Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Vse o T-2 IP televiziji
repTiL
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Mar 2007 ob 23:24
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Lucija

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a repTiL » 23. Jan 2009 ob 23:38

POZDRAVLJENI !!
tudi moj problem je podoben da po določenem času mi dalinjec ne dela več od motorola 1910 vezane prek hdmi kabla, to pa se zgodi da npr. gledam tv določen čas karkoli obrnem na kanal 12 13 ki mam play tv in mi razen za izklop in ponovni vklop motorole druge tipke ne delujejo čeprav na motoroli lučka utrpni z rdeče v zeleno če pritiskam ostale tipke ne ostane drugega kot da izklopim in vklopim spet motorolo... kaj bi bilo narobe to se mi je začelo dogajat po cirka 3 mesecih od kar mam motorolo. pred njo nimam ničsesar stekla razen pod njo je divx player oz. hišni kino ki pa ni sinhorniziran z motorolino telekomando ter je zmeraj v standby, sem probal izklopit jo pa priklopit po 15 minutah ne pomaga, tudi če je hišni kino iz el. izklopljen se to dogaja???? bi vedel kdo ali je najbolje da nesem motorolo v KP da mi dajo drugo

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a alamar » 24. Jan 2009 ob 12:36

Meni je 1510 delal podobne probleme, dokler ni po par mesecih daljinec čisto odpovedal. Sem še zamenjat v poslovalnico komplet vmesnik z daljincem in od takrat dela brez problemov. Mislim, da prihaja do napak zaradi "cenenosti" samega vmesnika. Pač potrošna roba. :blbl:

Macaly
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Dec 2008 ob 08:17
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a Macaly » 10. Feb 2009 ob 13:51

Motorolinem daljincu največ problemov delajo novejši LCD/Plazma TV-ji in sicer funkcija, ki omogoča avtomatsko kontrolo svetlobe t.i. "light sensor" različni proizvajalci drugače navajajo to opcijo, vsekakor pa jo velja poiskati v nastavitvah TV-ja in izklopiti - sliko se da ustrezno nastaviti tudi brez vklopljene omenjene funcije ... in potem bi moral daljinec delati kot mora - iz vseh kotov in strani ... :plosk:

Uporabniški avatar
bushi
Faca
Prispevkov: 103
Pridružen: 4. Okt 2007 ob 19:57
T-2: Že imam
Paket: VDSL (4/1)+TV+Telefon

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a bushi » 12. Feb 2009 ob 19:19

Kaj pa to.. :)
V dnevni sobi, smo menjali žarnice. Zamenjali smo vse 8 navadnih žarnic z nekimi kao mlečnimi varčnimi. Ko je luč prižgana Lovi motorola samo 2m od STB-ja, ko pa ugasnem luč, pa lahko z dalnjincom po dnevi sobi gor pa dol hodim in se programi menjujejo.

Krneki! :D
Slika FTTH (100/10) + 6x TV + Telefon

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Feb 2009 ob 19:23

ne se čudit, če bodo "varčne" žarnice začele preklapljati motorolo. Emisijski spektri tega sranja so loh svašta.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
bushi
Faca
Prispevkov: 103
Pridružen: 4. Okt 2007 ob 19:57
T-2: Že imam
Paket: VDSL (4/1)+TV+Telefon

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a bushi » 12. Feb 2009 ob 19:24

Ja, se je že zgodilo, da se je kar sama od sebe ugasnila. Spooky.
Slika FTTH (100/10) + 6x TV + Telefon

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 13. Feb 2009 ob 09:00

Vedno več teh žarnic se pojavlja, ki oddajajo močno v IR spekter. Sem imel primer ko, SAT sprejemnika niso mogli preklapljat samo "zvečer". Kriva je bila neka čudna flurescentka.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Čuden problem z motorolo (nesprejemanje daljinca)

Odgovor Napisal/-a peroa » 13. Feb 2009 ob 09:11

Macaly napisal/-a:Motorolinem daljincu največ problemov delajo novejši LCD/Plazma TV-ji in sicer funkcija, ki omogoča avtomatsko kontrolo svetlobe t.i. "light sensor" različni proizvajalci drugače navajajo to opcijo, vsekakor pa jo velja poiskati v nastavitvah TV-ja in izklopiti - sliko se da ustrezno nastaviti tudi brez vklopljene omenjene funcije ... in potem bi moral daljinec delati kot mora - iz vseh kotov in strani ... :plosk:
Pri meni ta funkcija nekako ne vpliva na motorolo. Sem jo imel vklopljeno in izlopljeno.
Definitivno jo pa moti TV, ker imam LCD na gibljivi roki na steni, in če TV obrnem vstran vse dela normalno.
Je pa hec, da 80 % časa tudi dela normalno, če je TV na svojem običajnem položaju, se pravi nad motorolo.
Ampak včasih jo pa prime in zaboga ne prestavlja.
Sem pa ugotovil eno foro, če stojim pod določenim kotom ob strani vedno vse normalno dela in potem, ko grem spet nazaj naravnost pred TV dela naprej vse normalno.

A se slučajno ta IR sprejemnik skoz samodejno kalibrira al kaj, ker druge razlage zato nimam.


Čudi me pa, kako da 1510-ka ni mela teh problemov.
Slika

Everybody lies!

Odgovori