Odhajam iz T-2 - (ne)zadovoljen uporabnik

Splošni pogovori o T-2
bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 22. Mar 2007 ob 18:26

1. Pri meni sploh ni problem elektroinštalacija, saj je bila izpostavljena le kot primer problema VDSL z motnjami iz okolja pri enem od uporabnikov. Več o odzivu na moj prispevek tudi na slo-techu: http://slo-tech.com/script/forum/izpisi ... mesto=6599 ker tudi tam izveste kaj (zelo) koristnega.

2. UPS imam sicer od samega začetka, bil je tudi na predhodni tehnologiji dostopa do interneta, pred uporabo T-2 storitev. Torej lahko prihranite čas z argumentiranjem prisotnosti oz. odsotnosti nihanja napetosti.

3. Ne vem tudi, od kod nekaterim odločnost in vedeževanje, ki govorijo o prehodu iz T-2 na SiOL. V Sloveniji k sreči nimamo le xDSL.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 22. Mar 2007 ob 18:48, skupaj popravljeno 4 krat.

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 22. Mar 2007 ob 18:36

Sem se zdej spomnil ene moje stranke ... mu pridem na inštalacijo, priklopim vse, primem za mrežni kabel (takrat še koaks) in me zruka ke majmuna :shock:

Ma ja ... statika! Hudičevo huda statika! Pridem k sebi, primem spet kabel ... :shock: :shock: :shock: ... aha - ni statika!

Malo pomerim in ugotovim, da ima na vtičnici 220 na zemlji! Pa mi možak lepo razloži, da mu je napeljavo delal brat, ki je pač ugotovil, da gresta rumeno-pisana in unadruga kar skupaj ... hja ... pa je tip lepo ofazil zemljo!

Zanimivo pri vsem je, da je vse delalo (računalnik, printer, skener, ...) samo mrežo med dvema krakoma (enega kjer je ena zemlja bila nula, druga pa faza) je bilo malo :shock: :shock: :shock: napeljat!

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 22. Mar 2007 ob 18:41

Ej - dej dopiši, kdaj boš nehu popravljat post, pa da preberemo samo zadnjo prečiščeno varianto. :roll:

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Odgovor Napisal/-a orbter » 22. Mar 2007 ob 19:53

Vito, temu kar si opisal se pravi ničenje. Ničenje je torej ko povežeš ničlo in zemljo. Ničenje je dandanes obvezno v starejših blokih in hišah, kjer napeljava še ni bila potegnjena v treh žicah ampak samo v dveh. Se pa seveda zgodi - žal precej pogosto, da včasih modra in črna v vtičnici, na drugi strani nista priključene prav ampak ravno obratno - tako dobiš potem zemljo na nulo, če samo prevežeš ne da bi uporabil vsaj "fanezbrifer". Če pa ima kdo to narobe zvezano, se zgodi, da fazenbrifer zagori v obeh luknjah v vtičnici. Večina električnih naprav deluje navidez normalno, nekatere pa včasih nekoliko stresejo uporabnika.
Skupaj Slika
Optika Slika

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 22. Mar 2007 ob 20:06

Phasenprüfer
torej "fazenprifer"

pa brez zamere
Slika
Slika FTTH

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 22. Mar 2007 ob 20:07

Drži. Samo tip je eno vtičnico ničil (povezal ničlo in zemljo) drugo pa recimo temu 'fazil' (povezal fazo in zemljo - pač rumena in še ena druga). In vse je, kot pišeš, navidezno delalo. Do priklopa mreže. :lol:

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 22. Mar 2007 ob 20:09

Do sedaj 4 popravki ... bo kmalu za prebrat?

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Odhajam iz T-2 - (ne)zadovoljen uporabnik

Odgovor Napisal/-a tonimona » 22. Mar 2007 ob 23:08

[quote="bostjank"]
Če v bajti prižgem določeno luč, pa še to ne vedno, mi prekine VDSL.

VDSL deluje bolje v temnih prostorih. :lol:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 23. Mar 2007 ob 01:59

Hmm, tole o ničenju je zanimiv hec. Mi je ravno fotr zadnjikrat razlagal, kako je pri nas v bajti (letnik 1988!) brezveze vse kablovje v 3 žilah vlekel, ker je pol v elektro omarci vrli štromar združil zemljo in nulo. Pa v bistvu ni bilo nobenega razloga verjetno... oz. ni mi čist jasno zakaj... in že razmišljam, da bi naredil doktorat iz tega, ko ravno nisem električar.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 23. Mar 2007 ob 10:10

Tole:
bostjank napisal/-a:1. Pri meni sploh ni problem elektroinštalacija
+ tole:
bostjank napisal/-a:Če v bajti prižgem določeno luč, pa še to ne vedno, mi prekine VDSL.
meni ne gre lih skupaj. Dvomim, da bi takšno enačbo požegnali na slo-tech, če že ravno omenjaš (res ne bom šel tja iskati tvojih postov in debat)

In v tvojem prvem postu tudi nisi napisal, da imaš UPS, zato s(m)o ti svetovali na podlagi informacij, ki si jih napisal.

