Limited or no connectivity

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 10. Okt 2007 ob 01:12

Nekateri routerji imajo po defaultu določen IP kot 192.168.1.254.

Strani, kjer so navedena tovarniško privzeta gesla routerjev:

http://www.routerpasswords.com/index.asp
http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html


Še to. Ničkolikokrat sem že opazil, da je imel uporabnik na računalniku nastavljen statični IP, ker so mu ga tako "po nesreči" pustili na servisu, odkoder se je ravno vrnil. Zatorej, če želiš, da dobi računalnik nastavitve preko T-2 modema ali pa routerja, mora imeti nastavljeno na DHCP (dinamično dodeljevanje IP številk). To pa se nastavi takole:

Start / (Nastavitve) / Nadzorna plošča / Omrežne povezave / desni klik miške na Local area connection in izberi Lastnosti / na seznamu izberi Internet Protocol (TCP/IP) / Lastnosti / izberi možnosti Samodejno pridobi IP naslov in Samodejno pridobi naslov DNS strežnika / V redu / V redu.


P.S.: NoName, vidim, da si prec zagrabil varianto s PayPalom. :)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

freakman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: use

Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a freakman » 10. Okt 2007 ob 21:50

No naredil sem tako kot ste rekli.od vdsl modema sm povezal 1 vrata z routarjem,druga vrata na modemu sm zapolnil z IPtelefonom, tretja vrata sm pustu prazna na modem,cetrta vrata pa za tv. use dela ok razn neta. na netu je preko wirelessa lahko samo eden.le-ta ima ip naslov 89.212.X.Y. ko sem se s svojim laptopom povezal na omrezje mi je dodelil 192.168.1.3 ip addres in seveda net ne deluje. nastavil sm na avtomatko podeljevanje ip-jev (tm na dhcp). potem sem kabel iz 2 vhoda routaraj povezal z pc-jem in tudi tram mi je dal naslov 192.168.1.2 in seveda net tudi ni deloval.

Kaj sedaj??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a NoName » 10. Okt 2007 ob 22:11

kot sem napisal v prejsnjem postu...
povej proizvajalca in model routerja, pa po moznosti prilozi sledece output sledecih ukazov, ki jih zazenes v konzoli (Start > Zazeni/Run > cmd)
ipconfig
route print
prav tako bi bilo zelo dobro, ce poslikas kak si ti to priklopil.. zanima me predvsem zadnja stran routerja (tam k so kabli)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 10. Okt 2007 ob 23:13

si modem vklopil na wan port na router-ju in ga skonfiguriral za dhcp? Namreč tole mi zgleda kot da si modem vklopil v lan port na routerju...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 10. Okt 2007 ob 23:59

Jest imam pa občutek, da ti sploh ne veš, da je treba router še posebej nastaviti in da ni dovolj, da samo kable pravilno zvežeš. Kot je NoName povedal, model routerja napiš in kaj si kej nastavil not.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

freakman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: use

Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a freakman » 11. Okt 2007 ob 12:23

Router je skonfigureran in nism samo kable not usteku. ja res pa je da sm modem usteku v lan (tm k so 4 skupi sm v enga izmed tistih usteku not) mogoce bi pa mogu ustekat v tist k je zravn pa je nekak ˝sam˝. nad njem pise internet na unimi 4 pa nc ne pise.

prec k pridm dam bom probi.hvala za nasvete.

btw:router je linksys WRT54GS

Slika -evo tko nekak zgleda

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a PaJo » 11. Okt 2007 ob 14:21

Takšna vezava ti zagotovo ne bo delovala, vsaj ne za večjo količino PC-jev in WLAN odjemalce.
Iz modema do routerja mora it kabel v WAN port, kjer WAN port nastavi na nastavitve od T2 in na routerju vklopi DHCP server, ta ti bo potem vsem mašinam na routerju dodeljeval lokalne ip-je in vsem mašinam serviral internet, potem bi moralo delovati povsod in noben od mašin ne sme dobiti zunanjega T2 ip-ja, tega lahko dobi samo router na WAN portu.
Tako ti mora delovati 100%.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 11. Okt 2007 ob 14:23

Mislim da moraš povezat iz modema v WAN port ne v lan1,ker ti drugače router deluje ko swich.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 11. Okt 2007 ob 16:58

Tako je, tisti "sam" vhod na routerju je WAN, ki je namenjen priklopu modema, se pravi dohodna internet povezava, ki jo router potem "razpošilja" naokoli do računalnikov preko tistih 4 LAN vhodov in pa wirelessa. V navodilih od routerja imaš verjetno jasno napisano, kaj se kam vtakne. ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

freakman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: use

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a freakman » 11. Okt 2007 ob 18:33

