VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 3. Nov 2009 ob 14:26

Metliška centrala že kar lep čas dostavlja storitve lepemu številu naročnikov.


:namrec:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 3. Nov 2009 ob 15:07

Ljubečna - RC IV Več informacij: do konca leta 2009.

No, kaj sem rekel pred meseci ? :mrgreen: :mrgreen: . Pa še stavo sem dobil :mrgreen: . Samo konec koncev, še Telekom nas ni tak vlekel za nos.
Drugače pa: :hudicek:
Napisal/-a Navadni Nimda » 14. dec 2008 ob 18:55
Navadni Nimda napisal/-a:Torej ti ni treba nič več narediti. Lahko se zlekneš v naslanjač, daš roke na tilnik in počakaš še tistih nekaj dni, dokler ne bo centrala odprta. Dopis dobiš takoj, ko bo temu tako. :D
Prej par let :hudicek: .

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a peterp » 3. Nov 2009 ob 15:29

Sicer malo off topic, pa vseeno (tole je bilo objavljeno 27.10.2009 na http://www.siol.net/tehnologija/telekom ... emelj.aspx). Iz intervjuja z g. Dremljem iz Telekoma. Priporočam v branje in v razmislek:

Ali to pomeni, da v poslovnem načrtu za leto 2010 sploh ne bo investicij za optiko?
Da, žal da. Zdrava ekonomska logika in posloven pristop prepoveduje vlaganje v nekaj, kjer se investicija v življenjski dobi ne bo povrnila. To smo brez uspeha poskušali razložiti tudi agenciji.

...Ukrepi agencije za pošto in elektronske komunikacije, ki jih imamo zdaj na mizi, so popolnoma nerazumljivi. Zelo slabijo danes vodilna igralca na telekomunikacijskem trgu v Sloveniji, Mobitel in Telekom Slovenije, onemogočajo nadaljnje investiranje in spravljajo pod vprašaj celoten razvoj telekomunikacij v Sloveniji :!: . Če pogledamo, kaj se na slovenskem trgu dogaja, vidimo, da pravzaprav vsi operaterji slonijo na omrežju Telekoma. Zgrajeno je sicer bilo še eno optično omrežje, kjer pa zaradi takih ali drugačnih potez vidimo, kam se zadeva pelje, saj je bil pred nekaj dnevi celo vložen predlog za stečaj.

Naša želja ni, da bi konkurenca izginila s trga, saj se celo veselimo, če uporabljajo našo infrastrukturo :!: . Vendar pa mora biti cena, ki jo je Telekom Slovenije upravičen zaračunati za uporabo te infrastrukture, taka, da lahko zagotovimo nadaljnji razvoj. Prepričan sem, da je to najbolj koristno prav za uporabnike in vlogo agencije za pošto in elektronske komunikacije vidim prav v tem, da delajo korake in skrbijo za to, da bodo uporabniki imeli kar največ. Ukrepi, ki so zdaj na mizi, pa ne vodijo v to, da bodo uporabniki imeli nižje cene. Najverjetneje bodo s tem samo konkurenti imeli nekoliko manjše izgube. Problem pa je v tem, da dolgoročno uporabniki ne bodo imeli tistih storitev, ki jih potrebujejo. Prav hudo mi je :cry: , ko dnevno dobivam prošnje za dostop do hitrega interneta in vidim, da bi bilo za uresničitev teh prošenj potrebno kar nekaj investirati. Ob taki regulaciji, kot jo imamo danes, bodo ti uporabniki žal zelo razočarani :rtmT2: .

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Nov 2009 ob 15:51

A-l-e-x napisal/-a:Ne ne, vsaj novembra mora bit, če še ni do zdj blo
a ti s' pa nov tuki?
/retorično vprašanje
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Nov 2009 ob 15:56

Abigor napisal/-a:Ljubečna - RC IV Več informacij: do konca leta 2009.

