KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 7. Okt 2015 ob 23:53

zmeraj moraš iti na Live Sports...potem maš pa več ponudnikov in probaš... ni hudič da vsaj nekje ne bi delal....
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 7. Okt 2015 ob 23:58

Spet malo IPTV Stalker

So zamenjali MAC, ampak pri meni opažam, da je kljub temu možno gledat kanale, ki jih imam pod priljubljene. Novi MAC, ki pri meni deluje, je 00:1A:78:12:34:59.
V kolikor vam ga ne odpre in imate verzijo Stalkerja 1.0.18 (+izklopljeno posodabljanje), lahko probate namestit mojo mapo favourites.xml.
favourites.xml
(70.72 KiB) Prenešeno 253 krat
Fajl je treba dat v mapo .kodi/userdata
Do seznama dostopate s klikom na zvezdico v osnovnem oknu Kodija, ki se nahaja v levem spodnjem kotu.

Na seznam sem dal vse filmske, športne in še nekaj UK/USA kanalov.
Lahko jih potem povežete v iVue (Choose Stream >> Favourites).
Zadnjič spremenil kibtu, dne 8. Okt 2015 ob 13:33, skupaj popravljeno 1 krat.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Okt 2015 ob 08:15

Ima kdo WIn10 in Nvidia grafo?

Včeraj je priletel updaate in shebal super delujoč PC na celi črti.
Izbrisal mi je soundblastra (en starejši x-FI). Prek njega imam zvok prek optike v AVreciver. Namestil je nek Nvidia HDMI driver in zvok poslal na TV. TV je prek HDMI povezan s PC.
To sem rešil z odstranitvijo vsega okoli zvoka in ročno namestitvijo nekega M$ generic driverja, ki je bil na disku. Verjetno tisti, ki je do včeraj bil OK. Ker en novejši pravi da mu SB ni všeč in e ne namesti. Zvok zgleda sedaj OK. Od SB driverjev ne mara ničesar kar je na njihovi strani. Res pa je zvočna že precej v letih. Verjetno je stara nekaj prek 10 let. Se ne spomnim točno v katerem PC je bila nova.

Glavni problem je da KODI ne štarata. Javi napako in se usuje. Probal KODI 15.1 in 15.2. Oziroma se spomni morda enkrat na 15 poskusov. Ni pa miškiniga kurzorja na ekranu čeprav miš zaznava. S tipkovnico se normalno dela. Očitno bo treba še grafični driver zavrteti nazaj...
Ima kdo drugo rešitev? Ali pa počakat nekaj dni da se zadeve "same" spedenajo. Po tujih forumih se bo pobrskalo prek vikenda...

Upam da ne bo heba vsak update od sedaj naprej. Eh ja ko že zgleda da bo OS povsem ok pa ...

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a oyoy » 8. Okt 2015 ob 11:46

Ima kdo WIn10 in Nvidia grafo?
imam, ampak imam izključen windows update :D
system restore imaš vključen? probaj povrnit sistem na čas pred updateom.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Okt 2015 ob 14:19

Če bi lahko čas obrnil nazaj bi ga takoj... malo placa na systemskem diksu in je zato OFF. Do sedaj nisem še nikoli rabil te funkcije.
JE pa z temi tažavami tak da pridejo in grejo. Zgleda bo tole posodabljanje vsakih par dni podobno učinkovito kot je posodabjanje aplikacij za Android. Le bojim se da se bo M$ precej poasneje odzival kot se razvijalci aplikacij.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a oyoy » 8. Okt 2015 ob 15:37

če sumiš da so težave zaradi driverjev - za vsako napravo imaš v device manegerju možnost "roll back driver". probaj ...
za bodoče pa izklopi posodabljanje driverjev preko win updatea - cp-system-system protection-hardware-device installation settings-prestavi na no,let me choose what to do in never install driver software from win update.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Okt 2015 ob 19:55

kingo napisal/-a:"e mi rečt da tekem ABA lige ni v adddonu SportsDevil..."