No ja, sedaj sem vklopil v WAN in mi cisto noben komp ne dela! potem sem spet vklopil v lan 1 in mi delajo 3 kompi od 4-ih. je pa res da glede na to da imam router od linksysa in pa na dveh kompih pci wireless adapter tudi od linksysa in tam deluje, v 3 kompu imam integrirano wireless karico, v 4 kompu pa imam od netgarja (PCMICA) in na tem kompu mi ne dela. napise mi ip addres 169.254.21.175 potem subnet mask 255.255.0.0, default gateway pa nc ne napise.

kako bi pa lahk to popravu?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 11. Okt 2007 ob 21:27

No vidiš, potem pač nimaš pravilno nastavljenega routerja. Če se ne motim, ima Linksys priložen en priročen CD, ki te s pomočjo čarovnika vodi po nastavitvah. Poizkusi.

Hec je v tem, če priklopiš modem v enega od 4 lan portov, ti router deluje kot switch. V takem primeru imaš lahko priklopljena samo dva računalnika, ker ti T-2 dodeli samo dve (DHCP) IP številki. Tako ti tista dva laptopa dobita T-2 številki in internet dela, preostalima dvema se pa IP številke ne dodeli in zato XPji dodelijo tisto 169.254...
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Okt 2007 ob 21:50

freakman... dej si ti lepo preber se enkrat kaj sm napisal..
kolkr sm vidu iz tvojih postov mors narest sledece:
- najprej ne jamrat da ti ne dela, ker tak ne pridemo nikamor
- pravilno mors nastavit router (http://admin:admin@192.168.1.1/) pa preveri, ce je nastavljen na DHCP
- potem VSE RACUNALNIKE, KJER TI INTERNET DELA izklopis tako, da v konzolo (start>run>cmd) najprej napises ipconfig /release, nato odklopis kabl iz LAN1 porta na routerju ter ga priklopis v WAN na routerju!
- potem na vseh racunalnikih napises v konzolo ipconfig /renew in ce je kej pravice na tem svetu (pa ce nis biu 'pametn' pa disejblal dhcp server na routerju - kar vidis ze na prvi strani administracije routerja) se ti dodeli ip na subnetu 192.168.1.0/24
na koncu preventivno restartaj router ter na spletni strani http://admin:admin@192.168.1.1/ preveri, ce je bil dodeljen ip preko dhcpja.

ce bos SE VEDNO imel tezave, pa ce si kje med celjem in ljubljano, se lahko magar js pr teb oglasim pa ti to porihtam, ampak samo jutri kr grem slucajno na t2 :twisted:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a borutz » 11. Okt 2007 ob 22:13

na koncu pa še password menjaj :razz:
Slika

freakman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: use

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a freakman » 14. Okt 2007 ob 22:32

No zdej sm su po tvojih navodili oz. sm su se enkrat skonfigurerat router in zdej dam tm da mi dodeljuje naslov preko dhcp in me vprasa za domeno pa host name se mi zdi pa ne vem kaj notr utipkat, zato sm pustu prazno in su naprej. ko sm nastavu se wireless varnost me je hotel povezat na net pol je pa napisu da me ne more povezat oz. nj izkljucm kabl iz wan porta pa se enkrat uklucm. sm tko naredu ampak useen ni delal. sicer mi je dal naslove 192.1681.1.10X ampak na net se zmer ne morm.

btw: ze prj je bil router nastavlen na dhcp pridobivanje nalovov.

tnx za odgovore.

tripZ
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2007 ob 16:22
T-2: Že imam
Paket: Tv+Internet 20/4 + Telefonija
Kraj: Tolmin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a tripZ » 16. Okt 2007 ob 16:50

najveckrat je problem v nastavitvah mrežne kartice.
imate tri nastavitve, katere lahko spreminjate in poskusate dokler ne zadeva deluje:

1. TCP/IP (dinamicni IP) Nastavite vse nastavitve na avtomatsko (Staticni IP) vpisete prevzet prehod masko omrezja Oba DNSja ter vas IP ki ga dobite na helpdesku
2. Full duplex oz. Half duplex: imel sem primere ki so se resili z temi nastavitvami. do njih pridete takole
Kliknete lastnosti na Local Area Connection -> nato kliknete Configure oz. nastavi na Zavihku General oz. Splosno. Nato Zavihek Advanced / Napredno
Spodaj imate Link speed/Duplex mode tukaj se pozabavate med možnostima 10Mbit/Half duplex in 10Mbit/Full duplex
3. Authentication: prav tako lastnosti na Local area connection, Zavihek authentication, In spodaj vam pise EAP type: moznosti imate
- smart card
-md5 challenge
-Protected EAP
Tukaj je moznost samo med smart cardom in md5 challenge.

To je nekaj osnovnih pravil, za probat preden klicete tehnicno pomoč, razen pri prvi opciji s staticnim ipjem.
Slika

Odgovori