Mi pa še vedno ni jasno, kaj bi rad dosegel s svojim pisanjem?
Zasejal dvom v vdsl? V T-2?
Debatiral o problematičnih prdcih?
Rešil svoj problem? Najprej ga je treba pravilno diagnosticirati ne pa, da kar počez ropotaš.

:roll:
Slika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 23. Mar 2007 ob 10:29

Bine, napačno sestavljaš svoje enačbe? V prvem prispevku omenjam izkušnjo enega od uporabnikov (glede ugašanja luči) in to sem tudi dodatno pojasnil v drugem prispevku. Lahko še enkrat: meni ne pade VDSL zaradi ugašanja luči.

Ponovno k problemu, od tehnične službe na T-2 (v nadaljevanju so iz HD prevezali tudi na domnevno višjo inštanco) bi pričakoval vse prej kot odziv "nimate napake na liniji, gre za druge vplive, če vam ne deluje, pač pojdite drugam". O tem, da bi se dogovorili za kakšno merjenje (predvidevam, da je Turk glede na občutljivost VDSL svojim zaposlenim nabavil tudi kakšen merilec vplivov elektromagnetnih polj v okolici modema), niti slišati niso hoteli. No, mogoče pa dobronamerno pač dajo vedeti, da se s tem enostavno ne ukvarjajo oz. ne spuščajo v to.

Ponovno k problemu, na prvi pogled neznaten podatek, ampak če linija pade 20.3. ob 18:27 in 22.3. ob 20:21, morda prav to za iztočnico za poskus diagnosticiranja mojega problema. Seveda na T-2 z njihove strani vse storitve v tem času delujejo nemoteno.

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 23. Mar 2007 ob 10:41

Boš ta post tudi friziral?

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 23. Mar 2007 ob 10:47

Vito: ukvarjaj se z odgovarjanjem in po potrebi sprotnim preverjanjem navedenih dejstev. Tudi temeljit nisi, saj nisi opazil, da sem popravil tudi uvodni prispevek. Le kako boš prezaposlen za dajanje tovrstnih komentarjev? No, tudi ti jih lahko (še) popraviš v bolj pametne.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 23. Mar 2007 ob 10:50, skupaj popravljeno 1 krat.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 23. Mar 2007 ob 10:48

Pisal si v prvi osebi (=če v bajti prižgem luč....) in zdaj ti meni povej, kako naj vem(o), da ne govoriš o svoji bajti?

Jaz imam doma T-2 že zelo dolgo (glej v podpisu), v službi leto (in dan), pa vse deluje tako, kot je treba.

Če bi bilo res toliko problemov kar počez, potem T-2 danes zagotovo ne bi imel 33.000 naročnikov (vir: Mag 21.03.2007), ki vdsl uporabljamo, ampak bi še vedno sanjali in čakali na SIOL obljube in plačevali astronomske račune.

Ne trdim in nikoli nisem rekel, da je T-2 brez napak, vendar pa mi gredo dlake pokonci, kadar takšna posploševanja in obtoževanja poslušam in prebiram.
Vem tudi to, da se fantje in dekleta maximalno trudijo, ampak čudežev vsekakor ne zmorejo delati. Kot jih ne zmore nihče.

Pa niti ne bi več nadaljeval s to brezplodno debato. Sam vem, kako je bilo pri meni doma, ko je praktično vsak dan adsl padel... in kako je bilo "zabavno" igrati pink-ponk s klicanjem na 080 8765 (če se prav spomnim), kjer so me preusmerili na 116... in od 116 potem nazaj, itd... itd...
Slika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 23. Mar 2007 ob 10:51

Bine, debatiranje, da nekomu dela, nekomu ne in da večini večinoma deluje brez težav, pa o siolu in tegobah državnega monopolista ni konstruktivna debata v smeri reševanja problema.

In še kako splošne oz. vredne posploševanja so ugotovitve, da je vdsl še kako občutljiv na določene vplive. Vidiš, spremljaj tudi slo-tech, ker ti ne bom sem lepil argumentiranih prispevkov.

O tem, ali se dekleta in fantje resnično trudijo, tudi tokrat ne želim razpravljati v tej temi.

Nenazadnje se lahko dogovorimo, da kakšnih posebnih priporočil, nasvetov in rešitev ne poznamo v mojem primeru na tem forumu in gremo naprej.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 23. Mar 2007 ob 10:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori