Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Mar 2012 ob 23:22

naroči še en priklop T-2 na novo parico, pa potem skenslej stari priključek (če bo novi boljši)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 19. Mar 2012 ob 23:28

dvomim, da je kaj takega možno, ne mislim pa živcev in časa zgubljat tko kot sosed 100m preč od mene...mislim, da se bo v dveh letih morda zgodil kak čudež in bo optika vseeno prišla...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

2tjko
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 22:03
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a 2tjko » 5. Apr 2012 ob 22:54

T2 internet + tv + telefon imam že nekaj let. Zadnja naročena in dosežena hitrost je bila 8/1. Decembra 2011 sem naročil in dobil paket T4 20M. Ob naročilu mi je referent pojasnil, da bo največja hitrost največ okrog 17 Mbit/s download. In seveda je stvar tako tudi delovala. Ob vključenem TV je bila hitrost 12 Mbit/s dwnl. OK sprejemljivo. Pred 14 dnevi začne kockati tv. Prijavim reklamacijo, pride serviser, zadevo uredi, me pokliče in poroča, da je največja možna htrost 4 Mbit/s dwnl in 1 Mbit/s upl. Ko mu pojasnim, da obljublja naročeni paket hitrosti 20/2 in da sem že imel delujočo povezavo 12/2 ob delujočem TV, me poduči, da zagotavlja moj paket hitrosti "DO" 20/2, in odloži. Preverim pri sosedu in s speedtestom pri sebi nameri ob izključenem TV-ju 17/1. Drug dan se oglasim v Ljubljani, in mi pojasnijo, da je zaradi temperaturnih razlik prišlo do sprememb na bakru, da če povečajo hitrost , tv ne bo delal, da sem preveč oddaljen od postaje........ Ko preveri oddaljenost ugotovi, da bi bilo možno 37 Mbit/s... vendar pri taki hitrosti TV ne dela. Sami izgovori. Ko mu namignem, da so v isti ulici v zadnjem času priključili še dva uporabnika in so mogoče zaradi tega zmanjšali hitrost, mi je odgovoril, da to nima veze, da imajo dovolj kapacitet, pasovne širine... Po telefonu pokliče nekoga in po pogovoru mi poroča, da sem sedaj v 5. grupi in naj čez kak teden, ko se omrežje malo umiri, pokličem, da bodo poskusili s priklopom v 6. grupe, če bo stvar potegnila. Več vam ne morem pomagati je dejal in sem se nepotešen poslovil. Ker sem po poklicu in naravi raziskovalec, se usedem pred komp in začnem prebirati T-2-jeve strani. In glej ga zlomka, na pod-podstrani splošnih pogojev je datoteka z naslovom Posebni dogovor - Pogoji paketa T4 20M. To je zanimiv "dogovor", kjer je zapisana grenka resnica o hitrosti paketa T4 20M. Na kratko - novim naročnikom zagotavljajo najnižjo internetno hitrost 1/256, obstoječim naročnikom, kateri so prešli iz paketa T4 VDSL v T4 20M pa najnižjo internetno hitrost 4/1 Mbit/s, če dopuščajo tehnične možnosti in ni fizičnih omejitev linije. Torej mene obravnavajo kot obstoječega naročnika - super ;-) . Če se s tem "dogovorom" ne strinjaš, lahko razdreš naročniško pogodbo še prijazno piše na koncu.
Zaključki moje zgodbe in v poduk ostalim, ki bentijo zaradi nedoseganja vsaj približno obljubljene hitrosti:

1: Referent v poslovalnici v Ljubljani verjetno še ni slišal za "Posebni dogovor - Pogoji paketa T4 20M" , ali pa tega ni smel omeniti, ker bi mi s tem na kratko pojasnil zakaj je hitrost taka kot je.
2: Obljubljena in reklamirana hitrost do 20/2 Mbit/s je nateg in nelojalna konkurenca, ker se v splošnih pogojih "dogovorijo" s stranko - novim naročnikom za zagotovljeno najnižjo internetno hitrost 1/256 Mbit/s, kar je 20X manj od obljubljene.

Naj mi prosim kdo razloži, da nimam prav in kako bi bilo bolj prav. Če pa je to resnica se sprašujem, zakaj sem nategnjen?
Zadnjič spremenil 2tjko, dne 5. Apr 2012 ob 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 5. Apr 2012 ob 23:01

daj mi podatke na ZS, pa bom preveril kaj se z linijo dogaja.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Apr 2012 ob 23:29

Ne gre za noben nateg ali kaj podobnega, gre za odličen paket s hitrostjo do 20/2Mbit (v kolikor so vsi tehnični pogoji izpolnjeni). Če pa gre za tehnične omejitve linije pa se hitrost sorazmerno zniža (Tudi, če bi si šel računat najnižjo zagotovljeno hitrost za nove naročnike se paket še vedno bolj splača, kot, da naročaš vsako storitev posebej). Se pravi zgolj v teh se hitrost zniža, da bi se komu namerno zniževalo ne pride v poštev in si ne tako razlagati zadev.

