[Naročil bi] Brezčasni VDSL

Splošni pogovori o T-2
rado77
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 5. Sep 2010 ob 11:45
T-2: Še nimam

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a rado77 » 26. Nov 2010 ob 18:08

Po perverjanju je na moji lokaciji možna HD, pa me zanima, ali tudi na VDSL-ju dobim nestisnjeni HD ali pa mogoče tudi t2 - tako kot siol - preko VDSL ponuja nekakšen mini HD?

Hvala.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a The Menace » 26. Nov 2010 ob 18:14

Na VDSL je HD isti kot na optiki.
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Nov 2010 ob 12:35

Stisnjen HD :D To pol sploh ni HD. Siol ima za stisnjen HD to, kar pri nas rečemo SD :lol:
Slika


Lp, Kitl

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a roCkY » 27. Nov 2010 ob 16:50

Ne ni HD. To je 1080i.
Kaj mi nuca T2 jevih 25-30 mbps, ki ne pridejo do mene.
Optimum za baker bi bil cca,9-11 mbps mpeg4, kot sta bila "testna" H HD in NG HD zadnji 2 leti. A so se odločili stisnit pod razumno mejo, da gre zraven še kak SD in da se doseže čimveč naročnikov.
Trenutne verzije HD paketa naročil zagotovo ne bom.
2 meseca pa bo še treba počakat glede na zadnje info za menjat ponudnika in končno probat kaj da linija na VDSL2 skozi.
Uporaben HD na bakru 2 km od centrale v SLO je zgleda utopija.

damjanc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Nov 2010 ob 22:00
T-2: Še nimam

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a damjanc » 29. Nov 2010 ob 22:14

Trenutno sem na SiOL-u (Trio paket) in razmišljam o prehodu na T-2, pa me zanima naslednje:
1. Ali je možno gledanje TV na računalniku (MulticastTV) brez uporabe dodatnega routerja? Se pravi data in video port direktno povezana v switch. Pri SiOL-u je to do nedavnega delalo, potem pa so skenslali. To je en izmed razlogov, da bi šel k T-2
2. Ali je res, da T-2 modem nima wirelessa?
3. Ali se bo za uporabnike ob morebitnem stečaju T-2 kaj spremenilo? Torej ali se splača razkirati ali grem raje na Amis?
4. Bi lahko kdo preveril, ali je na moji lokaciji možen brezčasni VDSL z 2xTV (1 SD 1 HD)? Pa recimo še en TV session na PC :)
5. Kateri TV komunikator se uporablja za HD? Je spodoben (v primerjavi s SiOL Sagem). Ima HDMI?

Hvala!

lpd

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Nov 2010 ob 05:59

1. Kako to misliš "brez dodatnega routerja"? Če boš na optiki oz. VDSL2, bo dovolj ena mrežna v računalniku, če boš na VDSL1, boš potreboval dva mrežna vmesnika! Če boš prišel do prve opcije in bi imel računalnik rad za routerjem, potem boš potreboval takega, ki omogoča multicast. V nasprotnem boš preko routerja in prve mrežne kartice surfal, preko druge pa gledal TV! Toliko na hitro, več si lahko prebereš na forumu!
2. Nima! Zato pa imaš wireless router, če želiš imete tudi WiFi!
3. Itak, da se bo spremenilo... če ne drugega, bomo dobili novega lastnika! Kaj več pa nima smisla špekulirat! Na Amis boš lahko tudi kasneje spokal, saj ne boš vezan!
4. Za ta podatek se obrni na katerega od neuradnikov. Pod avatarjem imajo napis "T-2jevec"!
5. Motorola 1910, Motorola 1003 ter Amino 130M. Halo, pa najbrž ti nisi mislil gledati HD preko SCART-a? Jasno, da imajo HDMI! Kako misliš podoben Sagemu? Po zunanjosti, po HW, po vmesniku? Če mene vprašaš, se po vseh treh lastnostih ne more kosati s HD opremo od T-2!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 09:13

@Cobane :car:
:rtmT2:

damjanc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Nov 2010 ob 22:00
T-2: Še nimam

Re: [Naročil bi] Brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a damjanc » 30. Nov 2010 ob 09:30

Sem izvedel (hvala Slow_slow), da na moji lokaciji ni mozna konfiguracija po mojih zeljah... Sem predalec od centrale tako da je kakrsnakoli debata odvec.
Uzivajte, dokler traja :)

Odgovori