No, kaj sem rekel pred meseci ? :mrgreen: :mrgreen: . Pa še stavo sem dobil :mrgreen: . Samo konec koncev, še Telekom nas ni tak vlekel za nos.
Drugače pa: :hudicek:
Napisal/-a Navadni Nimda » 14. dec 2008 ob 18:55
Navadni Nimda napisal/-a:Torej ti ni treba nič več narediti. Lahko se zlekneš v naslanjač, daš roke na tilnik in počakaš še tistih nekaj dni, dokler ne bo centrala odprta. Dopis dobiš takoj, ko bo temu tako. :D
Prej par let :hudicek: .
Dodatni info za nekatere centrale še pridejo, ene par zvem v naslednjih dneh ta teden, nekaj pa še drug teden.
Optika 100/10

A-l-e-x
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 17. Mar 2009 ob 21:22
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a A-l-e-x » 3. Nov 2009 ob 18:23

kekoke napisal/-a:
A-l-e-x napisal/-a:Ne ne, vsaj novembra mora bit, če še ni do zdj blo
a ti s' pa nov tuki?
/retorično vprašanje
Spremljam od začetka leta, le odgovarjam ne tako pogosto. Toliko sem zdaj v Petrovčah na Siolu VDSL 2(neupravičljivo dragi), da držim parico, da bo potem lažji prehod na T-2 VDSL. Če pa do konca leta ne bo T-2ja v Petrovčah, pa bom moral opustit parico in preit na internet preko kabelakega operaterja.

Splošno gledano - nojo lokalni operaterji optike vzeli Telekomu položaj, ker imajo vodilni očutnio še vedno enostranski pogled. Mobitel ima zdaj verjetno tudi dosti večje dobičke kot pa včasih, ker so pač dobi bolj razširili omprežja in jih tudi cenovno naredili dostopne široku množici. Verjetno se bojo zbudili pač prepozno, k ne bojo več največji ponudbnik kom.storitev. Mobitel je svojo politiko in razmišljanje še nekako v pravem času spremenil.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a peterp » 4. Nov 2009 ob 07:57

Ravno obratno! Mobitel nima večjih dobičkov kot včasih, ampak so vedno manjši... ampak to izključno zaradi konkurence. In to seveda g. Dremlju ni všeč, če si prebereš tisti intervju zgoraj. Vendar roko na srce, ta konkurenca ni prišla šele s T-2 ampak je bil prvi Simobil (na področju mobilne telefonije). Ker če pogledaš kvartalna poročila APEK-a boš videl, da procentualni delež pada tako Mobitelu kot Telekomu. Kar pa tudi ni čudno, ker če odmislimo razne pakete za mlade (npr. đabest), potem je recimo cena pogovorov v predplačniškem paketu Mobi dejansko cca. 2x dražja kot pri vseh ostalih operaterjih. Jaz npr. sedaj kličem iz T-2 omrežja v mobitel 2x ceneje kot prej, ko sem klical iz mobitela na mobitel. In ne velja to samo za T-2, praktično vsi ostali operaterji imajo ceno cca. 9 centov/min, mobitel pa ima 19centov/min v svoje lastno omrežje. Tak je pač Telekom. :hmm: Na področju širokopasovnih povezav je pa dejansko prva resna konkurenca Telekomu šele T-2.

A-l-e-x
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 17. Mar 2009 ob 21:22
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a A-l-e-x » 4. Nov 2009 ob 08:04

Tu se po moje ravno tako kot pri drugih državnih firmah, da se pač dogajajo svinjarije. Vsaki k, k ma kako besedo ima s kom v žlahti sklenjeno pogodbo za neko brezvezno, nepotrebno in drago storitev. Toliko pač da iz firme pride keš v njegov žep.

Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18. Jan 2009 ob 10:01
T-2: Še nimam
Kraj: Goriška Primorska
Kontakt:

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a dr.1m » 4. Nov 2009 ob 08:50

Izjava tega g. Dremlj-a le potrjuje moje domneve, da Telekom sploh ne vlaga in ne bo vlagal v posodobitev bakrenih povezav, da bi s tem rešil težavo tistih ki nimajo prostih paric za dostop do širokopasovnega interneta. Še dobro da obstajajo rešitve z deljenjem povezave preko WIFI naprav. Sedaj se obljublja podobno celo na optiki.
Menim da je skrajni čas da se infrastruktura loči od ponudnikov. Za slednje pa bi moral skrbeti najugodnejši koncesionar. A slednje pomeni tudi to, da bi cena internetnega priključka zagotovo poskočila. Zagotovo pa bi na ta način do svojega optičnega priključka prišli veliko hitreje. Predvsem na podeželju.
Biti ali ne Biti oz Bajti?

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 4. Nov 2009 ob 09:06

Ponudniki imajo pač poslovni načrt, v katerem se pač ne sme vlagat v območja izven mest. In dokler bo pri nas država to dovoljevala bo tako kot je. Zakaj bi se potem infrastruktura ločila od ponudnikov? Samemu sebi pa ziher ne bodo šli pljuvat v skledo.

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a kravca » 4. Nov 2009 ob 09:06

Kaj je eden in kaj je drugi rekel me ne briga in to ni tema za tukaj.(Odprite si temo za to oziroma je že odprta in pišite tam)
Tukaj se piše o krajih kjer bodo nekoč v daljnji prihodnosti naši zanamci dobili vdsl.
Jaz osebno bom imel za novo leto (31.12.2009) IPTV.Od koga ga bom imel je pa odvisno od vas.Če kolokacija bo prav,če je ne bo ,pa grem žal nazaj na siol.
Ker leta in leta čakanja :jao: in tole prestavljanje datuma pa tudi ni več ničemur podobno.
LP

ps:
kako sem bil naiven
kravca napisal/-a: Napisal/-a kravca » 16. dec 2006 ob 17:44
zakaj pa v Krtini,zakaj pa ne v Ihanu ??je 9000 prebivalcev in od tega še 8200 nepismenih,ki bi nujno rabili net za opismenovanje.
kravca napisal/-a: Napisal/-a kravca » 29. okt 2007 ob 15:03
Pozdrav
vidim,da se je spisek kolokacij posodobil.Datumu so dodali :VDSL centrale v izgradnji (2007/8).Bo temu sledilo (/9)??
Ker že kar nekaj časa ni priklopljena nobena nova (dodatna)centrala.
kravca napisal/-a: Napisal/-a kravca » 13. jan 2008 ob 01:49
13.januar 2008 mi kaže na koledarju.Na T-2 sem oddal poizvedbo za priklop kmalu po tem,ko je T-2 stopil na trg.Tisti čas sem bil še priklopljen na t.centralo Domžale (oddaljen malo čez 7 km).Med tem časom je v Ihanu zrasla nova centrala z domžalsko povezana z optiko.Ko sem decembra zadnjič klical na T-2 so mi rekli naj povprašam sredi januarja tega leta gospodovega,da bo bolj znano kako in kaj je z kolokacijo v Ihanu.Sedaj pa bi bil resnično že čas,da se kaj premakne tudi v tem koncu.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18. Jan 2009 ob 10:01
T-2: Še nimam
Kraj: Goriška Primorska
Kontakt:

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a dr.1m » 4. Nov 2009 ob 09:30

Osebno čakam na zagon centrale v Šempasu, ki sicer ne pride meni v poštev ampak bratu.
Slednje zagon pa se odmika kot vsaka druga na seznamu operaterja T2. :neutral:
Biti ali ne Biti oz Bajti?

A-l-e-x
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 17. Mar 2009 ob 21:22
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a A-l-e-x » 4. Nov 2009 ob 13:00

A si že dobu odgovornega za postavitev central? Zanima me za Petrovče :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Nov 2009 ob 13:04

Sem ga videl za 30 sekund - v bundi in poln elana na poti na teren. Rekel je "do konca meseca več info". :neutral:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a manic » 4. Nov 2009 ob 13:05

LOL hahaha daj NN smej se z nami ;)

Odgovori