Vedno se naredi vse, da se lahko uporabniku ponudi čim več in hkrati še zagotovi stabilno in kvalitetno delovanje ostalih storitev. :namrec: :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Apr 2012 ob 08:05

Zanimivo, referent ti je povedal kar je maksimalno zmožna bila linija tisti trenutek,
žal se baker ne ozira kaj dosti na to in večkrat je potrebno linijo kar precej omejit, da TV ne kocka.
za ostalo pa:

T4 20M vsebuje:
Dostop do interneta do 20/2 Mbit/s.
IP TV priključek s standardnim televizijskim vmesnikom in prog. shemo Paket S.
10GB prostora za osebni snemalnik.
Stacionarni telefonski priključek z IP telefonskim aparatom ali telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata.
Naročniško razmerje s SIM kartico za glasovne storitve in 100 MB podatkovnega prenosa v T-2 UMTS omrežju.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a blackmack » 6. Apr 2012 ob 08:08

Očitno je pri tebi kriva slaba parica in samo pri nizki sinhronizaciji ti je mogoče zagotoviti nemoteno delovanje TV. Interno inštalacijo imaš porihtano? Mogoče bi blo fajn, da tehnik premeri linijo, če se je kje pojavil kak slab spoj.
Slika

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a ervins » 6. Apr 2012 ob 09:27

Dobra interna instalacija v teh primerih pomeni da je kabel v enem kosu od telekomove omarice do modema.
Slika

2tjko
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 22:03
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a 2tjko » 6. Apr 2012 ob 16:47

Dragi moji, predvsem T2-jevci. Telekomunikacijske storitve T2-ja so res v redu in ugodne. Zato tudi sem in upam da še nekaj časa bom naročnik le teh. Vendar se pod to temo pogovarjamo o hitrosti internetne povezave. V svojem pisanju sem omenil težave v mojem primeru. dobro morate prebrati. Kot sem zapisal, sem imel tri leta naročene storitve interneta (8/1), TV in stacionarne telefonije. Zadeva je ves čas delovala čudovito, stalno s polno hitrostjo; torej 8/1 ob vključenem TV. Lani decembra sem zaradi znižanja stroškov prešel na paket T4 20M. Sploh nisem pričakoval, da bo dejanska hitrost dosegla maksimalno zapisano v paketu. Operater je 12.12 2011 preveril povezavo in nameril okrog 17 Mbit/s. Tako hitrost sem potem tudi dosegal 3 mesece ob izključenem TV pretvorniku, z vključenim in ob gledanju TV pa hitrost 12 Mbit/s. Super, odlično. Torej sem navkljub vsem tehničnim omejitvam linije dosegal zadovoljivo hitrost.
Potem pa se pojavi kockanje na TV, hitrost pade. Prijavim napako, pride tehnik podjetja T2 in zamenja žico od omarice na fasadi do modema v enem kosu in zamenja modem. Pokliče me po telefonu (ker nisem bil doma) in sporoči da je TV zrihtal, in je sedaj povezava 4/1. Tu mi ni jasno, kaj se je z linijo moglo zgoditi, da sedaj ni več sposobna prenašati take hitrosti. Sprašujem te Mark, kateri tehnični pogoji morajo biti pa izpolnjeni, da bo hitrost enaka obljubljeni s toleranco plus minus 20% recimo? Ali, koliko bi lahko še odstopala hitrost linije po tvojem mnenju? Odgovor T2-ja je po mojem v splošnih pogojih v dokumentu "Posebni dogovor", katerega sem omenil v svojem prvem pisanju, kjer zagotavljajo precej nižje hitrosti od tistih v ponudbi, čeprav pred njimi stoji beseda DO. Zakaj za vraga mi ne ponudijo paketa 4/1 in bo potem res taka hitrost (na večji niti nebi pomislil). Zakaj mi operater ne preveri linije, si vzame nekaj rezerve in potem ponudi zadevo, ki pije vodo. Kdaj se bomo Slovenci nehali nategovati in bo zopet beseda nekaj veljala, brez dodatkov v drobnem tisku. Drugače pa Mark, naročniku je treba zagotoviti tisto, za kar sta se s ponudnikom sporazumela in ne kar nekaj. Če bi naročniku ponudili največ kar se da kot praviš, bi pričakoval tudi hitrosti večje kot v paketu obljubljene. Razumem pa to, da se v težnji po čim večjem številu naročnikov in brez širitve kapacitete stvar reši tako, da se obstoječim malo vzame in da novim, katerim se veliko obljubi in zagotovi kar se največ da, pa čeprav samo 1/256.
Slow_slow kako pa operater izmeri trenutno hitrost prenosa? A pri tem ne upošteva lastnosti bakra ali pa vsaj oceni? Če je ugotovil trenutno hitrost 37Mbit/s, dejanska pa je bila danes 8,02, potem imajo tehnične omejitve vpliv na 4 kratno zmanjšanje hitrosti. Zakaj potem v diagramu hitrosti prenosa v odvisnosti od oddaljenosti od centrale ne prikazuje T2 poprečne oz. minimalne hitrosti, pri kateri bi povezava še zanesljivo delovala? A bi bile te številke potem prenizke za oglaševanje ponudbe?
Kar se bakra tiče blackmack in ervins, je tako, da mi je tehnik zamenjal žico in potegnil novo v enem kosu do modema. Od modema do PC-ja samo še en dober meter kupljene žice. preizkosil sem z več žicami, pa vedno enako. Pri tem izklopim vse ostale "porabnike", TV in stac. telefon. A sem še kaj pozabil. Mobilni vrejetno ne vpliva na žično povezavo. In Speedtest kaže danes 8,02/1,03. Če bom vključil TV, mi bo ta vzel 5-5 Mb in smo tam. Če pa je povezava med omarico na moji fasadi in centralo slaba, potem je pa dolžnost T2-ja da od najemodajalca zahteva tako kakovost žice, kot sta se dogovorila in kakršno plačujejo. To ne more biti izgovor za zmanjšanje hitrosti.
Ko sem danes pregledal še nekaj tem v skupini Internet sem videl, da ima kar precej ljudi probleme s hitrostjo. Zato je škoda, da se odpirajo nove teme z enako tematiko, ker potem ni mogoče slediti dinamiki dogajanj.
Za konec:
Kot sem na začetku zapisal, je T2-jev sistem dober, verjetno najboljši pri nas. Vendar me moti način komunikacije. Zakaj je nekaj zapisano, isto je drugje zapisano drugače, tretje se govori, četrto pa deluje...

