[Naročil sem in dobil] 1024/256 obdržal ISDN

Splošni pogovori o T-2
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Okt 2006 ob 12:35

To povej "strokovnjakom" nacioperaterja. :wink:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Okt 2006 ob 13:54

citroenar napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:splitter dela tisto kar mora: razcepi frekvence do neke meje v eno napravo, ostale pa v drugo.
Napaka. Vse v modem in le nizke frekvence v ISDN. Če bi pogledal shemo, bi videl za za modem ni nobenega filtra ali česarkoli podobnega. Kar pomeni da pri tem modelu pridejo vsi ISDN signali do modema.

S prejšnjim grafom sem hotel povedat da VDSL uporablja širok frekvenčni spekter in zagotovo se da napravit, da bi VDSL deloval na višjih frekvencah (ne na 1,2-2MHz ampak npr. 8-10MHz). Od 4kHz (ISDN) pa do 12 MHz (max VDSL) je precejšnja razlika.
Nehajte se preklat in tudi ne pretiravajte s frekvencami... parica nacionalnega operaterja ne prenese tako visokih frekvenc.
Zakaj mislite, da ima ADSL večji domet od centrale kot pa VDSL? Zato, ker deluje na nižji frekvenci... zdej bi pa radi VDSL-u še povečali frekvenco. Potem bi T-2 lahko pobiral uporabnike samo na področju 100m (po kablu) od centrale. No, jst bi padel noter :D

Če imaš delno razvezani dostop, potem sta na bakreni parici dva filtra. Prvi je v centrali (mešalni), ki združi telefonijo in signal iz DSLAM-a v parico, ki gre proti nam, drugi filter (spliter oz. razločevalnik) je pri nas doma in ta dva signala spet razdruži. Če ta dva filtra nimata iste mejne frekvence oz. se ta mejna frekvenca prekriva z ISDN signalom, potem je sranje...

Če imaš polnorazvezani dostop, potem si priklopljen direktno v DSLAM in na parici ni nobenih filtrov...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

citroenar
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 8. Sep 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Odgovor Napisal/-a citroenar » 3. Dec 2006 ob 12:52

To je neverjetno, kaj se ti ljudje vse grejo!!!
V četrtek so mi enostavno odklopili internet in sedaj sem cel vikend brez interneta! Kakšna firma je sploh ta T-2, da nimajo dežurne službe ki bi odpravljala napake čez vikend :?: :!:
V Sloveniji se očitno res ne da dobit KAKOVOSTNEGA interneta po POŠTENI (ne ODERUŠKI) ceni.

Popolnoma razočaran

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 3. Dec 2006 ob 12:56

Noben ponudnik dostopa do interneta v Sloveniji ne odpravlja napak na terenu ob vikendih. Dežurni tehniki na T-2 delajo 24ur na dan.
Če so ti odklopili internet potem imajo za to verjetno razlog.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

citroenar
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 8. Sep 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Odgovor Napisal/-a citroenar » 3. Dec 2006 ob 19:47

mitja_i mislim da vem, kakšen razlog bi lahko imeli.

Ker so nesposobni zagotavljat internet v navezi s ISDNjem so me raje odklopili... Jaz pa lahko sedaj tolčem Morsejevo abecedo po modemu...

Momogrede - T-2 ponuja tudi telefonijo in televizijo. Hočem povedat, da če ti v petek ob 15:01 zmanjka signala, lahko cel vikend gledaš sneg na TVju, poslušaš tišino na telefonu in gledaš napake, ko se hočeš povezat na internet.

p.s. Račun imam plačan, da ne bi kdo pomislil da je to vzrok. Pa modem je tudi vsaj 15x resetiran.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Dec 2006 ob 22:36

citroenar napisal/-a:To je neverjetno, kaj se ti ljudje vse grejo!!!
V četrtek so mi enostavno odklopili internet in sedaj sem cel vikend brez interneta! Kakšna firma je sploh ta T-2, da nimajo dežurne službe ki bi odpravljala napake čez vikend :?: :!:
V Sloveniji se očitno res ne da dobit KAKOVOSTNEGA interneta po POŠTENI (ne ODERUŠKI) ceni.

Popolnoma razočaran
Kako to misliš odklopili? In kdo ti naj bi ga odklopil? A poznaš dežurnega krivca? Najlažje je rečt: "T-2 je kriv!".
Praviš, da imaš račune plačane... potem ti ga T-2 definitvno ni!. Torej je problem v centrali do katere pa tehniki T-2 sploh nimajo dostopa. Torej T-2 lahko samo da zahtevo Telekomu, da odpravi napako. Kdaj jo bo ta odpravil, pa sam Bog ve!
Ne boš verjel... T-2 se močno trudi, da bi čimbolj zadovoljil svoje stranke... na žalost pa ima precej dela in birokracije prav s Telekomom. Grem stavit, da bi lahko imel pol manj zaposlenih, če s Telekomom ne bi imeli nobenih težav.

P.S. Vsaj na Siolu je tako. Mi je sodelavec povedal, ki je bil prej na Siolu, da so 3/4 svojega časa porabili za birokracijo s Telekomom. Ja tudi Siol ima težave z njim... in ne samo ostali ponudniki. Je pa vseeno na boljšem, ker ga Telekom favorizira (hitreje preklaplja - manjše čakalne dobe, ne zavrača povpraševanja - razen če res ni mogoče, itd.).

No, nisem pa hotel spet napisati, da je pa T-2 čist kot solza. Tudi T-2 ima še marsikaj za poštimat. Vseeno pa menim, da je čisto spodoben ISP in sem zelo zadovoljen, da sem pri njem.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Andros
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 18. Okt 2006 ob 13:58
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Andros » 4. Dec 2006 ob 14:41

Citroenar, jaz se popolnoma strinjam s tabo!!!

citroenar
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 8. Sep 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Odgovor Napisal/-a citroenar » 7. Dec 2006 ob 12:29

Danes ob 13:51 bo začel teči 8. dan odkar sem brez interneta. Sedaj že 7 dni poslušam kako bodo poslali nekoga, da preveri inštalacije (p.s. študiram elektrotehniko - bil bi škandal če bi bilo kaj narobe)!
Poleg tega telefon deluje normalno, kar pomeni da so vsi kabli od mene do centrale previlno priključeni in ker je 2 meseca deloval internet (vsaj za silo) pomeni to, da tudi kabel ne more biti preslab.

Ne vem, ali jim moram jaz povedat kje imajo napako, ali kako :?: :!:

Že pošiljam povpraševanje o možnosti priklopa Amisu in Volji

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 7. Dec 2006 ob 14:45

Crknu modem?

citroenar
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 8. Sep 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Odgovor Napisal/-a citroenar » 7. Dec 2006 ob 22:02

Ma kakšen modem...
p.s. lahko bi izbrali kombinacijo router-modem in ne switch-modem. Teh SmartCom SVM104 se ne da konfigurirat.

Uspelo mi je podreti T-2-jev slogan. Menda je hitreje, kvalitetneje, ceneje.
In nenazadnje mi je uspelo dokazati tudi to, da pri T-2ju ni vse tako rožnato kot nekateri pravite. Če me po 8h dneh nihče od monterjev ne pokliče, je to zame znak, da je s firmo nekaj hudo narobe.

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 7. Dec 2006 ob 22:16

Nekaj je definitivno narobe, vendar MI, ki nismo zadovoljni, ne moremo nič spremeniti.
Nazadnje bomo slišali še: "Saj vas ni nihče silil k T-2".
Srčno upam da se to ne bo zgodilo.
Slika
Slika FTTH

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Dec 2006 ob 22:31

Citroenar - še vedno čakam, da mi na Zasebno sporočilo pošlješ svojo številko priključka. Če mi tega ne pošlješ, ne morem vedeti kdo si in ti ne morem pomagati! Torej?
Optika 100/10

citroenar
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 8. Sep 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Odgovor Napisal/-a citroenar » 8. Dec 2006 ob 11:44

Danes ob 9h zjutraj sem končno dočakal T-2jevega tehnika (iz prekmurja ?!) Ki je ugotovil kar sem jaz že 7 dni govoril na T-2.
Torej: da ISDN deluje (ni napake na liniji, ker je tudi internet pred 30.11 deloval) in ves čas sem jim pravil naj pošljejo zahtevek na telekom, ker so vrjetno nekaj zmrdali. Oni pa seveda: "Vam bomo poslali našega tehnika". Ki je prinesel drug modem in slovesno naznanil da ne ve kje je napaka.

Zanimivo je to, da se modem od danes poveže za 5-10 sekund, če ga priklopim direktno na linijo (brez splitterja). teh 5-10 sekund deluje normalno (uspe mi dobit nov IP na routerju), potem pa zmanjka časa za kaj več).

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 8. Dec 2006 ob 11:53

n slovesno naznanil da ne ve kje je napaka.
In točno kaj je rekel??
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Dec 2006 ob 12:01

citroenar, imam občutek da te zajehava spliter (isdn razcepnik)!
To se velikokrat dogaja, roba je đank. Še sprobavaj brez njega, saj očitno vidiš kakšna je razlika v povezovanju modema z ali brez spliterja.

Odgovori