PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Novosti/spremembe

shema - dodatno HD
25
14%
shema - pavšali
5
3%
shema - cene
24
14%
hitrosti VDSL višje
18
10%
hitrosti VDSL nižje
0
Brez glasov
hitrosti VDSL vmesno
3
2%
hitrosti optika višje
14
8%
hitrosti optika nižje
0
Brez glasov
administracija potrebuje izboljšave
30
17%
administracija ne potrebuje izboljšave
2
1%
birokracija potrebuje izboljšave
29
16%
birokracija ne potrebuje izboljšave
1
1%
klicni center potrebuje izboljšave
15
8%
klicni center ne potrebuje izboljšave
7
4%
ostalo - navedi
4
2%
 
Skupaj glasov: 177

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Jan 2015 ob 09:45

Podprite THJ-ov projekt, če dovolite na pol-legalno gledanje tv preko VLC (MultiCast), seveda vsebine katere ima uporabnik naročene. Mislim, da bi naredili velik korak naprej, pred vsemi konkurenti. Preverite njegov trenutni izdelek, dovolite mu implementacijo časovnega zamika in bi dobili vrhunski izdelek praktično zastonj. Ker kolko je meni znano je THJ naredil to ljubiteljsko (mogoče za kakšno kavico), je pa nas ogromno uporabnikov, ki že od samega začetka gledamo "tudi" tv preko PC in je ta njegov MC res super stvarca.
lp, Ika13

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Jan 2015 ob 09:54

Podprite THJ-ov projekt, če dovolite na pol-legalno gledanje tv preko VLC (MultiCast), seveda vsebine katere ima uporabnik naročene. Mislim, da bi naredili velik korak naprej, pred vsemi konkurenti. Preverite njegov trenutni izdelek, dovolite mu implementacijo časovnega zamika in bi dobili vrhunski izdelek praktično zastonj. Ker kolko je meni znano je THJ naredil to ljubiteljsko (mogoče za kakšno kavico), je pa nas ogromno uporabnikov, ki že od samega začetka gledamo "tudi" tv preko PC in je ta njegov MC res super stvarca.
:namrec: :plosk: :plosk:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Jan 2015 ob 10:28

starfotr napisal/-a:Seveda pavšali niso ugodnejši. Porabim nič in plačam, kot da sem kuristil vedno 100 %? To je ugodno? Ne...

TK firme delajo na tem, da ima čim več ljudi čim več storitev, ki imajo neko fiksno mesečno vrednost. To je zaradi denarnega toka. Po drugi strani, pa bi radi še dodatne cekine, recimo pretirano drage cene prekoračene količine v "pravičnih" paketih.

V bistvu tudi mobi kartice niso čisto nič napačnega, vendar je vse kar je narobe cena storitev predplačnikov in odsotnost nekaterih storitev, ki jih imajo samo naročniki.

Dosegli smo neko mejo, vsi paketi vsebujejo neke storitve, recimo minute pogovorov. Nekaj let nazaj je skoraj prišlo do absurda, ker je simobil hotel zaračunavati "upravljanje naročniškega razmerja". Se pravi, naročnino plačuješ nek fiksen znesek, čeprav ne porabiš vsega (prvi nateg), imaš minute, z nepravičnim obračunskim intervalom (drugi nateg), prodajajo ti opremo, z nerealno ceno (tretji nateg). Za po vrhu dobiš pa še upravljanje... Četrti nateg so plačila administrativnih storitev, ki zahtevajo par klikov. To je menjava paketa, menjava sim kartice, in podobne zadeve, ki jih izgleda opravljajo sami doktorji znanosti, ker je tako drago. In tu ugotovimo, da so paketi nateg. Kako je lahko 100 minut pogovora v enem paketu vrednih 1€, v drugem pa lahko tudi par 10x razlika v ceni. To vse so nategi, ki jih ljudje toleriramo in nič ne portestiramo, ko nam TK branža prodaja buče.

Jaz sem takoj za uvedbo vseh stvari za plačilo po dejanski rabi. Saj v trgovini in na pumpi tudi ne plačam fiksnega zneska in koristim neomejeno, pač pa je vse po porabi.

Šele uvedba plačila po porabi bi streznila trg. RTV bi se trudil za gledalce, sedaj jim je pa malo mar za njih, ker imajo stalen dotok denarja, pa če delajo dobro ali slabo. To je samo dobro za potrošnike in za konkurenco.
RTV naročnina je pač poseben davek in ne sodi v tole temo ampak v kako temo o učinkovitosti firm, ki se pretežno napajajo iz javnih financ.

Cene v maloprodaji oz. na kose ne morejo biti enake kot so grosistične oz. ko prodajaš več skupaj. Enostavno so stroški različni.
Na računu za elektriko imaš stroške za omrežnino, ceno energije in še nekaj postavk. Nekako tako bi tudi zgledal račun za TK, le da bi vsi ki TV in internet uporabljamo, ko nam pride na misel oz. imamo čas oz. rabimo v tednu presegli sedanji račun.
Imaš možnost večih paketov in si izbereš tistega, ki ti ustreza. Imaš možnost izbrati nekatere TV kanale posamezno. Cena pa ni nikomur všeč. Meni tudi ni prav nič všeč cena HD dodatka. A v XL HD ni vseh HD kanalov...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Jan 2015 ob 10:33

No da mi ne bo T-2_Delavka navila ušes tudi jaz podpiram @THJa... to kar je on naredil v tako kratkem času je res vredno, da postane uradno....

obvezno je treba seveda SK1 SK2 in SK3 imeti tudi v HD
obvezno je treba seveda čimprej vse POPove kanale v HD

vsak nov filmski kanal, ki se bo dodal mora biti obvezno v HD...

zelo čudno se mi zdi, da HBO paket ni v HD... to, da na zahtevo ne moreš gledat v HD bi se pa lahko skupaj z ostalimi ponudniki kaj zmenili in pritisnili na HBO...

Vse kar ponujajo FOX kanali bi bilo tudi dobro, da bi bilo tudi na zahtevo...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Jan 2015 ob 12:11

Sk3 vse tudi v HD
HBO HD, HBO GO
SyFy, AXN , Comedy Central
Cinestar vse
PRO Plus bil bi že čas vse v HD
Kak otroški kanal
Pa biti ažurten pri dodajnju novih kanalov ko pridejo na trg ne, da smo vedno zadnji.
TV2GO še FOX-e dodati

Ko bodo ti pogoji izpolnjeni bo T2 zopet najboljši.
Slika


Lp, Kitl

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a strom » 2. Jan 2015 ob 12:18

Jaz imam tudi en predlog, da bi malo prevetrili VDSL pakete, ter recimo dodali še možnost naročila hitrosti 15 / 3 Mbit/s, ker je pri VDSL tehnologiji kar velik razpon med 10 in 20 Mbit/s in bi lahko bila možnost tudi vmesna hitrost

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Jan 2015 ob 12:24

Podpiram predlog, na VDSL bi lahko ovrednotili vsak Mbit in se ti nastavi DL/UL glede na željo uporabnika in ga potem tudi toliko plačuješ. Seveda predpogoj, da je določen minimum in da to linija omogoča.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 2. Jan 2015 ob 13:54

Ika13 napisal/-a:Podprite THJ-ov projekt, če dovolite na pol-legalno gledanje tv preko VLC (MultiCast), seveda vsebine katere ima uporabnik naročene. Mislim, da bi naredili velik korak naprej, pred vsemi konkurenti. Preverite njegov trenutni izdelek, dovolite mu implementacijo časovnega zamika in bi dobili vrhunski izdelek praktično zastonj. Ker kolko je meni znano je THJ naredil to ljubiteljsko (mogoče za kakšno kavico), je pa nas ogromno uporabnikov, ki že od samega začetka gledamo "tudi" tv preko PC in je ta njegov MC res super stvarca.
link bi prosila ! :)
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Jan 2015 ob 13:56

lp, Ika13

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 2. Jan 2015 ob 14:10

webmaher napisal/-a:No da mi ne bo T-2_Delavka navila ušes tudi jaz podpiram @THJa... to kar je on naredil v tako kratkem času je res vredno, da postane uradno....

