Aplikacija T2 TV za smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA, Philips

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3130
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Okt 2018 ob 22:04

Upscalanje programov v HDR ni naloga aplikacije, temveč naloga TV-ja. Če imaš dovolj dober TV, imaš lahko tudi kvazi HDR.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Okt 2018 ob 22:17

kvazi sem si jaz vrtel že nekaj časa ampak v tem primeru gre za to, da ponudnik vse upscala v HDR... ta tehnologija je bila razvita pred kratkim in je bila ponujena vsem TV postajam in tudi ponudnikom... očitno je Telesmeh prvi na Balkanu i šire, ki je to začel ponujat... lahko rečeva seveda, da je to še vedno kvazi in sicer za moje pojme kar soliden... če bi pa Telesmeh dvignil bitno recimo pri športnih na vsaj 16 in ostalih na nekje 12Mb/s bi bilo pa to že precej bolj primerljivo s 4k HDR... večina bi verjetno mislila, da je to dejansko 4k HDR...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3130
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Okt 2018 ob 22:27

Saj veš, kaj pomeni "upscale" v tem primeru? To, da nekdo iz vhodnih 8 bitnih barv naredi 10 bitne. Ker originalnih podatkov tukaj ni, jih mora nek algoritem uganiti. Sicer ne vem, kaj Telemach počne. Če te prav razumem, vse TV programe oddajajo v HLG? Jaz ti želim le povedati, da lahko isto stvar z lahkoto počne TV (iz vhodnega SDR streama z nekim algoritmom naredi HDR stream). Ampak ja... zame je to še vedno kvazi HDR.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Okt 2018 ob 22:44

seveda, in vse je odvisno od kvalitete vira... bolj kvaliteten je vir boljše izgleda vse skupaj... tudi BBC se nekaj trudi v tej smeri in stručkoti so rekli, da bodo od tega imeli koristi tudi tisti, ki nimajo HDR sprejemnikov... tole kar jaz zdaj vidim izgleda čisto OK, problem je kakopak preveliko stiskanje... sam imam Sonya XE 9005, ki je daleč od idealnega HDR recimo OLED sprejemnika pa je razlika več kot opazna... in v primerjavi z Netflixovim pravim 4k HDRom izgleda čisto solidno...cepcev pri Telesmehu resnično ne zastopim zakaj niti lastnih SKjev ne šibajo z vsaj 16..zadnjič so za nekaj časa iz 9 zmanjšali na 6 in ko sem jim poslal vprašanje s printscreeni so po nekaj dneh dvignili na 8 kar pa je recimo za nogometne tekme še vedno premalo...

Ali je to zdaj HLG ali HDR ne vem...v meniju kao piše HDR... tudi ne vem ali so to kupili od te firme, ki je to vse skupaj pogruntala ali pa so kaj sčarali Korejci pri Kaonu, ki dela te čudežne EON Boxe
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3130
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Okt 2018 ob 22:53

Čisto možno, da imaš output na EON boxu fiksno nastavljen na HDR output. To lahko vidiš, če greš recimo na home screen (brez da bi video špilal). Če ti tudi v tem primeru TV napiše "HDR", potem je to to in upscaling barv v tem primeru dela box. Jaz sem imel podobno situacijo, ko sem kupil Apple TV 4K... vse je bilo non-stop v HDR. Mene je motilo in sem fiksiral output na SDR. Ko je Apple v kasnejši verziji sistema omogočil avtomatično preklapljanje med HDR/SDR glede na vsebino, sem ti pa to vklopil.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Okt 2018 ob 23:09

ti javim ju3...v glavnem ni moteče vsaj zaenkrat...ko sem to naredil v Winsih 10 je bilo vse preživo pa tudi texta v brskalniku se ni dalo normalno brati... HDR v Winsih sploh ne vem zakaj je, saj ti Kodi z DSPlayerjem ali pa recimo Pot Player z LAV kodeki in madVR renderjem avtomatsko zazna 4k HDR ne glede na to, da imam recimo namizje v 1920X1080 …


P.S. je fiksno je nastavljen HDR all the way :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a madhatter » 29. Okt 2018 ob 19:56

Kar mene zanima je a Bom tole lahko uporabljal zdoma, kar se mi v bistvu zdi največja potencialna prednost.

- na vikendu imam hoferjev internet, ki ima dl konsistentno najmanj toliko kot obljublja
- na morju je v stavbi net pri ne vem katerem provajderju

Nekdo je omenil, da na domačem omrežju naložiš app in registriraš in potem dela na drugih omrežjih - kako je zdaj s tem? Deluje ali ne?
Se mi zdi da če je tv2go omogočen povsod, bi tudi to ne škodilo. Lahko bi zaklenili na hkratno spremljanje na največ treh napravah pa ne bi bilo potrebe po zaklepanju na lastno omrežje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Okt 2018 ob 20:07

Sej lahko probaš doma.

Na mobitelu (Telekom, A1, Telemach) deli wifi signal, tega potem "ujameš" z android boxom ali pametno tv ki android.

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a madhatter » 29. Okt 2018 ob 20:16

Bi če bi imel mi box. Pa ga nimam in ga ne bi kupoval če to ne dela.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3130
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Okt 2018 ob 20:21

Ne dela... če komu slučajno dela (kot je nekdo tukaj pisal), je to prej izjema kot pravilo (verjetno posledica kakšne napake).

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a MihaP » 29. Okt 2018 ob 20:33

Narediš si VPN od doma, potem pa dela.

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a madhatter » 29. Okt 2018 ob 22:00

A ga lahko vzpostavim s pomocjo hoferjevega zepnega rutercka? Mam en sneaky feeling da ne. Itak ze tako ne znam tega, pa guglanje mi z mojim znanjem tudi slabo pomaga.

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a madhatter » 29. Okt 2018 ob 22:02

mikrohard napisal/-a:Ne dela... če komu slučajno dela (kot je nekdo tukaj pisal), je to prej izjema kot pravilo (verjetno posledica kakšne napake).
Škoda, torej eden poglavitnih razlogov za to napravo odpade. Le zakaj so tako naredili in onemogocajo spremljanje vsebin za katere placujemo.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3130
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Okt 2018 ob 22:17

Zato, ker nimajo pravic za distribucijo vseh TV programov izven svojega omrežja. Želeli so, da je TV aplikacija zamenjava za STB... brez blokade bi lahko ponudili le tv2go shemo.

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacijo T-2 TV za Smart tv in box Android, Samsung tv

Odgovor Napisal/-a madhatter » 29. Okt 2018 ob 22:38

Ja, in to je k****. Ne vem kako je s tistimi uredbami po katerih smo lahko izven drzave zaceli spremljati svoje naročnine na vsebine. Škoda da ta app ne omogoča omejenega načina delovanja tv2go vsaj.

Odgovori