Šport TV HD

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Mar 2014 ob 12:21

za športne prenose obstaja zakon, da noben ponudnik ne more imeti exkluzive.... Eurosport plačuje pravice za vso Evropo seveda tudi za smučarske skoke in to kar so naredili pri Telekomu zdaj v času te skandinavske turneje je nezakonito... upam, da še danes dobim uradni odgovor glede tega pa ga objavim.... jasno pa je tudi da ORF 1 in HTV 2 avtorskih pravic za Slovenijo ne plačujeta zato so zatemnitve recimo upravičene...
A Šport TV 3 HD uradno že oddaja v kakem sistemu...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a g33k » 3. Mar 2014 ob 13:52

slow_slow sem upal da boš odgovoril na moje vprašanje glede Eurosporta. :(
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 3. Mar 2014 ob 14:15

g33k:
mislim, da nima kr tak lepo pravic vedno za celotno europo...
lahko pa jih vprašaš kaj imajo vse za slovenijo ;)
http://www.eurosportcorporate.com/index.php?target=6

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 3. Mar 2014 ob 14:20

Aja pa tukaj lahko malo spremljate kako se pravice prodajajo. :)
http://www.sportbusiness.com/tv-sports-markets

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Mar 2014 ob 15:41

g33k napisal/-a:slow_slow sem upal da boš odgovoril na moje vprašanje glede Eurosporta. :(
ti bom jaz, ko dobim kaj uradnega...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 4. Mar 2014 ob 08:54

webmaher napisal/-a:za športne prenose obstaja zakon, da noben ponudnik ne more imeti exkluzive.... Eurosport plačuje pravice za vso Evropo seveda tudi za smučarske skoke in to kar so naredili pri Telekomu zdaj v času te skandinavske turneje je nezakonito... upam, da še danes dobim uradni odgovor glede tega pa ga objavim.... jasno pa je tudi da ORF 1 in HTV 2 avtorskih pravic za Slovenijo ne plačujeta zato so zatemnitve recimo upravičene...
A Šport TV 3 HD uradno že oddaja v kakem sistemu...
webmaher:

a ne velja tisto, da če sta programa prosto dostopna preko navadne antene, da to ne drzi? In v tem primeru sta ta dva programa prosto dostopna tako da....

Sicer ne povsod ampak vecinoma pa ja.A so Hrvati krivi, ker jim signal seže tako daleč v notranjost Slovenije?

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 4. Mar 2014 ob 08:57

diNero napisal/-a:sicer malo offtopic, ampak ko ste ravno odprli debato o zatemnitvah. meni je bolj kot to zanimivo, da ta zadeva traja že nekaj let, medtem je t-2 verjetno dobil na 10 - tisoče jeznih mailov, klicov, postov na forumih, in ne vem še kakšne izlive jeze in vsemu temu bi se lahko izognili z enim samim papirjem na katerem piše ta direktiva oz. "zakon" in bi bil dokončni mir. si sploh ne predstavljam da bi v svoji firmi zaračunal storitev..jo onemogočil in potem prodajal buče, brez kaknčka sramu oz. dokazila.
diNero najbolj smešno je pa to, da je ta zakon podpisal se Kučan in je star že 15 let. Da se pa v 15 letih ni dalo ta zakon spremenit oz dodelat je pa tud zalostno.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a webmaher » 4. Mar 2014 ob 10:40

@Gianni8, lahko da imaš prav..ne da se mi zakonov brat in študirat sem prelen :-)
Najbolj je bil razvpit primer une angleške gostilničarke, ki je v pubu tekme angleške Premier League predvajala kar preko plačljivega grškega satelitskega paketa Nova, čeprav ima kao vse pravice angleški satelitski paket SKY... tudi v Nemčiji mislim, da ARD in ZDF, ki imata večino zimskega športa na čez nikoli ne zahtevata zatemnitev nemškega Eurosporta, ki ima kar dobrega komentatorja...
Pa še enkrat vprašanje glede Športa: A Šport TV 3 HD uradno že oddaja v kakem sistemu...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 4. Mar 2014 ob 11:10

Siol TV ima Šport TV 3 in Šport TV 3 HD...

P.S.
Baje naj bi ga tudi Telemach vključil v teh dneh .Vir Facebook Telemach.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 4. Mar 2014 ob 12:18

V osnovi morate vedeti, da se samo T-2 ju je.e za športne programe in s tem tudi za svoje uporabnike. Danes mi je žal, da sem se zopet vezal na njih, ker me čedalje bolj spominjajo na Siol in njihove mučke na začetku.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Mar 2014 ob 12:43

Ne vem zakaj se sploh vežeš, če pa veš, da je pri T2 problem s športnimi programi prisoten že najmanjn 5 let. Ste pozabili Šport TV zdajšnji Š1 ko ga edino mi nismo imeli potem so ga pa notri dali po letu in pol preko nekega lokalnega kabelskega operaterja. Kdor pogreša te kanale ne vem zakaj ne gre drugam saj bo le tako T2 dojel, če bo teh uporabnikov veliko, da ne dela prav. Samo se bojim, da je procent teh zelo majhen.
Slika


Lp, Kitl

diNero
Faca
Prispevkov: 117
Pridružen: 29. Jan 2014 ob 12:49
T-2: Že imam

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a diNero » 4. Mar 2014 ob 12:53

problem je v tem, da smo vsi preleni. najlažje je tipkat po tipkovnici in jamrat in v prazno "grozit" z odhodi od operaterja, potem se nam pa ne da izpolnit dva, tri obrazce in dejansko iti stran. če pa se slučajno najde kak posameznik in to stori, se je pa t-2 lepo zaščitil z zaračunavanjem izklopa in spet uporabnik potegne kratko in t-2 zasluži za "en klik" (po možnosti moraš še sam opremo vrnit v poslovalnico).

p.s.: je kdo pisal na ŠTV, da slišimo kot v primeru ŠK-ja še njihovo stran zgodbe? sicer pa bom jih jst kontaktiral glede "napake na izvoru" HD kanalov..

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 4. Mar 2014 ob 23:18

diNero:

če ti odgovorijo objavi odgovor.:)

Drugace pa tale stvar z zaračunavanjem izklopami od vedno deluje malo "sumljiva" in bi bilo treba preverit nekje, če si lahko sploh kaksno podjetje kaj takega privosci.

webmaher:

a ti mas na dvb ju tudi lastni časovni zamik al ni te funkcije na kartici?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Mar 2014 ob 10:22

to ne gre...bi moral T-2 uvesti HBBTV pol bi pa šlo... itak me to ne zanima, ker nimam optike...
se komu da prebrat pogodbo, ki jo je podpisal s T-2 in pogledat, če tam kje piše o pravicah ponudnika o zatemnjevanju programov... uradnega odgovora od Eurosporta še nisem dobil ... zgleda da je njim to vseeno, dokler jim ponudnik plačuje €určke za vsakega naročnika ... bilo je cel kup nezadovoljnih naročnikov na Telekomu, ki si skokov niso mogli ogledati na Eurosportu a nikomur se ni dalo pogledat kaj piše v pogodbi...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4642
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Šport TV HD

Odgovor Napisal/-a atepej » 5. Mar 2014 ob 11:14

janton iz telstar foruma napisal/-a:sem ravnokar govoril z našo direktorico saj je Sibila d.o.o. zastopnik... sploh ni vedela...ko bo dobila uradno kaj in kako bom objavil...menda je imel tudi Amis in to samo zaradi tega, ker ima Telekomov signal... pri drugih ponudnikih zatemnitve menda ni bilo...
Slika

Odgovori