Primerjava T2 vs ostali !

Vse o T-2 internetu
weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a weby » 8. Feb 2009 ob 02:11

Prej:
SiOL, 1mbps/256kbps, telefon preko telekoma, ne siola ...
Internet je bil počasen (glede na hitrost res hiter niti ni mogu bit), več al manj je delu še počasnej kot bi mogu ... Poleg tega je velikrat naključno internet vn vrglo za kako minuto, ponavadi čez dan, ob igranju kakega online špila :roll:
Oddaljenost od centrale je kakih 500m.
Cena je bla 6600 oz. neki tazga - v SITih, seveda.

Potem (zdej):
T-2, najprej eno leto 10/2, od znižanja cen 20/4, telefon preko T2-ja s tisto škatlo, ker nismo šli na IP telefonijo, 1x IPTV
Internet dela kot je treba, izpadi se malkrat zgodijo, če pa se, se pa ponavadi bolj zvečer, tko da ni frke. TV dela kot je treba, kockanje se zgodi enkrat na pol leta, pa še to ni nujno! Telefonija je tudi v redu in nimamo nobenih problemov.
Oddaljenost je isto kot pri Siolu - kakih 500m.
Cena je okoli 60€ mesečno, res da približno polovico več kot na Siolu, ampak je tu še hitrejši internet in pa IPTV in pa telefonija vse v enem, sploh pa se čist splača!

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 9. Feb 2009 ob 21:17

Prej:

ISDN-drag kot žafran, na koncu pa sem jim še plačala dobrih starih 64 jurjov, da sem jih smela zapustiti, ADSL nisem hotela imeti, zato prej nisem imela internet providerja, TV - kabelska UPC.

T-2 imam že tri leta in ga ne bi zamenjala. Zdaj na optiki pa sploh. Na VDSL-u sma imela občasno težave z kockanjem :grr: , vendar je kvaliteta slike odtehtala. Še sreča, da nisem preveč navezana na TV.

Zdaj pa dela bp. :rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a nemo » 17. Feb 2009 ob 22:31

Začel sem s 14.400 modemom, ko so impulzi po 19h trajali še celo noč. Se mi je zdelo, da sem v nebesih - če sem dobil zvezo. Motnje je z razbijanjem po stropu povzročal sosed, ki je bil na istem dvojčku.
Potem sem šel čez vse modeme do 56k na kabelski internet (amis na telemachu). Mislim, da je bilo 0,5 M, cene se ne spomnim. Na začetku sem mislil, da sem spet v nebesih - internet 24h/dan, hitrosti čez glavo ... Pa sem hitro ugotovil, da so na telemachovih kablih dnevi krajši. Linija je pogosto crkavala, pomoč pa obupna. Klasika: "A ste pogledal, če mate virus"?!???
Potem sem prestopil na t2 optiko (najprej 1/1) in od takrat internet preprosto dela (sedaj 10/10). Se ne spomnim, če je kdaj crknil.
Imam tudi telefon, ki v glavnem dela, ampak se spomnim tudi prekinitev in IPTV, ki ima še največ pomanjkljivosti. Je pa ogromna ponudba in imajo HDTV, kar marsikaj odtehta. Pa cena za vse skupaj je zelo ugodna.
Skratka, zaenkrat zadovoljen, čeprav mi zaradi TV kdaj malo zavre.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 18. Feb 2009 ob 13:12

Prej ADSL 1/256 - plačali že v štartu ful, potem pa mesečno itak visoki računi (že naročnina je bila visoka za dve telefonski + internet), kasneje prešli na večji paket 4/1 se mi zdi in plačevali še več. Bili pa so izpadi interneta na dnevnem redu (300 m od centrale).
Televizija je bila Lastovka TV - ob najmanjšem dežju, so "mrknili" vsi programi.
Sedaj že skoraj tri leta na T-2, bolj zadovoljni ne bi mogli biti. Brezčasni VDSL (dela kot urca na treh računalnikih istočasno brez problemov), IP telefonija tudi nimam zaenkrat nobenih problemov, TV - super slika in dobra programska shema. Vse skupaj pa sigurno za polovično ceno od prejšnjih ponudnikov. :rtmT2:
Manjka le še uresničitev velike želje, da bi v naši vasi kdaj zasvetila tudi t-2 optika. :pivo:
Slika

Lp, ladyhawk

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 2. Mar 2009 ob 10:41

PREJ: t-2
VDSL polnorazvezan 8/1 = 26€
1xtel št=4€
2Xiptv=8€
Osnovni programski paket 7.50€
HBO =8€
= 53.50€

ZDAJ:
Telekom optika 20/20=26€
1xtel št
2xiptv
Poln programski paket z HBO
popust za člane AMZS
=36€

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2009 ob 12:26

Kako imaš lahko na Siolu dvakrat IPTV? Ali si prepričan, da ti tega ne zaračunavajo dodatno ali pa moraš dokupiti vsaj STB?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a Krypto » 2. Mar 2009 ob 12:39

Siolova stran pravi da ob podpisu aneksa za 24 mesecev ti pripada TV komunikator za 1 evro. Ni pa nikjer eksplicitno napisano da to velja za enega ali n komunikatorjev.
Zadnjič spremenil Krypto, dne 3. Mar 2009 ob 10:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Primerjava T2 vs ostali !

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Mar 2009 ob 08:43

Drugega se doplača. Mislim, da je okoli 130 EUR.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori