VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a manic » 13. Sep 2010 ob 19:35

nemo je kr precizno zadel, sam ne bi mogel boljše napisat

thumbs up 4 nemo ;)

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a peterp » 16. Sep 2010 ob 15:41

Spomnim se, da je navadni Nimda vedno govoril da bo pri T-2 vedno samo originalna kvaliteta pri TV programih, torej Mpeg2 stream, dokler bo pač na izvoru mpeg2. Saj morda bo čez 10 let mpeg4 standard, ampak to se zaenkrat še ne ve. Ker bo v naslednjih recesijskih letih nove optike bolj za vzorec me zanima, ali bo T-2 kdaj v prihodnosti alternativno uporabil prekodiranje originalnega strema v Mpeg4? Nekaj v smislu Siolovega (Amisovega, Tušovega,..) pristopa, ki ima mpeg4 pri cca. 3,5 Mbit. Preden idejo vržete v koš pa samo pomislite na dilemo: sestra ima na siolu na adsl sinhronizacijo 8Mbit. Zračne razdalje je 2500m, in se mi zdi da tudi na VDSL-ju ne bi bilo dosti več. Je pa to pri trenutnem stanju siola (ko pošilja po bakru Mpeg4 3,5 Mbit stream za dve televiziji in 1Mbit internet). Na T-2 je pa največ, kar lahko pričakuje ena televizija, pa še tista je bolj vprašljiva (oz. brez interneta ob gledanju TV). V redu, kvaliteta je resda pomembna, ampak ne za vsako ceno. Še vedno sem mnenja, da bi z dvojnim streamom dosegli s TV tudi tiste, ki so oddaljeni več kot nekje 2,5 km. Ali pa bi prišlo to morda prav tudi tistim bližje, ki bi pa imeli več kot eno TV. Smetana v mestih je menda že pobrana (priklopi), vprašanje pa je koliko je bolj oddaljenih uporabnikov (recimo nad 2 km) in s sinhronizacijo pod 8Mbit, ki morda ravno zaradi tega odločilnega faktorja, da ne morejo imeti pri T-2 tudi TV, odločajo se pa med siolom in T-2, enostavno ne morejo odločiti za T-2, ker v tem primeru ne morejo imeti TV. Priznam da glede statistike nimam pojma koliko je takšnih uporabnikov, samo se mi pa vseeno zdi, da bi bili z dodatno ponudbo alternativnega mpeg4 strema v rangu 3-4 Mbit, pokrili tudi tiste uporabnike, ki so preveč oddaljeni za T-2 TV ali pa tiste uporabnike, ki imajo sicer višjo sinhronizacijo ampak bi brezpogojno radi imeli 2 TV. V primeru, da živi starejša generacija v istem objektu kot mlajša se mi zdi, da to zna biti bolj pogosto kot si morda kdo misli. Med kvaliteto in kvantiteto pa se bodo potem uporabniki že sami odločili. Morda kot premislek oz. predlog na dolgi rok.

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a jurcek » 19. Sep 2010 ob 09:55

sedaj sem gledal malo obvestila o vzdrževalnih delih na centralah in me nekaj zanima na tem seznamu http://www.t-2.net/?AUID=94568010D2C50F01164A je centrala v izgradnji (Rače), na tem seznamu http://www.t-2.net/?ctxID=001865&funcID=1 pa so že na njej vzdrževalna dela. Mi lahko nekdo od neuradnikov to razloži? Ali ne posodabljate central, ali je prišlo do napake ali kaj tretjega?

lp
Slika

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 19. Sep 2010 ob 10:56

Pa kaj še nisi zakapiral, da se norčujejo iz uporabnikov.

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a jurcek » 19. Sep 2010 ob 11:58

še vedno upam, da ne :) :) čeprav hmmm :P
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Sep 2010 ob 12:36

Abigor napisal/-a:Pa kaj še nisi zakapiral, da se norčujejo iz uporabnikov.
Si morda pomislil, da je centrala ze narejena in so v njej vse naprave ze aktivno pripravljene ampak se se ureja papirologijo (dokumentacijo), da se lahko priklopi prve uporabnike ??
Tudi taka centrala potrebuje aktualne nadgradnje :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a jurcek » 19. Sep 2010 ob 13:00

ja vsekakor da potrebuje tudi vzdrževalna dela, samo v tem primeru kaže oz. jaz to tak razumem kot da je centrala aktivna z uporabniki. Ko je enkrat na "uradnem" seznamu sprejema naročnike. Ali ni tako? Tukaj pa je ni na uradnem seznamu odprte, ampak v izgradnji :)

