[Imam] 1/1 + PSTN in ISDN vmesnik (prenos 3 št.)

Splošni pogovori o T-2
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Nov 2006 ob 10:02

Ko kličeš ven, če poznaš naslovnika (veš kam kličeš) takoj po vtipkani cifri pritisni še lojtrco (znak #). Takrat bo na uni strani takoj začelo zvoniti. Ta zamik je zato, ker telekomov sistem preverja, če je naslovna številka prenešena k drugemu operaterju...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 16. Nov 2006 ob 13:04

Odlično! Sem sprobal, dela ko šus. Hvala!

Sem pa navdušen tudi nad vsemi telefonskimi funkcijami, ki jih imam sedaj na voljo tudi na analognih aparatih (ker še nimata LCD ekrančka...:):

- Zadnja sprejeta številka - glasovna informacija
- Klic zadnjega sprejetega ali zgrešenega klica
- Zadnja klicana številka - glasovna informacija

Zaenkrat moram potrkat, vse je OK. Zdej se bom pa še malo igral z vsemi novostmi, da vidim, če dela vse tko, kot mora.

LP!
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Nov 2006 ob 15:57

pack pobrisal sem tvojih 5 postov. Prosim, da ne pišeš post na post in raje uporabljaj gumbek uredi.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 16. Nov 2006 ob 16:14

Ja, logično, se opravičujem, Kitl. :oops:

16.11.06

Torej, ob 14h se je zgodil začasni mrk ISDN telefonskih številk, ni se dalo klicat ven, pri dohodnem klicu je javilo napako: Napaka na omrežju.

Na T-2 so povedali, da imajo težave na DSLAMu in jih bojo odpravili. V roku ene ure, sta oba telefona delovala b.p.

17.11.06

Okoli 11h sem se pogovarjal po ISDN telefonu in me je vrglo dol v trenutku, ko je nekdo klical iz drugega ISDN telefona ven. Moja številka potem ni bila več dosegljiva in tudi klicati nisem mogel. Čez cca. 10 minut vse dela b.p.

Maili:

Končno sem se poigral tudi s kreiranjem novih predalov. Ko kreiraš mail v obliki ime.priimek@t-2.net, se ti uporabniško ime avtomatično nastavi na ime_priimek@t-2.net, s tem da maile prejemaš na oba naslova.

Me pa zaenkrat skrbi sama počasnost dostave mailov. Na T2jev mail sem si pošiljal teste s SiOLa, Najdi.si, Gmail,... Traja tudi do pol ure (Najdi.si), da se sporočilo dostavi v T2 predal. Ima kdo podobne izkušnje? Je to normalno? (mogoče imam pa samo danes to srečo, da maili počasi lezejo) :?:

Servisne strani:

Zelo mi je všeč način prikaza pregleda porabe telefonije in razčlenitev po vseh možnih destinacijah klicov. Zaračunava pa se skupna dejanska dolžina klicev (recimo 7x klic v Avstrijo: skupaj 174 sec --> 24,17 sit brez ddv).
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Nov 2006 ob 17:24

Še malo o skoraj dokončani zgodbi s TELEKOMom. :!:

Rečeno je bilo, da na dan priklopa storitev T2 pride naokoli tudi Telekomov tehnik, da pobere opremo. Ker sta od priklopa minila dva dneva in tehnika ni na spregled, sam pa bi tudi rad čimprej zaključil zadevo, sem poklical na 080-8000, kaj dogaja. In prijazna gospodična mi lepo pojasni, da je z njihove strani zadeva zaključena, vsi nalogi so zaprti, danes pa so nam poslali tudi pisno zahvalo za dozdajšnje sodelovajne... Kar se pa robe tiče, jo lahko prinesem v njihovo Teletrgovino, ker v primeru, da robe ne dobijo, izstavijo račun.

Kakor se spomnim, sem T2 pooblastil za vse te zadeve, Telekom je pa tudi dolžan pobrati svojo robo, ko me odklopijo. Je pa očitno možno, da se Telekom lahko zgovarja, da so me hoteli kontaktirati po telefonu, a verjetno da nisem dvignil in so zato odnehali (čeprav sem kot kontaktno številko navedel svojo mobilnilno, na katero me pa 1000% niso klicali).

Tako sem sedaj pripravil vse škatlice, ADSL spliter sem skoraj odlomil s stene dol, ker jo je majstor od Telekoma takrat pritrdil z dvema ogromnima vijakoma nosilnosti 1/2 tone, in prvo v ponedeljek zjutraj se odpravim do Teletrgovine in jim vrnem vso njihovo robo, lično zapakirano v T2 vrečki. :twisted:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Nov 2006 ob 17:34

NE POZABI preveriti, če so ti za vsak kos opreme podpisali, da si vrnil. Tako ti ne bodo mogli izstavljati računa za stvari, ki si jih fizično vrnil! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 18. Nov 2006 ob 12:55

TESTIRANJE HITROSTI

S Total Commanderjem začnem z uploadom 200MB .zip datoteke na T2-FTP. Hitrost uploada okoli 115KB/s. Čez nekaj trenutkov štartam še download testne datotke s strani T2 (isti rezultat, če to počnem z IE7, FF2, ali TC). Hitrost downloada znaša 115KB/s, upload PADE na 20KB/s. Če prekinem download, upload naraste nazaj na 115KB/s.

Klical na podporo, modem se mi sinhronizira 1052K/1052K, max. je možno 15M/9M. Načeloma naj bi imel simetrično povezavo, a le, da ne smem 100% downloadad, ker v tem primeru upload pade. :?:

Kaj pa vem. Kakšna ideja?
Zadnjič spremenil pack, dne 18. Nov 2006 ob 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Nov 2006 ob 13:02

Obnaša se ti kot ADSL.... :roll:
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 18. Nov 2006 ob 13:12

Imam tak občutek. A ima to "izključevanje" uploada mogoče kaj veze s kablom od "omarice" do modema? Drugače pa nimam pripomb.

21.11.06

Računalnik priklopil direkt na modem, isti šmorn. Se pravi, da router ni kriv. Namestil še Net limiter in se igral z omejitvami. Pridem nekje do seštevka ul+dl = 120KB/s. Če downloadam s 60KB/s, potem je tak tudi upload; takoj ko povečam dl, se pa ul zmanjša, in obratno.

P.S.: Z oranžno T2 vrečko ponosno zakorakal v Teletrgovino in vrnil "staro" opremo. 8)

27.11.06

Zdi se mi, da je T2 nekaj poštimal, ker mi danes dela internet sinhrono, ul skoraj 80KB/s in prav tako tudi dl. Jeee. Pri klicanju z ISDN aparatom opazim samo še kratek odmev sebe na začetku pogovora, potem pa nič več.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 6. Dec 2006 ob 00:08

Potem pa je prišel stric odmev zopet naokoli. Na ISDN aparatu se ne pozna dosti, pri PSTNju pa je zelo odmevalo v slušalki klicočega. Sem klical na podporo in so mi "sfrizirali" profil, tako da je sedaj v ISDN slušalki zvok skoraj kristalno čist ob istočasnem max. up- in downloadanju (prej sem imel občutek, če sem kaj uploadal s hitrostjo 115KB/s, da je telefon čist zatrokiral). Za PSTN odmevanje so mi pa svetovali, naj nesem zamenjat Vood 142. Pa sem šel. Okoli 15:30h.

Dobil sem torej novi Vood 322, to je manjša škatlica samo z dvema analognima vtičnicama. Takoj po priklopu lučka status utripa kot nora, kar pomeni, da se "pogovarja" s svojim strežnikom. Po cca. 5 minutah je vse svetilo kot treba.

Sedaj pa imam problem, da če kličem na to številko, je zasedena. Zakaj, ne vem. Res pa je, da sem, še preden sem nesel zamenjati Vooda, nastavil brezpogojno prevezavo številke na eno mobilno (da smo vseeno dostopni), ko pa sem priklopil ta novi Vood, sem pa želel to prevezavo ukiniti. Takoj po vnosu kode je samo dvakrat zapiskalo (ponavadi se oglasi avtomatski odzivnik, da je bila preusmeritev preklicana) in od takrat naprej je ta števlika zasedena. S telefonom lahko kličem ven, se pravi, da je Vood načeloma pravilno skonfiguriran. Čuden je pa signal, ko dvignem slušalko. Normalno je signal kot zvezen tuuuuuuuu, sedaj pa dela konstantno tut tut (2x na sekundo).

Sem takoj ob 16h klical na podporo in je gospa rekla, da bo dala tehnikom... Hja, upam, da bo jutri zjutraj številka dosegljiva, ker je firma nekako odvisna od nje.

EDIT (17:50h):

Hja, ni delalo. Ker je bilo gledano z njihove strani vse ok. Vood 322 je namreč zmrznil ob vnosu funkcije za brezpogojno preusmeritev in pomagalo je le, da sem jest na gumb resetiral napravico. Tako je bilo:

viewtopic.php?t=1257

Zdej je spet nazaj Vood 142 (po celem dnevu telefonarjenja s T2 in raznih nastavitvah), funkcije delajo; nazaj pa je tudi odmev, katerega sem se hotel znebiti s to menjavo škatel. Še bo neki treba zrihtat, sam ne vem, kaj. :(
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Odgovori