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a blackmack » 6. Apr 2012 ob 17:58

Glej očitno se je nekaj s tvojo parico zgodilo, da ne dosega več take hitrosti kot jo je prej oz. se pri večjih hitrostih pojavlja preveč napak, kar povzroča kockanje TV-ja, zato so te morali dati na nižji profil kar pomeni tudi nižjo hitrost.
Na to pa lahko vpliva več dejavnikov. Lahko, da je pač čas vplival na parico in ni več tako dobra(izolacija slabi), lahko pa so priklopili še nekaj uporabnikov in pač prihaja do presluhov na parici kar povzroča motje. Pa ni rečeno da uporabnikov T-2, lahko tud telekoma ali bilokaterega drugega operaterja. Verjetno, pa ti je tehnik premeril parico in videl če motnjo povzroča slab spoj ker tega se da odpraviti. Glede presluhov drugih paric pa se ne bo dalo nič. Edino, če bi te Telekom prestavil na boljšo parico, kar pa je zelo zelo malo verjetno. Po zakonu ti je telekom dolžan zagotavljat parico, ki bo zmožna hitrosti 28,8kbps. Žal tako je. Za njih če gre skozi 1Mbit je amerika.

Splošni pogoji T4 pa so znani že od prvega dneva, tu okoli tudi ni kaj za debatirat.

Je pa zelo lepo od monterja T-2, da ti je sam zamenjal kabel od omarice do modema.
Zadnjič spremenil blackmack, dne 6. Apr 2012 ob 18:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Apr 2012 ob 18:03

za hitrost testa VDSL naj se uporablja http://speedtest.t-2.net/

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Apr 2012 ob 18:19

Pa stvari je potrebno na hitro razčistit.
1. praviš, da si raziskovalec - raziskovalci ponavadi gledajo naprej in tudi tebi ne bi škodilo, da prej pogledaš kaj podpišeš (bilo kje in bilo kdaj) :namrec:
2. praviš, da ne dosegaš dogovorjene hitrosti - jo še presegaš za manjši znesek kot prej.
3. praviš, da ti je tehnik menjal kabel od omarice do modema - A si slučajno prečital splošne pogoje (vseh operaterjev) v katerih piše, da je interna instalacija last stranke. To pomeni, da jo moraš sam in na svoje stroške napraviti in vzdrževati (blok= upravnik). Ker poznam tvojega tehnika se je želel maksimalno potruditi in ti je porihtal kolikor se da. Lahko bi enostavno z modemom pomeril sinhronizacijo na tvoji omarici in rekel "Gospod-do tukaj je vredu nekaj imate zj.. naprej - porihtajte si !" - ampak tvij tehnik je "dušca" in se je verjetno kar precej J... na nezadovoljstvo stranke :namrec:
4. praviš, da ob ugasnjeni TV pravtako ne vleče OK. Predvidevam, da ni bil ugasnjen samo TV ampak tudi škatla ob njem (Amino=ni lučke;Motorola=rdeča lučka).
5. pa predvidevam, da ob meritvi hitrosti ni bil v opravilni vrstici kakšev zelen krogec z "micro" znakom ali še kdo na internetu, če je priključeno preko routerja.

