KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 31. Avg 2015 ob 21:00

Sedaj sem še enkrat probal in dela Včeraj nisem dal najbolj natančno bližnjico pa to popravljam:
http://www.fabzar.com/iptv-stalker-kodi-fix-aug-2015/ Če delate po navodilih stvar deluje. Ne vem sicer še kako se da vklopiti EPG za postaje ,ki jih IPTV Stalker podpira Ivue pa ne.

Še enkrat moje mnenje glede CS918:
Kot sem že prejšnjič povedal je veliko variant tega TV boxa Vsem pa je skupno to ,da imajo CPU štirijedrni RK3188 z različnimi frekvencami, različne procesorje za wifi,mrežo... Mogoče sem imel smolo,da mi je prodajalec podturil takšno škart robo (dobavitelj je nemški preko našega posrednika - pa ne bom o imenih). Filme se da še kar gledat preko genesisa..., problem nastopi pri TV. V Kodiju va se mi po nekaj preklopih , kot že rečeno vsa stvar ustavi. poizkušal sem še z drugimi programi kot npr. IPTV,pa mislim, da se mu reče best player (nisem 100% ker sedaj ,ko to pišem sem še na morju) Kodi je dober zato ker ima dober delujoč EPG kar pri onih dveh programih se stvari zapletejo z velikostjo slike 16:9 ali 4:3 ,podapisi so problematični - na eni postaji so v redu preklopiš na HD postajo se ne da več čitat... je pa možno da stvar zajebava tudi zaradi same velikosti programa (Kodi ima cca 55MB velik softver) in verjetno procesor težko dela s takim programom. V prihodnost razmišljam da bi prešel na Windowse (cca100 do 150€ ) večja poraba upam,da tudi stabilnejše delovanje . Android mi je bil všeč ravno zaradi majhne porabe, vendar pa je delovanje za moje pojme še premalo stabilno. Mogoče ,da uporabnik ,ki v celem večeru preklopi 3xna večer je zadovoljen s takšnim delovanjem.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8501
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Avg 2015 ob 23:20

Ne vem kakšne težave imate s tem škatlam meni je delalo vse BP kolega ga ima še vedno dela vse od IP TV live tv HD ni da ni. Še igro Asphalt 8 smo preigral neomejeno število ur pa se ni nič pregrevalo.
Slika


Lp, Kitl

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 1. Sep 2015 ob 11:42

Novo: Universal Media Provider

Kako inštaliramo: https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... ider-kodi/
Video predstavitev: https://www.youtube.com/watch?v=fpMWYyeRvXY
Zadeva išče video vsebine po več providerjih. V seznamu zadetkov tudi velikost fajla.
Praktično za tiste, ki vedo, kaj iščejo (iskanje po naslovu).
Bo treba prečekirat.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 2. Sep 2015 ob 17:36

Danes sem dobil eno resnično kmečko idejo, kako povezati IPTV Stalker z iVue TV Guide.
Zadeva je res enostavna in dela.
Opisano med vodiči pri iVue (posodobil).

Uporabniški avatar
kingo
Model
Prispevkov: 232
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kingo » 2. Sep 2015 ob 17:42

A se da dobiti novi URL od EPG-ja (za Kodi).

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 2. Sep 2015 ob 17:46

kibtu napisal/-a:Danes sem dobil eno resnično kmečko idejo, kako povezati IPTV Stalker z iVue TV Guide.
Zadeva je res enostavna in dela.
Opisano med vodiči pri iVue (posodobil).
Res si tole dobro naumil :)
Se ti zdi dovolj hitro odpiranje? V vodiču si samo eno napako naredil ko si napisal levi klik z miško namesto desni.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 2. Sep 2015 ob 17:53

Grem popravit.
Ja, dela popolnoma normalno. V bistvu kar hitro odpre. Sem kar presenečen. He he!