Ne, žal ni.
tudi danes deluje in se lahko gleda Zvezdo in Tajfun :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Okt 2015 ob 11:26

https://www.reddit.com/r/kodi/comments/ ... _10_crash/
Da se še komu ne zgodi. Ne polnit PS3 kontrolerja na PC!!! V kodiju je treba izklopit uporabo kontrolerjev sicer se sesuje. Da bi ga vsaj izklopil, ko je bil polen! brrr
Težave so očitno splet okoliščin, ko se je nekaj stvari slučajno poklopilo in sem nekaj zadev narobe sklepal.
Za zvok je bil kriv M$. Ker se je posodobil tudi gonilnik za grafo sem obtožil njega za težave z miško v Kodiju in za sesipanje saj mi je kot rečeno M$ zvok iz Soundblastra prestavil na Nvidio...

Pod črto. Najprej bo v bodoče treba googlat čeprav je zgledalo, da je vsega kriv povsem frišen WIN update in nikakor še ne pričakuješ rešitve na netu.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 14. Okt 2015 ob 08:29

No včeraj zvečer sem hotel preko Genesisa gledat film Fast and furious 7 pa so bili podnapisi zamaknjeni. Tako zelo, da jih z ročnim zamikom nisem uspel poravnati, da bi bilo berljivo. Pa sem sprobal vse podnapise, ki so bili na voljo. Potem sem si rekel, da morda nagajajo pri tem filmu. Pa sem probal drug film gledat in je bilo podobno. So bili zamaknjeni ( prehitevali) ampak sem jih uspel ročno nastavit. No ja uspel. Po 20 minutah gledanja so kar na lepem spet začeli prehitevati. Bi morda kdo vedel v čem je fora? Je to pač tako? Imam kaj narobe nastavljeno? Ker če je to, to potem je brez veze Genesis imet. No sem probal gledat isti film preko drugega dodatka, tam podnapisov sploh ni bilo na voljo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 14. Okt 2015 ob 11:12

Tak vir filma si dobil FPS drugič poskusi še s kakega drugega serverja mora delat.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 14. Okt 2015 ob 12:21

Sej sem probal pa je stekalo al ni delalo. Bom še sprobal. Kaj je fps?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Okt 2015 ob 12:27

Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Okt 2015 ob 12:34

Genesis je fajn za serije poiskat. Je bolj enostavno kot klikat po wathseries.ag .
Uporaben je tudi za pogledat kaj je glede filmov aktualno. In ja dostikrat se splača tudi prek njega pogledat.
Sicer pa je pomoje Pulsar alfa in omega kar se filmov tiče. Ko ti zlista zadetke vidiš koliko je ponudbe za dostavo, kakšen je stream, zvok... in enostavno izbereš optimum.
Kar se podnapisov tiče so ponavadi problemi z "cam" variantami. Včasih tega sploh gledal nisem. Sedaj pa so določene zadeve prfektno posnete. Tu pa dostikrat nastane problem FPS (sličice na sekundo) in se zato podnapis ne prikazuje noramlno, manjka začetek,... Skratka ne gre.
S SLO podnapisi imam precej slabe izkušnje. Timing dostikrat heca tako ali drugače. CRO je ogromno google prevoda, ki včasih niti ni slab. Sicer za boljše razumevanje govorjenega dostikrat dam ANG, ki v veliki večini špilajo.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 14. Okt 2015 ob 13:02

Hvala obema za razlago glede FPS :)Ampak je že nova besedna zveza, ki je ne razumem: "cam" variantami...sorry sam tako je.
Sem pa ta isti film probal tudi s hrvaškimi podnapisi in je bilo popolnoma isto kar se prehitevanja tiče. Ampak to prehitevanje je bilo za cca. 1 minuto. Kar hudo. Angleških pa nisem sprobal.Bom sprobal še Pulsar, če bom znal namestit.

Sem pa ravno zaradi google slo.podnapisov nehal serije gledat preko Popcorn-a.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Okt 2015 ob 13:27

"cam" - posnetek filma s kamero

Odgovori