Kolikor sem seznanjen z tvojim problemom lahko sedaj dosegaš internetno hitrost cc. 8/1 ali več ob vklopljeni TV oziroma 15/1 ob vgasnjeni, kar pa za tvojo oddaljenost sploh ni slabo. :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

2tjko
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 22:03
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a 2tjko » 6. Apr 2012 ob 22:17

Hvala ciril88 in ostali gospodje, zadeva dobro urejena. Blackmack lepo si mi razložil in sedaj so mi stvari bolj razumljive. Tako razlago bi pričakoval že prej.
Speedtest (iz t-2.net strani) kaže 14,23/1,03 s priklopljenim samo enim PCjem direktno na modem. Vse ostalo fizično izključeno, kot je bilo tudi ob predhodnih meritvah, kadar sem zapisal "brez TV". Z vključenim TV-jem 8,89/0,79 in to je v redu. S to nastavitvijo TV dela (sedaj) v redu.
Seveda se zahvaljujem tudi tehniku, in verjamem da je dušca.
RobertM-ju pa bi namenil malo več.
Res je, na hitro je treba stvari razčistiti. Tako se je tudi zgodilo a ne, v manj kot 24 urah.
1. Raziskovalci s področja tehnike moramo in smo navajeni operirati z zelo ozkimi tolerancami, zato je bil moj odziv verjetno precej oster. Damo pa nekaj tudi na besedo in ne vse na podpis.
2. Kako in zakaj po tvojem presegam dogovorjeno hitrost? Znesek je pa tolikšen, kot ga je T2 določil. Da sem paket zamenjal, je pa dokaj normalno; še prej bi ga moral, pa tudi elektriko bi moral naročiti pri drugem ponudniku, pa tudi dizel tankam samo pri enem dobavitelju, ker z njegovim gorivom naredim več kilometrov za isto ceno... saj zato je konkurenca a ne.
3. Seveda sem tehniku hvaležen za trud.
4,5. Način meritve je naveden zgoraj in brez znaka "mikro" v zelenem krogcu.

Vsem želim lepe praznike in lep pozdrav

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Apr 2012 ob 22:41

2tjko kje dizel tankaš?
Slika


Lp, Kitl

2tjko
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 22:03
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Prehod na T4 in hitrost interneta (Ne dosega 20Mbit)

Odgovor Napisal/-a 2tjko » 7. Apr 2012 ob 07:33

Kitl, upam da naju ne zabrišejo s teme, ampak saj ima tudi gorivo zvezo s hitrostjo.
Jutri bo 3 leta odkar merim porabo pri vsakem tankanju - vedno poln rezervoar - toliko, da se vidi nafta v nalivni cevi avta.
Poprečna pot je 100 km/dan. To je relacijska vožnja, po AC 20 min, po mestu od 10 min do pol ure, kjer posebno zjutraj ne moreš pognati konjev, kar nedvomno vpliva na porabo.
Konjički v avtu slišijo ma ime TDCI 2.0
Poprečni rezultati so sledeči:
Skupna poprečna poraba 5,879 l/100 km, Petrol (ultimax gorivo od 15.9.2009) 5,958 l/100, mol 5,688, omv 6,318 l/100 km. Tankam torej pri tistem, ki ima najmanjšo porabo.
Še nekaj zanimivosti: poprečna poraba pred čipanjem motorja 6,25, po čipanju 5,89, po blokadi EGR 5,323 - to je vrednost, s katero sem zelooo zadovoljen, malenkost bolj kot s hitrostjo interneta.
Pa še ena zanimivost za tiste, ki si želite na počitnicah privoščiti kak sodček pira gratis. Če porihtaš motor in voziš nekoliko bolj zmerno (namesto 130+ voziš 110 - 120), lahko precej prihraniš. V mojem primeru je razlika med tretjim kvartilom porabe (6,231) in prvim kvartilom (5,456) toliko, da pri 33000 km, kolikor jih naredim na leto, to znese 301,87 EUR.

Odgovori