Začetnik na T2

Splošni pogovori o T-2
greece
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Mar 2010 ob 14:06
T-2: Že imam

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a greece » 30. Apr 2010 ob 10:44

Hm, baje ni na zalogi ničesar, ker sem naročil enega HD in enega navadnega, monter pa je prinesel samo modem, žal pa me ni bilo zraven in v veliki zmedi in razsulu v stanovanju še nisem uspel težit na T2. Bom počakal enih 2-3 tedne, če ne bo nič bo pa potrebno iti v akcijo. Morda je malo naivno pričakovati, da bodo naročena Amina prinesli samodejno? No glede na to da sem nov uporabnik imam morda kanček upanja in se recimo pustim presenetiti. Čeprav odkrito povedano v to ne verjamem...Bil bi presenečen če bi šlo tako zlahka...Pri Siolu je sicer šlo kot namazano, vendar v novem fletu mi pride v poštev samo T2, enostavno je slika na T2 boljša in zato sem pripravljen narediti vse!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 30. Apr 2010 ob 13:23

Trenutno ni na zalogi nobenih vmesnikov za TV. In ja, poklicati bi te morali samodejno, ker je v sistemu zabeleženo da nisi prejel vmesnikov. Isto stanje imaš tudi na prevzemnem zapisniku.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a Mark » 30. Apr 2010 ob 14:20

greece , lahko pa mi javiš na ZS in bom preveril, če je vse ok zabeleženo. Oprema se dostavlja samodejno.

greece
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Mar 2010 ob 14:06
T-2: Že imam

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a greece » 17. Maj 2010 ob 11:41

Hvala vsem za pomoč in odgovore. Oba Amina sem dobil dokaj hitro tako navadnega kot HD, zato vse pohvale T2. Res nimam pripomb. Ne vem ali sem imel srečo ali tako poteka vedno. Skratka čestitke. :rtmT2: No, pa sem pred novo težavo v novem (starem-adaptiranem) stanovanju in sicer sem modem zaradi beljenja odmontiral iz stene in ga dal v škatlo da mi ga delavci ne sesujejo. Iz njega pa sem moral iztakniti dve žički, ki prihajata direktno iz optičnega kabla. Ena žička ima rumeno plastiko, druga modro. Zanima me ali je vseeno katera gre v kateri vhod v modem, ker sem si to v paniki in kupici mojstrov, ki so blodili po stanovanju to pozabil zapomniti. :jao: To je prva zadeva, druga je, da je električar pozabil in za en dan izklopil modem iz elektrike. Upam da ne bo kaj narobe, ker je monter T2 rekel, da mora biti skozi v 220. In še tretja zadeva nabavil sem nadometne PVC kanale, da od modema potegnem na dva TV-ja, pa me zanima (ker podboje in vrata še nimamo montiranih), ali gre kabel lahko tudi pod podboji, ali raje prevrtam luknje nad podboji? Vem da za večino neumna vprašanja enega začetnika…ampak nekje moram začeti… :oops:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Maj 2010 ob 13:41

To da si iztikal optična kabla na switchu ni ravno pametno, ker je zadeva zelo občutljiva. Ko boš dajal nazaj pazi, nič ne delaj z silo in seveda vsak od njiju mora nazaj na isto mesto.
Switch je vsekakor lahko brez štroma, saj včasih tudi lahko pride da je potrebno switch resetirati in kar nima tipke za izklop, se ga lahko samo preko električne napeljave.
Od switcha naprej do TV-a gre itak UTP ali FTP kabel, tako da si ga lahko razpelješ kakor ti paše najbolje. Glej samo to da ne bo kje čisti stisnjen ali prepognjen.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Začetnik na T2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 17. Maj 2010 ob 13:52

Konektorji je pomembno kako so obrnjeni. Ker imaš itak samo dve možnosti s tem ne bo problema, pravilna pa je tista pri kateri sveti lučka Fiber.
Na tvojem mestu bi UTP kabel potegnil tako da ga ne more nikjer stistniti, se pravi bi zvrtal luknje nad podboji.

Odgovori