[Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Dec 2008 ob 14:05

update:

28.10 sem potem le dobil opremo in tudi priključili so mi jo. Seveda je "napako" prijavil MM. Presenečenje pride s položnico, ko je za priključek TV obračunano 0,4 meseca, za naročnino pa 0,1. (Oboje sem imel 3 dni) Zneski so seveda minimalni ampak reklamiram, predvsem z željo da mi objasnijo kako so prišli do 0,4 meseca. Seveda mi samo brez mu odštejejo tista slaba 2 €.

Potem je tu zgodba s kockanjem

Torej na 1,7km zračne se moram očitno sprijaznit s kockanjem in prekinjanjem na vseh programih, v vseh delih dneva..

Čakam na T3 in Vdsl3+++

Sanjam o optiki
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

ABS
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + TV + TEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a ABS » 29. Dec 2008 ob 14:31

sanja kekoke o koruzi, ko koruze nema :hudicek:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2008 ob 14:31

kekoke napisal/-a:update:

28.10 sem potem le dobil opremo in tudi priključili so mi jo. Seveda je "napako" prijavil MM. Presenečenje pride s položnico, ko je za priključek TV obračunano 0,4 meseca, za naročnino pa 0,1. (Oboje sem imel 3 dni) Zneski so seveda minimalni ampak reklamiram, predvsem z željo da mi objasnijo kako so prišli do 0,4 meseca. Seveda mi samo brez mu odštejejo tista slaba 2 €.

Potem je tu zgodba s kockanjem

Torej na 1,7km zračne se moram očitno sprijaznit s kockanjem in prekinjanjem na vseh programih, v vseh delih dneva..

Čakam na T3 in Vdsl3+++

Sanjam o optiki
A je že bil monter pri tebi in zmeril linijo?
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Dec 2008 ob 14:39

Ja tatretji "monter" ki mi je bil dodeljen in prvi ki se me je usmilil poklicati je vse "zmeril s centrale, kar je isto kot če bi pri meni" Pri meni ni bilo nikogar.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2008 ob 14:48

Daj mi številko priključka na Zasebna.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Dec 2008 ob 15:06

To torej pomeni, da moram ne gleda kaj mi natvezi, ko me pokliče zahtevat, da pride zmert k meni? Se s tem res da kej uredit?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Dec 2008 ob 15:18

ja pogledat bi mogel tudi linijo samo ne samo meritve, v vsakem primeru more prit tudi do tebe

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Jan 2009 ob 11:24

tokrat začuda tudi po NNjevem posredovanju ni glasu s T-2

Bom pa zabeležil eno opažanje v zvezi s kockanjem. V dneh pred novim letom je kockanje postajalo zmeraj bolj moteče, nekateri progami so postali v večernih urah popolnoma negledljivi, ni bilo več tok vrtečih krogcev ampak zatikanje slike in zvoka s kockanjem vsakih par sekund. Poleg darovanja bogu kockanja smo začel tud izklapljat motorolo, modem ampak brez izboljšav. Na silvestrovo sem pa mogu izklopt modem, ker sem menju razdelilc za elektriko in trala. Takoj smo opazl da se programi hitrje menjajo (tist krogec se nikol ne pojav) in tudi kockanja/ zatikanja potem kake 2 dni skoraj nismo opazil, mam pa občutek da ga je spet vedno več. Kot dober indikator razpoloženosti boga kockanja se je izkazal NG Wild, če je dobre volje lahko gledaš tudi 2 minuti preden zakocka (in ko zakocka kocka ornk), v slabih časih začne kockat v nekaj sekundah. Trenutno smo tm, pri 30 sekundah. Zdej ne vem, ma kdo kake numerološke izračune kdaj je treba resetirat modem, da bo šlo na boljš in ne na slabš? Loh dam datum priklopa in številko priključka na zasebno ;)

Kar se tiče interne inštalacije, UTP (25m) od modema do motorole gre res mimo hišne električne omarice, ampak se kockanje pojavlja tud na računalniku, ki je na 2m kabla od modema, res pa je tudi, da je tam manj moteče, ker se nikoli ne zatakne cela slika z zvokom ampak sam par kockic, ki hitro zginejo, sam to je verjetno posledica različne interpretacije motenj s strani različnih procesorjev, ali pač ne?

Še ena, meni ne prav razumljiva zadeva, ne glede na to kok stabo stanje je na TVju, še nisem videl kock (al pa drugih napak) na Melody Zen HD na računalniku.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jan 2009 ob 12:24

Problem je (lahko) samo v kablu DO modema, ne od modema do naprej.
Napiši mi številko priključk na Zasebna...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Jan 2009 ob 14:02

A spet? ;)
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Jan 2009 ob 11:47

od prijave 29.12 se še vedno ni zgodilo nič, verjetno so me spet zaključili. Pri meni pa še vedno krogci in kocke (u bistvu vrteči kolobar in skakojoči kvadrati) spremenjlive frekvence in jakosti. Od prve prijave približno 2 meseca.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 25. Jan 2009 ob 09:35

[Imam] trojčka (kvadratki, zelenje, kolobar) in razmišljam še o SIM (sočutju iznajdljivega monterja)
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 1. Feb 2009 ob 09:12

[Update]
27.1. NN še enkrat "urgira", 30.1. me pokliče monter, da je v bližini in lahko pride če sem doma, seveda me ni in si vzame nekaj časa da mi (spet) razloži da na taki oddaljenoisti so motnje pač normalne, da ma on doma motnje na 1200m itd, ampak se ne pustim, ugotoviva da je že bil pri meni (prinesel STB) in ob tem tudi videl situacijo s kabli (zadeve so bile porihtane že prej, da se je modem sploh povezal). Pove (spet) da je linijo zmeril iz smeri centrale in da je vse OK. Pol začne govort da mam SNR 6 in da bi mogu bit 10 za tv ampak se še ne dam, ga nahecam da pride zmert še iz omarce, pol zvem da je iz centrale SNR 12,2/7,6 iz omarce pa 12,9/9,6. Vprašam če bi bilo kaj bolje, če bi dal modem bližje omarce in potem se razgovori, da je on iz centrale zmeril linijo do omarce in je bla kul, pa da bo pri takem SNR verjetno še vedno kockal, pa pol ne vem zakaj vmeša še napake na satelitih ob slabem vremenu, pa mu jaz povem da me mot predvsem vrteč krogec, pol ga pa jaz razumem kot da to je pa skor čist druga zadeva, da to pa se pojavlja zarad "padanja povezave" pa da imam CRC 1300 in da se to padanje pojavlja zaradi stika UTP/UTP na podstrehi in vtičnici pred modemom. Nekak sam potem zaključim, da potem bi moralo biti pa mnogo bolje, če jaz mal na novo hišo zvrtam in kable povlečem (na konc bi bilo 3m kabla iz omarce direkt v modem). Prov zlo me pri tem ne vzpodbuja, bo pa prišel zvezat, ko bom mel pripravljen.
Se zavedam da je DSL zelo nepredvidljiva tehnologija in da v teoriji bi moglo biti bolše z manj kabla/stikov in da noben ne more dat definitivnih odgovorov preden se ne poizkusi in se bom verjetno v vsakem primeru odločil poizkusiti ampak me vseen zanima, če sem prov razumu monterja, da načeloma nekako tkole drži:

Večja razdalja, nižji SNR več kockic ter

več stikov, več CRCjev, več vrtečega krogca?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 1. Feb 2009 ob 22:21

A se ne meri vedno od mesta meritve (=centrala) do mesta kjer je linija zaključena (=modem) ?

Kako je on izmeril linijo samo do omarice, a jo je prekinil in vmes impedančno zaključu? :)

Kakorkoli, je omarica dovolj velika, da bi vanjo lahko spravil modem in če je seveda vsebina omarice zaščitena pred vodo, si do omarice spelji elektriko (za modem) in dva UTPja (za TV in za PC). Nato tja postavi modem, monter pa naj ti kabel za modem skrajša na 10cm in na eni strani pusti RJ11 konektor, drugo stran pa naj ti nacini na telefonsko parico ter obleče v termoskrčljivo cev. Slabost te variante je, da boš moral za reset modema klicat na HD2, ker ti ne bo fizično dostopen, niti ne boš videl LED za indikacijo.

Če pa je omarica majhna in neprimerna za gostovanje modema, si do nje povleči FTP kabel, v omarici naj ti ga monter nacini na linijo (plus zaščita s cevkami, blabla), na drugi pa naj ti scrimpa gor RJ11 konektor, ki ga vtakneš direkt v modem. Slabost te izvedbe je pa, da bo linija nekoliko daljša, vendar ne bi smelo bit drastično slabše od prve predlagane variante.

Ko bo to urejeno, naj monter izmeri. Poročaj kako se je obneslo

LPd

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Feb 2009 ob 06:40

boš moral za reset modema klicat na HD2
Mislim, no! Najbolje bo, če bo klical elektro, da njemu na čast ustavijo elektrarno, da se mu bo modem resetiral! :nevem:
Če pa tega ne bo tega vezal preko kakšnega stikala, vtičnice, varovalke... mu pa še vedno ostane opcija, da odklopi pancerke! :hudicek: (malo heca :) )

Druga varianta, da se napelje nov (UTP, FTP) kabel od omarice do stanovanja, je za uporabnika vsekakor najboljša rešitev. Naj modem crkne ali pa napajalnik ali pa je težava na liniji, moraš prec nekoga klicat, da sploh lahko diagnosticiraš težavo... razen, če nisi toliko korajžen in si upaš sam odpreti Telekomovo omarico in stikati po njej.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori