmo katera ima PC vhod pa zadevo hitro spleje tako da mu revežu sploh ni treba imet naročnine za TV. Lej ga zlomka na mesec 12€ lahko grev druge namene. Bi bilo tebi vseeno? Če bi vedel da se ti nekdo ruga v glavo pa krade pasovno širino če je ni kupo al pa plaču, bi tudi ti reku eh kaj pa pol naj bo. Nevem če.
To je krivda povsem na vaši strani, pač izklopite multicast tistim ki nimajo naročene TV. Ne pa zato izklapljat tiste naročnike ki gledamo z VLCjem in plačujemo. Ali imate mogče pri internetnih paketih tako narejeno, da mora uporabnik sam bremzat hitrost, če gre pa prehitro pa že "krade"??
Na forumu je bilo dosti napisano kje zadeve tehnično šepajo na T-2. Security z VLANi in MAC zaklepanjem ne prinese nič, to zna vsak otrok zaobit. Ampak kot vedno pade vse na gluha ušesa, najebejo pa tisti ki niso sami nič krivi. Na koncu pa izpademo bedaki tisti ki plačujemo.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 8. Sep 2007 ob 18:27

če bi blo možno gledat iptv brez naročenega tv signala,bi gledu siol,pa se ne bi s t-2 ubadu sploh.... :D
:mrgreen:
obi,ne me hecat....
al je NN edini sposobni t2-jevec,al maš tist napis sam za okras,da kvariš ugled firmi.... :?
vsaj tako sklepam iz tvojih objav...lahko me pa prepričaš,da se motim....
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 8. Sep 2007 ob 18:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

hrikec
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 8. Sep 2007 ob 18:17
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hrikec » 8. Sep 2007 ob 18:35

obi vse lepo in prav. Zastopim, da ste omejili iptv zaradi švercanja, čeprav bi bilo bolj logično, da bi prvo omejili VDSL-ovcem. Optika je navsezadnje le optika in "dodatni" promet na njej je majhen procent s kapaciteto, ki jo premore.

No pa če ste se že odločili za ta korak, zakaj potemtakem niste naredili še novega paketa(po možnosti cenejšega od izposoje aminota), da bi lahko plačeval naročnino za računalnike? Upam da se zavedate, da brez tega izgubljate lahko prisluženi denar?

Sepravi ste s to potezo ste samo uporabnike spravili v slabo voljo, profitirali pa niste čisto nič. Dobra "marketinška" logika moram reči.

Pa prosim naj odgovor ne bo v smislu, naj kupim aminota in ga priklopim na video kartico. Do sedaj so vsi imeli mrežne kartice in verjemi da nobeden ne bo šel v strošek z nakupom nove video kartice, ki je občutno dražja od mrežne. Še posebno ko obstaja manj kompleksna in cenejša alternativa. :roll:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 8. Sep 2007 ob 19:36

MiKi napisal/-a:aLO, KDAJ BO PLAYLISTA POPRAVLJENA IN DODANI NOVI KANALI=?
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: unspecified [text/html]

[ <=> ] 44,330 130.67K/s

19:32:26 (130.42 KB/s) - `/home/rok/amino/t2tv.wget.new' saved [44330]

Ce je kaka napaka, koncamo
Premaknemo staro playlisto v .old - potrebno za primerjavo playlist
Pretvorimo sumnike v utf8 ter poiscemo vse tv in radijske kanale
Iscemo spremenjene/dodane/odstranjene programe
Sprememb ni. Zakljucimo
humpf... tole neki nau drzal... al mi je pravkar crknu program za playliste delat al pa ne vem.. cel dan sm sraufal getribe na enem avtu in me zdle caka sam se tush... ako bom opazu, da je napaka na moji strani, bom zadevo popravil, drugace pa... v objavah se je zelo nevljudno DRETI!
ConsumeR napisal/-a:Saj če nimaš naročene TV, ne moreš sploh gledati prek VLC, če se ne motim... ;-)
uf... kaj se vse da, ce imas, ali pa nimas narocene teve :twisted: sam voljo, cas in nekaj znanja je treba imeti...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 9. Sep 2007 ob 01:20

NoName napisal/-a:
ConsumeR napisal/-a:Saj če nimaš naročene TV, ne moreš sploh gledati prek VLC, če se ne motim... ;-)
uf... kaj se vse da, ce imas, ali pa nimas narocene teve :twisted: sam voljo, cas in nekaj znanja je treba imeti...
Please, say more! :twisted: I wanna learn :twisted: 8) :twisted:
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Sep 2007 ob 02:24

ConsumeR napisal/-a:Please, say more! :twisted: I wanna learn :twisted: 8) :twisted:
na to vprasanje ne zelim odgovorit ker se ne zelim inkriminirat :roll:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 9. Sep 2007 ob 11:09

hrikec napisal/-a:
No pa če ste se že odločili za ta korak, zakaj potemtakem niste naredili še novega paketa(po možnosti cenejšega od izposoje aminota), da bi lahko plačeval naročnino za računalnike? Upam da se zavedate, da brez tega izgubljate lahko prisluženi denar?

Pa prosim naj odgovor ne bo v smislu, naj kupim aminota in ga priklopim na video kartico. Do sedaj so vsi imeli mrežne kartice in verjemi da nobeden ne bo šel v strošek z nakupom nove video kartice, ki je občutno dražja od mrežne. Še posebno ko obstaja manj kompleksna in cenejša alternativa. :roll:
Se strinjam. Še sploh pa ker zaradi aminota zgubljaš na kvaliteti.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Zaklenjeno