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Sep 2015 ob 08:35

Jaz povezal ampak danes ne dela vec. Tudi stalker mi ne dela vec danes....vceraj je se delalo vsi programi. V programe me se spusti pol pa ko dam play pa sledi spet authoration failed.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 4. Sep 2015 ob 09:01

Zato ne ena, ker se ti je posodobilo. Kibtu je rekel, da želijo naredit plačljiv Stalker. Naloži staro verzijo Stalkerja in ne posodabljaj Stalkerja. Izklopi samodejno posodobitev.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Sep 2015 ob 09:15

Ven so dali posodobitev IPTV Stalkerja, ki dela samo z mac-i, pridobljenimi z donacijami. Ta novi Stalker je tudi kompatibilen z iVue. Nam ne koristi.

REŠITEV:

1. SISTEM >> DODATKI ... s kurzorjem pojdi skrajno levo, da se odpre dodatno okno, klikni na Samodejno posodabljanje, da se iz Vklopljeno spremeni v Obvesti. Nato še malo nižje izklopi obvestila.
2. Tukaj najdeš staro verzijo IPTV Stalkerja:
http://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.si/2 ... -kodi.html
Novega zbriši, tega gor, vnesi mac, Clear Cache, ima da dela.
3. Če želiš Stalkerjeve kanale v iVue:
- Vse želene kanale v stalkerju daj med priljubljene (postaviš se na ime kanala, tipka c ali desni klik, add to favorites/dodaj med priljubljene.
- V iVue spet s tipko c ali desnim klikom na kanal, Choose stream, na vrhu izbereš Favorites namesto Addons, izbereš kanal in klikneš na SAVE.
Končano.
Dela.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a oyoy » 4. Sep 2015 ob 09:39

hahaha, prav smeh je s tem stalkerjem. meni je delal s tistim "drugačnim" mac-om do predvčerajšnjim. danes sem se odličil zadevo ponovno usposobiti (če se da seveda), upošteval navodilo kibtu-a, da mora biti stara verzija add-ona, pa mi po reinstallu z do zdaj delujočim macom ni delal. mac sem zamenjal s "kibtujevim" mac-om, ki mi do zdaj niti slučajno ni delal, pa zdaj dela ... :mrgreen: ne moreš da verjameš ...
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Sep 2015 ob 09:43

@oyoy kolikor jaz razumem, je zunaj kar nekaj različnih verzij, ki delujejo z različnimi maci.
Super, da ti dela.

Jaz sem sedaj v lovu na staro verzijo iVue TV Guide, ki je bila zunaj zgolj en dan. Se mi zdi, da je bil datum 1. september. Če jo najdem, se bomo vsi smejali, saj je brez problema odpirala Stalkerjeve povezave.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a oyoy » 4. Sep 2015 ob 09:58

to o različnih verzijah si pogruntal že zadnjič. fora je, da sem imel zip file shranjen in sem instaliral tega "mojega". je pa res, da nimam pojma, kolikokrat in na katere verzije se je vmes samodejno posodabljal.
maš še kak podatek o tem iVue TV Guide add-onu? ti pomagam iskat ...
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Sep 2015 ob 10:09

Nimam.
Zadnji je verzija 6.0.23. Zdaj ... našel sem verzijo 6.0.22, samo se bojim, da je to tista vmesna, ki ni nikomur delala. Ne vem točno. Tudi ne vem, kdaj bom lahko sprobal, ker bom cel vikend prijetno odsoten.

Spomnem se to, da je ta iskana verzija imela "Tecbox iVue Wizard", ki je imel v razdelku "iVue Tools" 4 ikone/možnosti in zadnja je delovala. Ta je v bistvu odpirala Stalkerja.
Zdaj je verzija tega Wizarda 0.0.4 in zadnje ikone ni videt. Je sicer opcija, da lahko klikneš gor, ampak orodje javlja napako. Morda je bil ta Wizard verzija 0.0.3? Ne vem.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Sep 2015 ob 10:53

Ima kdo čas nekaj sprobat?
Sem našel nekakšen mac generator, pa ne vem, če te šifre delajo.

Odgovori