Katastrofa od t2 računovodstva!!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 12. Jan 2010 ob 08:36

maxus napisal/-a: V drugi temi si mi zapisal, naj položnico od kredita pripišem na drugo od storitev in opreme.Saj jaz bi to najraje storil, pa se bojim, da bom prišel na isto kot uporabnik some1.Te prosim da posreduješ problem naprej...
To je bil direkten nasvet punc v računovodstvu. Lahko pa tut tako rešiš, da plačaš preostanek aparata v celoti naenkrat, pa takoj rešiš vse tvoje probleme.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a tonimona » 12. Jan 2010 ob 10:44

Iz tvojih ust v Božja ušesa. Če bi uradni dopis res tako pomagal, bi neuradniki tukaj imeli dosti manj dela. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dal » 12. Jan 2010 ob 11:02

Ali ostali tudi še vedno prejemate račune teden dni po datumu računa?

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dbx » 12. Jan 2010 ob 11:45

To je pa res cudno, da dobis racun tako pozno :hmm:
Jaz ga dobim ~5 dni pred datumom placila.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Jan 2010 ob 13:30

Očitno si nekoliko površno prebral. Potrebno je ločiti:

1) Datum izdaje računa (datum računa) - datum, ko račun tvorijo na T-2
2) Datum prejema računa - datum, ko ga ti dobiš v nabiralnik (klasika ali elektronski)
3) Datum zapadlosti (datum plačila) - skrajni datum do katerega si dolžan poravnati obveznosti iz naslova storitev
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Jan 2010 ob 14:13

Ja Skorc, datum plačila je 10 dni od datuma tiskanja (tako je bilo vsaj pol leta nazaj, ko sem račune še gledal)... če ta papir hodi 5 dni do uporabnika, je rok plačila samo še 5 dni, ko uporabnik dobi račun v roke!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Mark » 12. Jan 2010 ob 22:10

Jaz prejemam račun samo elektronsko in običajno pride na datum računa ali pa naslednji dan. Če se kdo ne more ločiti od klasičnega papirnatega si lahko uredi oboje (po pošti in elektronski pošti).

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Vragec » 13. Jan 2010 ob 08:25

jaz mam oboje narejeno kaj se tiče računa, ki je trenutno tukaj off-topic. Ampak je še tak najboljše, saj dobim e-Račun dokaj hitro v začetku meseca, za poližnico pa me niti ne zanima kdaj pride. Pa če tudi nebi prišla mi je čisto vseeno, saj plačam po podatkih ki jih dobim na e-mail.

Fantje, ki se sekirate za navadno položnico, dajte si uvest e-Račun oz. to da dobivaš račun preko e-pošte pa ne bo komplikacij (sploh če uporabljate e-bančništvo).

Na T-2 pa predlagam, NLB že ima elektronski račun (kateremu se je priklučil mobitel in še nekaj podjetij (vsa lahko prešteješ na prste obeh rok)) s katerim se izogneš plačevanju položnic. Kolikor je meni znano (se opravičujem če širim neznanje) podjetje pošlje položnico uporabniku avtomatsko na e-banko ( v kolikor se je uporabnik registriral za to storitev). Tako bi bili dobrodošlji pri tej storitvi in bi se izognili marsikateri slabi volji uporabnika. (mene že imate pri tej storitvi zraven v kolikor jo uvedete).
Slika

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a asgard » 13. Jan 2010 ob 14:39

Mene pa zanima ali t-2 še računa 1 telefonsko stacionarno številko ali je to brezplačno. Nekje sem nekaj zasledil da se tega kao ne računa, drugače se opravičujem za širjenje dezinformacij.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 14. Jan 2010 ob 06:35

Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Jan 2010 ob 09:27

Vragec napisal/-a: Na T-2 pa predlagam, NLB že ima elektronski račun (kateremu se je priklučil mobitel in še nekaj podjetij (vsa lahko prešteješ na prste obeh rok)) s katerim se izogneš plačevanju položnic. Kolikor je meni znano (se opravičujem če širim neznanje) podjetje pošlje položnico uporabniku avtomatsko na e-banko ( v kolikor se je uporabnik registriral za to storitev). Tako bi bili dobrodošlji pri tej storitvi in bi se izognili marsikateri slabi volji uporabnika. (mene že imate pri tej storitvi zraven v kolikor jo uvedete).
Tole je super varianta ja... ampak jst sem mnenja, da najprej naredimo račune 99,9% prav, potem pa naprej :) jasno je, da je treba jet v korak z digitalizacijo tut na področju papirologije.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Vragec » 14. Jan 2010 ob 10:41

Hevidi: se strinjam ...
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dal » 14. Jan 2010 ob 17:39

Vragec napisal/-a:Na T-2 pa predlagam, NLB že ima elektronski račun (kateremu se je priklučil mobitel in še nekaj podjetij (vsa lahko prešteješ na prste obeh rok)) s katerim se izogneš plačevanju položnic. Kolikor je meni znano (se opravičujem če širim neznanje) podjetje pošlje položnico uporabniku avtomatsko na e-banko ( v kolikor se je uporabnik registriral za to storitev). Tako bi bili dobrodošlji pri tej storitvi in bi se izognili marsikateri slabi volji uporabnika. (mene že imate pri tej storitvi zraven v kolikor jo uvedete).
Saj za uporabnike je to fino, podjetja, ki izdajajo račune, pa imajo tudi s tem dodatne stroške. Le da tu denar namesto Pošte dobita NLB in Halcom.

Filiph
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Dec 2009 ob 16:36
T-2: Že imam
Paket: 4-1

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Filiph » 25. Jan 2010 ob 18:31

Tudi meni se zdi neumno pošiljanje položnic po pošti, zato sem pred kratkim izpolnil elektronski obrazec za e-račun. Ker pa ga nisem ročno podpisal in skeniral ter poslal po pošti (se mi zdi preneumno) so mi na e-mail poslali odgovor, da je vloga nepopolna in zato neveljavna. Tisoče stvari lahko že naredimo na internetu brez (lastnoročnega) podpisa in zapravimo ničkoliko denarja . sprememba načina plačevanja pa naj bi bilo preveč zahtevno, da bi jo lahko opravil prek servisnih strani???
Sicer pa kakor vam drago, meni je vseeno če pošiljate položnice - vedite le da je marsikdo pripravljen plačevati račune na za vas cenejši način, le preveč ne komplicirajte.

Ps: Drugače sem se pa danes odločil, da z ženo postaneva še vaša uporabnika mobilne telefonije.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Atoll » 25. Jan 2010 ob 18:53

Mogoče bi pomagalo, če bi dali kakšno finančno spodbudo za prehod na elektronsko pošiljanje položnic. ;)
Cord cutter.

Odgovori