To kar pa ti razlagaš, da je potrabna papirologija in te stvari, v tem primeru dokler ni uradnega zagona, pa je nesmiselno objavljati da se izvajajo dela na teh centralah.

lp
Slika

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 20. Sep 2010 ob 22:46

obi napisal/-a:evo novice, ja vem da so se stvari spremenile. In če eden napiše ja na vaši strani pa piše drugač, bom prosu admine da se pobriuše cela tema, če ni dovolj inside informacija oz. da ti nekdo sploh kaj povej potem pa tud nevem

Ljubečna predvidoma sep. 2010
In ? :hudicek:

Uporabniški avatar
Norcek
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 14. Sep 2009 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA - Optika
Kraj: Ihan

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Norcek » 11. Okt 2010 ob 14:23

Sej so bile verjetno kakšne obljube zdaj ko so bile volitve...
Slika :rtmT2:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 11. Okt 2010 ob 16:00

In kakšno vezo imajo volitve z T-2 in izgradnjo central ?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 13. Okt 2010 ob 08:15

nemo napisal/-a:
Hevidi napisal/-a:Odprta je bila kolokacija Goriče. :D
V topicu Golnik pa lahko prebereš, da moje zafrkavanje, da ni bila, ker na uradni spletni strani nič ne piše, ni tako iz trte zvito. Kandidat za naročnika, ki je vezan na to centralo, je dobil po pošti vašo pogodbo in je šel začuden pogledat na spletno stran, kjer ni našle nič. Imate srečo, da ni obupal in je našel informacije tule. Koliko pa jih bo, medtem ko čakate da "bo skymaniak vse porihtal"?
Tole nezadovoljstvo je malo neupravičeno! To je neuradni forum, podatke praviloma dobite malo prej ven kot pa po uradni poti! Skratka, T-2 je tiste, ki so zanimanje podali predhodno, obvestil pred uradno objavo in jim tako ponudil nek priviligiran status... zarad tega bit nezadovoljen je men malce mimo?
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 13. Okt 2010 ob 08:19

peterp napisal/-a:ali bo T-2 kdaj v prihodnosti alternativno uporabil prekodiranje originalnega strema v Mpeg4?
Stvar je že dolgo na mizi, meni osebno najbolj diši sočasna opcija mpeg2 in mpeg4 glede na zmogljivost linije; skratka, da, o tem se razmišlja. Blizu implementacije pa še nismo.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a nemo » 13. Okt 2010 ob 10:02

Hevidi napisal/-a:
nemo napisal/-a:V topicu Golnik pa lahko prebereš, da moje zafrkavanje, da ni bila, ker na uradni spletni strani nič ne piše, ni tako iz trte zvito. Kandidat za naročnika, ki je vezan na to centralo, je dobil po pošti vašo pogodbo in je šel začuden pogledat na spletno stran, kjer ni našle nič. Imate srečo, da ni obupal in je našel informacije tule. Koliko pa jih bo, medtem ko čakate da "bo skymaniak vse porihtal"?
Tole nezadovoljstvo je malo neupravičeno! To je neuradni forum, podatke praviloma dobite malo prej ven kot pa po uradni poti! Skratka, T-2 je tiste, ki so zanimanje podali predhodno, obvestil pred uradno objavo in jim tako ponudil nek priviligiran status... zarad tega bit nezadovoljen je men malce mimo?
Nisem nezadovoljen, samo neznansko začuden, da ne morete urediti take malenkosti kot je ažuriranje spletne strani. Navedel pa sem primer, ko bi vam to lahko dejansko škodilo. Sicer pa: a so Goriče že na spletni strani? :twisted:
Plačaš 100, dobiš 90.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 13. Okt 2010 ob 10:04

ja so ...

Anze90
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2008 ob 11:02
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Anze90 » 18. Okt 2010 ob 23:41

Pozdravljeni!

(Ker ne najdem primerne teme, sem se odločil, da napišem kar sem.)

Mene zanima, kaj bi bilo potrebno storiti, da bi nek kraj dobil T-2 centralo, saj je pri na voljo samo oderuški "T1". Kakšen je postopek, da se T-2 odloči postaviti nekje centralo in če pred tem kaj preveri zanimanje krajanov. Res da je kraj relativno majhen (Štangarske Poljane), vendar je po mojem mnenju veliko potencialnih naročnikov, ki bi z veseljem preklopilo na T-2.

Hvala za odgovor.

Odgovori