problem z brezžično povezavo in routerjem wrt54gl

Vse o T-2 internetu
xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: problem z brezžično povezavo in routerjem wrt54gl

Odgovor Napisal/-a xtasy » 13. Dec 2010 ob 23:46

si bom kar to temo sposodil za vprašanje, ker se gre za wireless, ampak za drug router in drug problem =D ni multicast vključen ...

torej, Nabaviti moram en router, s precej močnim signalom, čim cenejši :) na eni strani imam asusovo PCI wireless kartico (smz da je g31, nism 100%, ker se ta situacija dogaja pri kolegici), na drugi strani, cca 5m stran pa router wrt120n (je bil že 1x menjan, uveljavljana garancija, glede kakovosti tega routerja raje ne bi in bo verjetno potrebna menjava).
problem je, ker je vmes nosilna stena, ki ločuje 2 hiši (verjetno litoželezna, lastnica ne ve). router se nahaja v drugi hiši na tej nosilni steni, poleg vrat, da je pot signala čimkrajša, vendar signal je katastrofalen (sprejem črtica ali dve) in stalno prekinja oz v 90% sploh ni signala. Gledal sem za podaljšano wireless anteno, vendar so tolk drage, da me je ob cenah skorej pobralo. druga wireless kartica (prek pcmii vodila na enem starem laptopu) pa še nekako dela, toda računalnik mora biti s kartico usmerjen proti routerju, vendar tudi to prekinja.Z drugim routerjem žal ne morem poskusit, ker ga nimam. Verjetno pa je v hiši tudi električna napeljava malo čudna, ker pač jo je delal en **************, ki ga kolnem vsak dan - zna tudi to kej vplivat na signal oz bom raje vprašal, koliko lahko to vpliva na wireless? :D torej kakšen nasvet?
UTP kabel ne pride v poštev, ker bi bilo potrebno prevrtat cca 40cm steno in lastnica noče kablov po stanovanju.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: problem z brezžično povezavo in routerjem wrt54gl

Odgovor Napisal/-a madpanter » 22. Dec 2010 ob 14:31

Ok zdej kot gradbenik sem pa počil od smeha pa brez zamer. Če bi to bila litoželezna stena bi rabil plavž od železarne jesenice zraven da ti jo vlijejo :hudicek: :hudicek: :mrgreen: . Pustmo sedaj sarkazem ipd, predvidevam da je AB stena (armirano betonska) debeline cca 20 cm. Skratka iz svojih izkušenj ti povem da men WRT54GL na privzetih nastavitvah lovi čez 2 taki steni na mojem laptopu z 90-95% kakovostjo signala imam pa atheros AR5005G kartico not v laptopu. Tako da jaz navijam za ta router oziroma kaki netgear mislim da 3500L je tudi vredu

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori