Snemanje v zgodovino

Vse o T-2 IP televiziji
B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 19. Nov 2008 ob 19:41

Navadni Nimda napisal/-a:Če bi mi snemali
Torej ker vi niste snemali ampak so ljudje snemali v lastni privat prostor... :beri: (saj ga plačujemo, torej je to "kao" naš privat disk)

...in so ti ljudje potem dali svoj privatni že zasedeni prostor na voljo drugim na razpolago (npr zato, da sebi omogočijo recipročna dejanja)... :beri:

...in so drugi ljudje iz privatnega prostora uporabnika prenesli vsebino kot če bi jo gledali uporabniki istega gospodinjstva... :hmm:


V tem pogledu postane T-2 vmesnik na STBju samo nek "torrent tracker" za videoposnetke kar je tudi če bi bil pravi tracker še vedno nekje v sivi legalnosti.


Ziher je kaka finta, ki tak sharing (gledano iz pravnega vidika) dovoli da se vsebina shara med uporabniki "mimo" podjetja T-2. :namrec:
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 19. Nov 2008 ob 22:54

Ideja res ni slaba, ampak kolikor jaz razumem ta snemalnik, gre za snemanje za lastne potrebe in lastno uporabo. Če bi pa dal posnetek "v uporabo" vsem drugim naročnikom, pa to ni več lastna uporaba in smo že lahko v pravnem haklcu.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a music95 » 20. Nov 2008 ob 19:58

Ideja se meni ne sploh ne zdi slaba, saj bi konec koncev res lahko bila rubrika za izmenjevanje posnetkov. Lahko bi bila kot nekakšen TV sporded, (videoteka), poiskal bi program, datum in čas, in če bi ta posnetek obstajal, bi ga lahko gledal. Sicer pa tudi nebi t-2 pobralo, če bi snemali znane TV programe (npr., POP, SLO, Kanal A, NAtional, Discovery) uglavnem take kanale, ki imajo gledanost, nato pa bi te posnete vsebine 1 teden (ali vsaj 5 dni) obdržali v njihovem sistemu, self service bi laufal, kdor bi hotel, bi si posnetek potegnil, po enem tednu se bi v njihovi shemi zbrisal, medtem ko bi v uporabnikovi ostal...

Ideja res ni slaba vendar kaj takega verjetno ne bomo dočakali...
Slika<-- Čakal 60 dni.

bradek

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a bradek » 20. Nov 2008 ob 20:05

Saj je NN jasno povedal da na to, kar sedaj opisujes music95, produkcijske hise gledajo kot na nudenje storitve video on demand z njihovimi vsebinami in tega ne pustijo. Tiste hise, ki pa pustijo, pa zahtevajo visoke naročnine.

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 21. Nov 2008 ob 08:11

Mislim, da nekateri s tem ''snemanjem v zgodovino'' dajete utopične in neuresničljive predloge, ki jih T2 ne more izpolniti. Jaz sem čisto zadovoljen s tem, da smo dobili snemalnik in da lahko snemamo vse programe za lastno uporabo.

Od T2 pa v prihodnosti pričakujem:
1.)da bodo povsem odpravili vse hrošče na snemalniku in da bo le ta delal 100% zanesljivo.

2.)da bodo v prihodnosti prilagajali cene zakupljenega prostora za snemanje v dobro uporabnikov. Cena za gigabajt trdega diska stalno hitro pada, zato pričakujem, da se bo T2 temu prilagajal in nam v bližnji prihodnosti za isto ceno dal na razpolago več prostora za snemanje.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1219
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Snemanje v zgodovino

Odgovor Napisal/-a mahi » 21. Nov 2008 ob 08:18

Sam bi pa pri snemalniku dodal možnost brisanja posnetkov tudi iz drugih profilov magari preko servisnih strani in upravljanje s snemalnikom, To bi zgledalo tako, da bi nadoločeni TV blokiral uporabo snemalnika in videoteke.
Slika

Odgovori