Prehod na optiko - LJ Šiška

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 28. Avg 2007 ob 22:35

random napisal/-a:Na jami koncno priklaplajo, danes dobil aneks za preklop na opticno omrezje.

Na keri cifri si?

Mam sestrično na 10ki :razz:

random
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 18:41
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a random » 28. Avg 2007 ob 23:12

Stolpnice na drugi stran ulice :). Ne vem kaj se dogaja z optiko ker me se niso nic obvestili odkar sem poslal aneks pred 13-imi dnevi, upam da se niso premislili in priklop ni vec mozen. :razz:
Slika

majstor90
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 29. Avg 2007 ob 09:44
T-2: Še nimam

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a majstor90 » 29. Avg 2007 ob 10:01

Jaz sem poslal elektronsko prijavo 27.8.07 in danes dobil nazaj pogodbo ter jo odposlal, pa me zanima prbibližno koliko časa se čaka za priklop?

Hvala za informacije!

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 30. Avg 2007 ob 10:02

V Dravljah sem po vrnjeni pogodbi v dveh dneh dobil klic, da bodo prišli v roku 15 dni narest interni razvod (sem v hiši). Prišli so v enem tednu, potem sem pa še mislim da okoli 4 dni čakal, da so mi prinesli opremo za FTTH in odklopili VDSL.
Slika
Slika - FTTH optika

rockytmin
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH
Kraj: Tolmin

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a rockytmin » 3. Sep 2007 ob 21:17

Tudi jaz čakam na optiko.

Stanje je pa tako. Recimo 3 mesece nazaj so nam pobrali dovolj podpisov za vzpostavitev FTTH. Nakar po recimo 15 dneh pridejo inštalaterji in povsdo po bloku položijo tisto belo plastično cev pod stropom in jo potegnejo do vsakih vrat. Zadevo so zaključili v dveh dneh.
Od takrat zadeva stoji. Nobenega obvestila, kaj se dogaja, do kdaj bomo čakali,... nič. Nakar grem v poslovalnico na Celovški, in mi rečejo, da letos ZAGOTOVO ne bo.

Najbolj ironično je pa to, da se nahajamo v Lj-Šentvidu, kjer na URADNI strani T-2 piše, da je priključek že možen. Zagotovo vem, da je optični kabel že v bloku, saj so nam ga delavci že vlekli in potem asfaltirali cesto.
Možen priklop v Lj-Šentvid, my a..

Aja, odgovor v poslovalnici: ˝zamujamo z deli.˝ Pa kolko zaposlenih je v tem podjetju?

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a borut » 3. Sep 2007 ob 21:24

rockytmin napisal/-a:Tudi jaz čakam na optiko.

Stanje je pa tako. Recimo 3 mesece nazaj so nam pobrali dovolj podpisov za vzpostavitev FTTH. Nakar po recimo 15 dneh pridejo inštalaterji in povsdo po bloku položijo tisto belo plastično cev pod stropom in jo potegnejo do vsakih vrat. Zadevo so zaključili v dveh dneh.
Od takrat zadeva stoji. Nobenega obvestila, kaj se dogaja, do kdaj bomo čakali,... nič. Nakar grem v poslovalnico na Celovški, in mi rečejo, da letos ZAGOTOVO ne bo.

Najbolj ironično je pa to, da se nahajamo v Lj-Šentvidu, kjer na URADNI strani T-2 piše, da je priključek že možen. Zagotovo vem, da je optični kabel že v bloku, saj so nam ga delavci že vlekli in potem asfaltirali cesto.
Možen priklop v Lj-Šentvid, my a..

Aja, odgovor v poslovalnici: ˝zamujamo z deli.˝ Pa kolko zaposlenih je v tem podjetju?
No, jest sm tudi naročil (Šentvid)... a če ne zmorejo optike, ti vsaj VDSL pridejo naštimat? :oops:
Slika

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a mpm » 4. Sep 2007 ob 00:25

koliko časa pa se ponavadi čaka, da te pokličejo ko jim pošlješ nazaj podpisan aneks za prehod? ConsumeR pri tebi je trajalo 2 dni? Hm, pri meni je zdaj že en teden in še vedno nič...

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 4. Sep 2007 ob 23:29

Samo pri meni je bilo tako, da so mi sami od sebe poslali aneks v podpis, nisem ga naročal preko neta oz. telefona...
Slika
Slika - FTTH optika

Neuromancer
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 20:36
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Neuromancer » 5. Sep 2007 ob 11:43

Tudi Na jami čakamo na priklop že tri tedne od podpisa aneksa.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Sep 2007 ob 11:53

načakali se bote, poglejte moj podpis pa boste videli ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

ghdgfdhsf

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 5. Sep 2007 ob 20:05

Aja, odgovor v poslovalnici: ˝zamujamo z deli.˝ Pa kolko zaposlenih je v tem podjetju?

Odgovor- ogromno samo priklopov je preveč :D

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a mpm » 6. Sep 2007 ob 02:25

Neuromancer napisal/-a:Tudi Na jami čakamo na priklop že tri tedne od podpisa aneksa.
uff.. :?
no očitno so res zasedeni. bomo pač počakal. upam vseen, da bo kaj prej

Doop
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 28. Sep 2006 ob 19:53
T-2: Še nimam

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Doop » 9. Sep 2007 ob 12:40

mpm napisal/-a:
Neuromancer napisal/-a:Tudi Na jami čakamo na priklop že tri tedne od podpisa aneksa.
uff.. :?
no očitno so res zasedeni. bomo pač počakal. upam vseen, da bo kaj prej

Huh, jst sem pa ravno odjavil kabelski net in podpisal t-2 optiko. Upam, da ne cakam vec ko 3 tedne. Zivim na Cernetovi 5, siska. Je kdo iz teh ulic blizu in ima kaj informacij? Kako lahko cakas vec kot 3 tedne ce pise v pogodbi 15?

dunker
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 11. Sep 2007 ob 17:19
T-2: Že imam
Paket: 4096/512

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a dunker » 11. Sep 2007 ob 17:25

Tudi mene blazno zanima tale optika, s 1. oktobrom me bo pa še dosti bolj. :lol:

Mi mogoče kdo ve povedati, kdaj bo priklop možen na Celovški cesti, tam okrog križišča z obvoznico? Natančneje me zanima za Celovško cesto 189, to je tukajle.

Najlepša hvala za odgovore!

Anže :D

gorazdo
Faca
Prispevkov: 109
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 2xTV, 2xtel+GSM
Kraj: LJ

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a gorazdo » 11. Sep 2007 ob 22:28

danker - pomojem boste v kratkem na vrsti; Brilejeva itd.. že laufa... zgleda da grejo od Šentvida navzdol... jaz sem precej nižne (ob Drenikovi); bojda novembra, decembra (neke klime itd...)

Me pa zanima če kdo ve: vsi v ulici imajo kabel v hiši - razen mene; finta je ta, da imam svojo omarico (vgrajena pred 10imi leti) - s svojim ključem; verjetno so hoteli potegnit kable, pa omarice niso mogli odpret; koga poklcat v mojem primeru - kar na Gratel?

Odgovori