obvezno je treba seveda SK1 SK2 in SK3 imeti tudi v HD
obvezno je treba seveda čimprej vse POPove kanale v HD

vsak nov filmski kanal, ki se bo dodal mora biti obvezno v HD...

zelo čudno se mi zdi, da HBO paket ni v HD... to, da na zahtevo ne moreš gledat v HD bi se pa lahko skupaj z ostalimi ponudniki kaj zmenili in pritisnili na HBO...

Vse kar ponujajo FOX kanali bi bilo tudi dobro, da bi bilo tudi na zahtevo...
Ne bom ti navila ušes, tole kar sem tukaj prebrala je kar zanimivo, tako, da ... sem postala 'firbčna'. :hmm:
Tudi sama spremljam TV preko kompjutrja ...
ampak zaenkrat preko aplikacije tv2go.

Glede POP TV v HD je pa tako
naročili smo že storitve od ponudnika, ampak čakamo le, da nam odgovorijo in predstavijo ponudbo.
Zaenkrat se tudi še ne ve v katerih shemah bo to. :nevem:


Forumaši! Vau, vaši predlogi so noro dobri!
Slika

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a NoBody » 2. Jan 2015 ob 14:15

ccc, kak nisi našla, le 2 klika sta bila potrebna :)

viewtopic.php?f=3&t=8438
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Jan 2015 ob 14:15

včasih je prou da tudi mi postrežemo T-2_Delavki mar ne... jaz bi ji koj kofi skuhal :mrgreen:
Vsekakor pa če T-2 želi konkurirati Telesmehu (Telemachu) in Telekomu bo treba optiki dati krila... ker tisti, ki so na ubogih zastarelih tulifonskih žičkah dolgo vztrajali ne bodo več, to je jasno ko je beli dan :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 377
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a darkdog » 2. Jan 2015 ob 14:22

Moj predlogi so ti:
- da glede programske sheme delate bolj na kvaliteti kot na kvantiteti ( s tem mislim, da raje vidim, da je programska shema po številu manjša in kvalitetnejša, kot da je vmes polno nekih lokalnih ter praktično negledljivih programov)
- da ste glede mobilnih storitev bolj konkurenčni vsem ostalim ponudnikom ( vem da z lastnim omrežjem ne morete in tudi nikoli ne boste konkurenčni ostalim, ampak lahko bi pa vseeno bilo konkurenčni glede enot, oz. cenovnih paketov.
- da je ponudba v T-2 klubu res cenovno ugodna in ne tako kot sedaj, ko človek s parimi kliki po medmrežju dobi popolnoma enak izdelek po nižji ceni in to v slo.

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 2. Jan 2015 ob 14:25

darkdog,
mi lahko kar navedeš, kaj pa točno pri mobilnih ponudbah?
Ker glede na to, da nudimo mobilne storitve z 40% popustom prvo leto in drugo leto po osnovni ceni BREZ VEZAVE, me res zanima kaj bi rad spremenil?

@webmaher, piši glede kave kar na zasebno sporočilo! :)
Slika

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 377
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a darkdog » 2. Jan 2015 ob 14:32

Glede na to, da imam T4 paket, kateri več ne obstajajo, me recimo moti to, da če spremenim mobilni paket (ker imam sedaj poleg starega T4 paketa tudi dve mobilni sim kartici) in če le pri mobilni telefoniji želim spremeniti paket, moram avtomatsko preklepoti tudi na drug paket (bodisi mega,giga, ipd.) kar me v končni meri pride dražje kot je sedaj.

Res da sedaj ponujate že omenjeni popust za pol leta oz. leto, ampak še vseeno je to bolj pesek v oči kot kaj drugega. Moje mnenje pač

Recimo konkretno ( če je dovoljeno) je brutalni bob veliko zanimivejši kot vsi drugi mobilni paketi pri T-2 za nekega normalnega uporabnika

Odgovori