Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 14. Jan 2008 ob 15:28

dražja,... več elektrike porabi... težja,...

vzami LCD... full hd... in to je to... če priklopiš gor komp... potem je super...


no še 1x.. kaj si se odloču glede ozvočenja?
LP
D-Guard

djz3l3
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 26. Dec 2007 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 20/2 + 2×IP TV + IP TEL

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a djz3l3 » 14. Jan 2008 ob 15:58

hm nc se :D za logitech vem da so dobri obcutil na lastni kozi ampak se mi zdi prevec drago za druzinsko uporabo.kajti tastari niti nevem kok nebi sploh mel na glas jest pa se v tistem prostoru tudi bolj man zadrzujem :D ker imam v svoji sobi vse potrebno :D glede na to da imam pod posteljo ojačevalc martinz 4×50 Rms na 16 ohmi bi sam zvocnike kupu ene 4-8 ohme in bi dubu na zvocnik vec k 100W rms vn kar je za hiso uporabo vec kot prevec
Slika

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a music95 » 14. Jan 2008 ob 16:13

Ja pr full HD je slika za dol past sam če je HD ready je tut cool.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 14. Jan 2008 ob 16:47

ja samo ni bistvene razlike med med HD r. in full v ceni...

kar se pa tiče zvočnikov.. ja tisti od G. imajo zelo veliko pomankljivost... bas začne kr neki piskat sčasoma in nimajo digitalnih vhodov za DD in t DTS oz pač sploh za 5.1 zvok... tako da... ne vem... verjemi da za to ceno ne dobiš skoraj nič boljšega z temi karakteristikami... :) tako da ,.. jaz dam raje mal več.. pa lahko poslušam potiho in je še vedno zelo dinamično.. in lahko priklopim gor svega i svačega... in če poslušam ful na glas mam še vedno kristalen zvok brez popačenja.. pri G.. pa tega ni :(... zato so tudi hitro romali iz fleta... bas pa v smeti.. ker je šel komplet mahanizem v k... in še brnel je full in v glavnem vse narobe... vem da da so jih full vračali... tako da jaz jih ne priporočam.... po lastnih izkušnjah in po slišanju drugih ki so jih imeli...
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a tonimona » 14. Jan 2008 ob 17:21

dguard napisal/-a:dražja,... več elektrike porabi... težja,...

vzami LCD... full hd... in to je to... če priklopiš gor komp... potem je super...

no še 1x.. kaj si se odloču glede ozvočenja?
Plazme so cenejše. Full HD oz. HD Ready ni bilo odgovora na prvo vprašanje.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 14. Jan 2008 ob 17:36

ja no.. dražja cenejša spet odvisno kaj vzemaš.. no.. kakor koli...
LP
D-Guard

poiuztrewq

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 14. Jan 2008 ob 23:52

Danes sem videl v LeClerc katalogu za 969 € LGjev LCD TV, ki je full HD.

Diagonala mislim da 37, ampak nisem zihr.

LPD

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 15. Jan 2008 ob 00:29

če je full hd je ziher 37"
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
kolja1
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Maj 2006 ob 20:07
T-2: Že imam
Paket: 2x TV + 1/1
Kraj: Moja dežela

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a kolja1 » 15. Jan 2008 ob 08:06

djz3l3 napisal/-a:Zdravo zanima me kateri tv sprejemnik naj vzamem hd ready ali full hd.Doma imamo ip tv (From t-2)!Ali se splača vzeti sploh Full hd tv?Enkran ki bi me zanimal je 82cm sepravi 32 inc.Ali je sploh full hd v taki velikosti ali so samo večji.Kakšna bi bila slika npr med hd ready in full hd recimo na pop tv-ju ozrimo navadnih analognih signalov ki jih dobim preko t-2.
Ima gdo kakšne slike kasna je bistvena razlika med 720p in 1080p?
Skratka če lahko gdo malo bolj podrobno razlozi in pove kaj se bolj splaca uzet?

Če sem iskren se ti ne splača nič vzet!! 32??? ?? To je malce večji monitor! :)
Prvo kot prvo je pomenmbna razdalja do TV-ja !! To moraš izmeriti drugače ti bo fotr sam težil kakšen jajc od tv-ja si kupu ,same kocke, pa meglena slika itd... LG je o.k. sam to ni to!! Je pač druga klasa tv-ja :D !!Se opravičujem vsem lastnikom tko pač je!!
Kolkr dnarja tolk muzike!! Resnično ti priporočam ne preveč šparat pri nakupu!!

djz3l3
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 26. Dec 2007 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 20/2 + 2×IP TV + IP TEL

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a djz3l3 » 15. Jan 2008 ob 09:17

@kolja1
ja razdalja bo 2-3 metra odvisn ke bos sedev :P ja v leclercu majo pa lg 37 pa je okol 970€.Jah slisu sm da ma pioneer ta trenutek dalec najbolse tvje z najbolso sliko, kontrastom itd.. sej to bo pomojem najbol premisljen nakup v lajfu:D
Slika

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 15. Jan 2008 ob 10:00

vse je odvisno kolko si lahko privoščiš,... če bi mel dnar ziher nebi razmišljal kaj bi vzel.. in bi šel po LEWE za 5000€ ki je petarda od LCD-ja.. sem jo vidu... pa tudi kakega 47" philipsa ful ambilight se nebi branu.. itd... samo pač eni nimamo tok kaj ne:) in vzamemo kar nam je na dosegu...

tako da če maš na razpolago več,.. potem kar vzami kaj boljšega hvala bogu :)
LP
D-Guard

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a buhica » 15. Jan 2008 ob 10:32

dguard: Sicer je mogoče malo off topic ampak vseeno. Domnevam, da imaš zvočnike Logitech Z-5500, ki si jih predlagal. Iščem rešitev za T-2 IPTV in HTPC in so verjetno tile trenutno glede na ne preveč veliko dnevno sobo best-buy. Zanima me samo dolžina priloženega kablovja, predvsem me muči serial kabel od subwooferja do kontrolne enote, katerega se naj ne bi dalo podaljšati. S kakšnimi konektorji so priključeni zvočniki ?

Vnaprej hvala vsem, ki imate zvočniški sistem doma, za vaše morebitne odgovore... ;-)
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

Uporabniški avatar
kolja1
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Maj 2006 ob 20:07
T-2: Že imam
Paket: 2x TV + 1/1
Kraj: Moja dežela

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a kolja1 » 15. Jan 2008 ob 10:35

Da malo pojasnim da ne boš mislu da govorim v tri dni!! T-2 in 40" LCDTV -- razdalja 3,2 povprečje!! Če imaš rez razdaljo manj kot 3 m potem ni druge kot 37" vendar filling ne bo glih auu. Še nekaj!! Slovenski program je poden kvaliteta razen občasno POP in SLO (recimo 24ur in dnevnik-- pri meni zelo lepa slika). Skoraj vsi aktualni tuji programi pa je slika toliko kvalitetna da jo lahko gledam tudi z razdalje 2 m in ni videti artefaktov v sami sliki.. (kock, mosqitu efekt, zameglenost, itd..) tako da je vseeno za premislit če mogoče ne bi s tem ko mi malce prestavil sedežna in dal LCDTV na steno dobil še dodatnega 0,5 m in si omislil 40" LCDTV.. ker je res to ne kupuješ za leto ali dve tako da je vsak € lahko vržen vstran če ne boš užival v gledanju tv-ja ampak ga boš samo imel ;-)

kar se pa tiče denarja pa....

Lahko kupiš recimo avto za 1000 € in se voziš z njim 2 leti in šparaš za novga... Ali pa vzameš kredit na 2 leti + 1000€ !!
Razlika je da se boš vozil 2 leti mnogo udobneje in vsaj približno tako kot si si zaželel in po 2 letih boš še imel avto , ki bodo vsaj neki vreden!! Isto ti je z LCD in tv -jem!! Raje vzemi kredit in si omisli FULLhd in 100HZ(razlika je očitna in vedno bolj bo)

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a dguard » 15. Jan 2008 ob 11:18

buhica napisal/-a:dguard: Sicer je mogoče malo off topic ampak vseeno. Domnevam, da imaš zvočnike Logitech Z-5500, ki si jih predlagal. Iščem rešitev za T-2 IPTV in HTPC in so verjetno tile trenutno glede na ne preveč veliko dnevno sobo best-buy. Zanima me samo dolžina priloženega kablovja, predvsem me muči serial kabel od subwooferja do kontrolne enote, katerega se naj ne bi dalo podaljšati. S kakšnimi konektorji so priključeni zvočniki ?

Vnaprej hvala vsem, ki imate zvočniški sistem doma, za vaše morebitne odgovore... ;-)


Kontrolna enota ima cc 2m ne morem ti točno zmerit ker mam položene kable za omaro... je pa cc 2m.
Zvočniki gredo preko navadnih kablov za zvočnike se pravi ti priporočam da greš v trg. in si kupiš malo boljše kable za zvočnike, saj zraven dobiš tiste navadne tanke črno-bele, če vzameš malenkost debelejše kable bo tudi zvok lepši,... pazit moraš le to da imata sprednja dva enako dolg kabel levi in desni, ter zadnje dva tudi enako dolg kabel... če te kaj bolj konkretno zanima okoli tega me kar na privat prašaj,...
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Kateri Tv Sprejemnik hd ready ali Full HD

Odgovor Napisal/-a lazyass » 15. Jan 2008 ob 11:23

Tole z enako dolgimi kabli je kvaka ;)
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Odgovori