e-pošta ne pošilja

Vse o T-2 internetu
JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a JayDee » 26. Apr 2010 ob 20:31

Jaz sem ugotovil, da če pošiljam iz T-2 omrežja, je SMTP strežnik (smtp.t-2.net) lahko na portu 25, brez avtentikacije in vse deluje.
Če grem pa prek Mobitela na internet (nisem v T-2 omrežju, torej), pa ne deluje. Moram naštimat SSL avtentikacijo in port 465. S temi nastavitvami seveda deluje tudi, ko sem v T-2 omrežju, tako da sem jih na prenosniku kar pustil takšne ter dela vedno in povsod.

Kleinbauer
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Apr 2010 ob 11:50
T-2: Že imam

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a Kleinbauer » 27. Apr 2010 ob 02:55

Hvala JayDee, tole deluje tudi pri meni na prenosniku. Na službenem pa preverim čez nekaj mesecev, ko se vrnem v pisarno.

JayDee for President!

SpaceOne
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 17. Maj 2008 ob 14:17
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a SpaceOne » 23. Sep 2010 ob 18:47

Imam podoben problem.
Imam t-2 internet in siolovo pošto, nastavljeno v outlooku. Prej je bil vnešen noter t-2 strežnik za odhajajočo pošto, od včeraj naprej pa je več noče pošiljati, zato sem po klicu na siolovo pomoč spremenil nastavitve na mail.siol.net, smtp port 465 in ssl povezavo, tam so mi tudi povedali, da je t2 začel blokirati port 25 in da se naj potem obrnem na njih.

Tako nastavljeno mi uspešno testira nastavitve (dobim mail kot potrditev), še vedno pa ne gre pošiljati pošte (smtp server se ne odvizva). Kaj bi še lahko bil problem ?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: e-pošta ne pošilja

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Sep 2010 ob 11:57

spaceone prvat mi poslji screenshote nastavitvev tvojega postnega odjemalca, predvsem:
- ime ali ip naslov streznika za odhajajoco posto
- uporaba smtp avtentikacije - prijava na streznik za odhajajoco posto
- uporaba sifriranja povezave - ssl
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori